3 mln zł przeznaczy Kaufland na dodatki za pracę w niedziele

  • 10.10.2021, 08:05
  • redakcja
3 mln zł przeznaczy Kaufland na dodatki za pracę w niedziele

Podziel się:

Oceń:

Pracownicy sieci Kaufland od października otrzymają dodatek za pracę w niedziele handlowe i niehandlowe. Detalista postanowił przeznaczyć łącznie na dodatkową gratyfikację ok. 3 milionów złotych. Dodatek otrzyma każda osoba zatrudniona w markecie pracująca w niedziele oraz personel magazynów, który przygotowuje i realizuje niedzielne dostawy do marketów. Pracownicy sieci marketów otrzymają dodatek za pracę od października.

W związku z nieustannie rosnącą liczbą placówek otwieranych w niedziele przez konkurencję sieci handlowe nieprowadzące handlu siedem dni w tygodniu znajdują się w mniej korzystnej sytuacji oraz są narażone na utratę klientów. Z tego też względu Kaufland, jako jeden z ostatnich uczestników rynku, podjął decyzję o otwarciu wszystkich sklepów w niedziele niehandlowe. Wyjątek stanowi sklep sieci w Zielonej Górze, przy ul. Energetyków.

W tej sytuacji sieć Kaufland zadbała o dodatkowe korzyści dla personelu pracującego w marketach w niedziele, decydując o wprowadzeniu od października dodatku za pracę we wszystkie niedziele, na które detalista przeznaczy w sumie około 3 mln złotych do końca roku budżetowego. Dodatkową korzyścią dla zatrudnionych świadczących pracę w niedziele jest możliwość wyboru zmian według własnych preferencji oraz odbiór dnia wolnego w dogodnym dla siebie terminie najpóźniej do końca każdego miesiąca.

- Decyzja dotycząca otwarcia sklepów w niedziele nie była dla nas łatwa, jednak placówki nieprowadzące handlu przez siedem dni w tygodniu są narażone na utratę klientów – tłumaczy Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska. - Priorytetem sieci Kaufland jest utrzymanie stabilnych miejsc pracy i zapewnienie pracownikom atrakcyjnych warunków adekwatnych do zaangażowania, dlatego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu nowego dodatku dla pracowników pracujących w niedziele. Zostanie on utrzymany aż do momentu wejścia w życie nowelizacji ustawy ograniczającej możliwość handlu w niedziele

dodajmy, że wynagrodzenia w sieci Kaufland są konkurencyjne nie tylko wobec płac w innych sieciach handlowych, ale i w całym sektorze handlowym. Osoby zatrudnione na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości do 4 100 zł brutto miesięcznie, a osoba zatrudniona na stanowisku lidera zespołu na pensję w wysokości do 5 650 zł brutto miesięcznie.

Dodajmy, że lukę w prawie dotyczącą zakazu pracy w niedzielę z zakazem handlu wykorzystuje obecnie wiele sieci handlowych w Polsce. Ostatnio do Lidla i Biedronki dołączył także Carefour. Najczęstszym wybiegiem jest wprowadzenie do oferty sklepu odbioru i nadawania przesyłek pocztowych, co sprawia, że market staje się placówką pocztową, która może handlować w niedziele.

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe