III Bieg BiegamBoLubię LASY przeszedł do historii [FOTO]

  • 24.09.2021, 18:20
  • MG za powiat starogardzki
III Bieg BiegamBoLubię LASY przeszedł do historii [FOTO]

Podziel się:

Oceń:

Trzecia edycja biegu w Szpęgawsku przeszła do historii. Jak zawsze, impreza sportowa została zorganizowana z wyjątkową dbałością o każdy szczegół, a trasa 5 km. nie wydawała się taka straszna, kiedy wokół towarzyszyły malownicze tereny leśne. Organizatorem zmagań był Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides na czele z Lucyną Petką.

W niedzielę 19 września uczestnicy spotkali się w szpęgawskiej leśniczówce, aby pokazać, że biegają, ze szczególnym umiłowaniem do lasów. Przed biegiem głównym, którego trasa wynosiła 5 km, rozegrano biegi towarzyszące. Dla dzieci było to 300 m.(w kategorii do 7 lat) i 600 m. (w kategorii 8-11 lat) oraz bieg dla niepełnosprawnych na 600 m. w ramach Mistrzostw Powiatu Osób Niepełnosprawnych.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników biegu, jednakże nie było to przeszkodzą do tego, by pobiec. Wszyscy biegacze otrzymali na mecie unikatowe medale, które wręczyli wicestarosta Patryk Gabriel, który we wcześniejszej edycji był również zawodnikiem biegu oraz członkini Zarządu Wioleta Strzemkowska-Konkolewska.

Gościem specjalnym wydarzenia była Krystyna Pieczulis – utytułowana maratonka, wielokrotna reprezentantka Polski w biegach długich. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom: uczniom I LO w Starogardzie Gd., II LO w Starogardzie Gd., Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd., Technikum w Owidzu oraz panu Oskarowi Kotowskiemu, a także uczniom i uczennicom z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, którzy zabezpieczyli trasę biegu. Jak zawsze, organizatorzy mogli liczyć na pomoc niezawodnych harcerzy z Hufiec ZHP Starogard Gd.

Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu oraz organizatorów przedsięwzięcia!

MG za powiat starogardzki

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe