Koncert z okazji XX-lecia "Pro Simfonica"

  • 13.09.2021, 10:10
  • redakcja
Koncert z okazji XX-lecia "Pro Simfonica"

Podziel się:

Oceń:

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia w internecie koncertu z okazji jubileuszu XX-lecia działalności artystycznej orkiestry kameralnej "Pro Simfonica" pod batutą Wojciecha Gdańca. Wydarzenie odbyło się 19 czerwca 2021 roku w kinie "Sokół", w Starogardzie Gdańskim.

Muzycy zaprezentowali słuchaczom utwory w trzech bokach muzycznych. Zagrali utwory polskie patriotyczne, klasyczne i filmowe w aranżacji swojego dyrektora artystycznego, założyciela i dyrygenta Wojciecha Gdańca, który w orkiestrze gra na klawiszach. W dwóch utworach towarzyszył im zespół wokalny "Singers Novi".

Skład orkiestry kameralnej "Pro Simfonica" tworzą absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym - Wojciecha Gdańca. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Próby utalentowanych entuzjastów muzyki kameralnej odbywają się w murach Starogardzkiego Centrum Kultury.

Koncert z okazji XX-lecia działalności orkiestry kameralnej "Pro Simfonica" do obejrzenie od 12 września 2021 r. (godz. 16:00) na profilach SCK (Facebook i You Tube) oraz stronie www.sck.art.pl

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe