Starogardzki Dzień Seniora

  • 11.10.2021, 08:20
  • redakcja
Starogardzki Dzień Seniora

Podziel się:

Oceń:

22 października w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Starogardzki Dzień Seniora. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z towarzyszeniem Warsaw String Quartet. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie odbierać można w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury.

Godz. 17:00 Andrzej Rybiński
Andrzej Rybiński jest wybitnym polskim piosenkarzem i muzykiem, a także aranżerem i kompozytorem. Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Edukację muzyczną pobrał w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi. Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry "Na szkle malowane" oraz uczestnictwem w zespole DWA PLUS JEDEN, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch.

Jednak nie trwało to długo, bo już w kolejnym roku 1971 artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół "ANDRZEJ I ELIZA". W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat, a od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki, jak: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Andrzej Rybiński koncertował w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata. Skomponował kilka piosenek dla dam polskiej sceny, m. in. Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej oraz Alicji Majewskiej. Popularność zdobyła również piosenka pt. "Kiedy lato wraca" zaśpiewana w 2002 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, która zachwyciła również słuchaczy stacji radiowej dla Polaków w Chicago. W 2011 roku została wydana kolejna płyta Artysty "Całym sercem" zaś promujący płytę singiel "Czasami" jest często granym utworem w polskich stacjach muzycznych.

 

Godz. 18:30 Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Warsaw String Quartet
Alicja Majewska to legenda polskiej sceny muzycznej. Na scenie oprócz wyjątkowej artystki wystąpią też Włodzimierz Korcz i Warsaw String Quartet. Majewska tworzy muzykę już od kilkudziesięciu lat i nadal zaskakuje swoich fanów wspaniałym głosem oraz charyzmą. W jej dyskografii można znaleźć tak popularne tytuły, jak: "Być kobietą", "Odkryjemy miłość nieznaną", "Jeszcze się tam żagiel bieli" czy też "Wszystko może się stać". Artystka zgromadziła na swoim koncie wiele cennych nagród, m. in. na krajowych festiwalach. Alicja Majewska stara się łączyć odrobinę refleksji z pozytywnym podejściem do życia i wychodzi jej to nad wyraz dobrze.

Artystce towarzyszyć będzie na stałe współpracujący z nią kompozytor, pianista i akompaniator, jednocześnie autor muzyki większości Jej piosenek, świętujący z wybitną piosenkarką, nieustannie "okrągły jubileusz" - Włodzimierz Korcz. Ponadto na scenie pojawi się akompaniujący Im od 8 lat kwartet smyczkowy "Warsaw String Quartet". Wspaniała kariera sceniczna Alicji Majewskiej trwa ponad 45 lat. Pierwszy sukces w solowej karierze osiągnęła w 1975 r. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką "Bywają takie dni". W latach osiemdziesiątych była wielokrotnie nagradzana na kolejnych festiwalach w Opolu. Od pierwszych występów niezmiennie króluje w sercach fanów polskiej piosenki. Ostatnio przeżywa szczególny okres aktywności estradowej. W 2013 r. wydała płytę pn. „Piosenki, z których się żyje”, w 2016 r. „Wszystko może się stać”, a 22 marca 2019 r. „Żyć się chce”.

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe