Jubileusz Grupy Twórczej KRESKA

  • 08.10.2021, 20:45
  • redakcja
Jubileusz Grupy Twórczej KRESKA

Podziel się:

Oceń:

Różni ich wiek, a łączy ich miłość do sztuki i tworzenia. W połowie września członkowie działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu Grupy Twórczej KRESKA świętowali 11. rocznicę działalności.

Świętowanie rozpoczęło się od Mszy Świętej w intencji grupy w kościele pw. Wszystkich Świętych w Skórczu. Po Mszy wszyscy goście udali się na okolicznościowy poczęstunek przygotowany w ogrodach za plebanią.

Życzenia i gratulacje uczestnikom grupy przekazał ksiądz proboszcz Dariusz Ryłko oraz burmistrz miasta Skórcz Janusz Kosecki i dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Skórczu Anna Bielińska. Wraz z życzeniami, grupa otrzymała piękne róże oraz słodki upominek. Po życzeniach wszyscy skosztowali przepysznego tortu.

W tym uroczystym dniu członkowie grupy mieli okazję podziękować księdzu Dariuszowi Ryłko i burmistrzowi Skórcza Januszowi Koseckiemu za wspieranie ich twórczości. W podzięce panowie otrzymali piękne obrazy przedstawiające kościół w Kasparusie autorstwa Józefa Olszynki.
Gorące podziękowania członkowie grupy złożyli również instruktorowi Józefowi Olszynce za zdobytą wiedzę, kształcenie warsztatu i za ich rozwój artystyczny.
W sposób szczególny wspominano tych, którzy odeszli od czasu świętowania poprzedniego jubileuszu – ś.p. Mirosława Ossowskiego, który odszedł w styczniu 2020 roku.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe