Starogardzianie pomagają! Piknik „Zagrajmy dla Agaty” już w najbliższą niedzielę!

  • 30.09.2021, 11:56
  • redakcja
Starogardzianie pomagają! Piknik „Zagrajmy dla Agaty” już w najbliższą…

Podziel się:

Oceń:

STAROGARD GD. W niedzielę 3 października br., odbędzie się charytatywny piknik dla Agaty, z którego dochód zostanie przeznaczony na dalszą pomoc w leczeniu i rehabilitację. Przed Starogardzkim Centrum Kultury będzie możliwość zakupienia różnego rodzaju domowych smakołyków czy skorzystania z wielu atrakcji przygotowaną z myślą o najmłodszych. Ponadto licytowane będą ciekawe przedmioty i usługi.

Dwunastoletnia Agata przeszła niedawno operację usunięcia nowotworu niezłośliwego mózgu. W konsekwencji choroby ma uszkodzony narząd wzroku, niedowidzenie, niedowład prawej ręki, padaczkę. W jednym oku straciła widzenie całkowicie, drugim widzi tylko kontury postaci czy przedmiotów. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii. Agata jest również w trakcie ustalania diagnozy dotyczącej dalszego leczenia, które ma w największym stopniu przywrócić Jej możliwość widzenia i sprawnego funkcjonowania we wszystkich sferach życia społecznego, w tym również edukacji.

To już kolejny piknik charytatywny z myślą o mieszkance naszego miasta. Cieszymy się, że starogardzka społeczność tak licznie i chętnie włącza się w tę konkretną akcję niesienia pomocy. Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze będą pomocne w pokryciu kosztów rehabilitacji i dalszego leczenia.

Festyn "Zagrajmy dla Agaty" wspierają organizacyjnie różne instytucje, rodzina, przyjaciele i wielu darczyńców.

Każdy może wspomóc Agatę przekazując dar swojego serca:

Stowarzyszenie „Można inaczej” Starogard Gdański

Nr konta:

42 1090 2590 0000 0001 3207 6672 z dopiskiem – Zagrajmy dla Agaty

Nr zbiórki publicznej:

2021/1513/OR

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe