Sztuka Polska - postać w sztuce zapisana

  • 12.10.2021, 10:25
  • redakcja
Sztuka Polska - postać w sztuce zapisana

Podziel się:

Oceń:

Galeria A w Starogardzkim Centrum Kultury od 17 października 2021 r. zaprasza na wystawę pt. "Postać w sztuce zapisana" Kolekcja przedstawia wybrane dzieła sztuki XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 października o godzinie 18.00.

Na wystawie pokazane zostaną prace z przedstawieniami postaci ludzkiej, reprezentujące różnorodne style, a także i media artystyczne: malarstwo, grafikę, rzeźbę, tkaninę, asamblaż, plakat i kostium teatralny, kolaż fotograficzny. Będzie można zobaczyć między innymi prace takich artystów jak Vlastimil Hoffman przedstawiciel Młodej Polski, czy reprezentujący formistyczną awangardę i koloryzm międzywojnia Zbigniew Pronaszko. Ale także prace znanych twórców współczesnej sztuki polskiej: Jerzego Nowosielskego, Władysława Hasiora, Kazimierza Mikulskiego, Jana Sawki, Jerzego Dudy-Gracza, Edwarda Dwurnika, Józefa Szajny, Lucjana Mianowskiego, Waldemara Świerzego, Kiejstuta Bereźnickiego, Stanisława Fijałkowskiego, Zbyluta Grzywacza, Marty Deskur i innych.

Ideą wystawy jest przyjrzenie się roli postaci w sztuce XX wieku – czym była i jest, dlaczego istnieje i jest tak ważna, i co dzięki niej sztuka nowoczesna nam uzmysławia? Świat wyobrażony czy realny?  Świat człowieka z jego cielesnością czy z marzeniami i emocjami ?
I co najważniejsze - jak postać ludzka jest w sztuce nowoczesnej postrzegana i ukazywana.

Wystawę podziwiać będzie można od 17 października do 5 grudnia w poniedziałki pomiędzy 10.00, a 15.00, wtorki - piątki w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w niedziele od godz. 14.00 do godz. 18.00.

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe