Policjanci podsumowali działania "PRĘDKOŚĆ". Wystawiono 38 mandatów

  • 10.09.2021, 12:20
  • Źródło: KPP Starogard
Policjanci podsumowali działania "PRĘDKOŚĆ". Wystawiono 38 mandatów

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci podsumowali wczorajsze działania „PRĘDKOŚĆ”. Akcja drogówki skierowana była w szczególności do tych kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.
Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to jedna z głównych przyczyn tych najtragiczniejszych wypadków. Ograniczenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierujących w związku z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Wczorajsza akcja "Prędkość" była jedną z cyklicznie prowadzonych akcji, której celem jest właśnie ściganie kierowców, którzy nie stosując się do obowiązujących ograniczeń prędkości i powodują realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Podczas wczorajszych działań starogardzcy policjanci zwracali między innymi uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów. W ciągu kilku godzin mundurowi skontrolowali blisko 60 pojazdów. Funkcjonariusze nałożyli na 38 kierowców mandaty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości. W jednym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymano również kierowcę, który poruszał się autem mimo cofnięcia uprawnień. Cieszy fakt, że bez zarzutu pozostawała trzeźwość kierujących.

Takie działania jak wczorajsze prowadzone są przez policjantów cyklicznie. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę naszego auta, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, obrażenia ciała oraz koszty materialne ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

o
o 11.09.2021, 13:40
Są takie drogi w POWIECIE , że 38 mandatów to w godzinę by wystawiali. No ale jak widać na kasie im nie zależy.
Emil
Emil 10.09.2021, 21:01
Z niecierpliwością czekam na akcje "DROGI W BEZNADZIEJNYM STANIE" , DROGI BEZNADZIEJNIE OZNAKOWANE" itp.... Dajcie znać ile wtedy funkcjonariusze wystawią mandatów.
Oczywiście ani jednego bo są na to "za ciency" . Łatwiej ustawić się w krzaczkach łupić przysłowiowego Kowalskiego. I wcale nie podważam idei akcji "PRĘDKOŚĆ", smutne jest to, że to max na co stać naszą drogówkę.
zgarbiony Henio
zgarbiony Henio 10.09.2021, 14:27
a propo patroli, ludzie myślcie, dbajcie o własne zdrowie i życie.
Jeśli politycy powiedzieli wam, że macie absolutne pierwszeństwo
( tak, tak to ludzie zrozumieli) przed przejściem dla pieszych, to zwalnia was z myślenia?
Sytuacja z dzisiaj, ulica Traugutta, stary dziad z kapeluszem na rowerku, w ostatnim momencie wjechał sobie na pasy, tak pasy, bez spojrzenia lewo/prawo bez ścieżki rowerowej. PiS was mentalnie cofnął do komuny, gdzie Państwo o wszystkich się troszczyło i teraz na nich głosujecie bo z sentymentem wspominacie tamte czasy.
Ja mam kamerkę w aucie i prawników, wybronię się bez problemu a Ty stary dziadzie będziesz do końca życia bujał się z girami, które w tym wieku już tak łatwo się nie zrastają.
Ali
Ali 11.09.2021, 16:35
Co ty ***isz? ...za komuny uczyli że aby wejść na pasy trzeba w lewo w prawo a dzieci nawet z ręką podniesioną. PiS NAS i ciebie też cofnął do XIX wiecznej polski.
Adamek
Adamek 11.09.2021, 06:54
Kilka razy jadąc ul Traugutta otwierałam szybę i krzyczałem do pajaców że mają ścieżkę rowerową a jadą ulicą.I nic. A gdzie Policja i straż miejska?
głośny merc
głośny merc 10.09.2021, 14:17
Czy zwrócił ktoś uwagę gdzie jest rozstawiona większość patroli?
Są to obrzeża miast, wsi, przy drodze gdzie za 100 metrów stoi znak " koniec terenu zabudowanego". Tak, tam na pewno trzeba pilnować bezpieczeństwa, bo po co stać przy szkołach, przedszkolach, tam gdzie sebixy notorycznie dają w palnik swoimi 20 letnimi bemewu i ałdi.

Pozostałe