Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży! A w nim...

  • 28.07.2021, 12:02
  • redakcja
Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży! A w nim...

Podziel się:

Oceń:

Podczas awantury domowej pobiła partnera na śmierć. Oskarżonej grozi do 25 lat więzienia - 12 lipca w jednym z domów w Godziszewie doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas awantury 30-paroletnia kobieta śmiertelnie pobiła swojego partnera. - Kobieta kopała mężczyznę po głowie, tułowiu i rękach. Wskutek odniesionych obrażeń wewnętrznych mężczyzna zmarł - mówi prok. Grażyna Wawryniuk. Kobieta zeznała, że jej partner spożył wcześniej dużą ilość alkoholu, a podczas awantury był wobec niej bardzo agresywny. Niewykluczone, że oskarżona działała w obronie własnej. Mieszkańcy niewielkiej wsi twierdzą, że para nie stroniła od alkoholu. Mieszkanka Kociewia trafiła do aresztu, a sprawę bada prokuratura. Zatrzymanej grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Nowe Rondo przy Galerii Neptun - Od piątku 23 lipca na odcinku alei Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Pomorską do skrzyżowania z ulicą Kościuszki przejezdne jest już rondo umożliwiające sprawniejszy przejazd mieszkańcom miasta.

Ukrywał w mieszkaniu 50 gram amfetaminy - Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 35-latka, który posiadał narkotyki. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli blisko 50 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz handlu narkotykami i na wniosek mundurowych został objęty dozorem policyjnym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ukradł miód, próbował ukraść katalizator - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące włamania do straganu warzywnego i kradzieży miodu oraz usiłowania kradzieży katalizatora z zaparkowanego pojazdu. Usłyszał je 38-latek, który od pewnego czasu był poszukiwany przez miejscowych funkcjonariuszy. Łączne straty spowodowane w wyniku popełnienia tych przestępstw wyniosły 950 zł. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Wykopali ludzkie szczątki - W ubiegłym tygodniu podczas prac ziemnych wykonywanych przy ulicy Wałowej w Smętowie Granicznym pracownicy natrafili na ludzkie szczątki. O znalezisku powiadomiono policję, a roboty zostały chwilowo wstrzymany. Sprawę bada prokuratura.  

Podczas wyprzedzania uderzyli w traktor - We wtorek, 20 lipca na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Czarna Woda doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły trzy osoby. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy.

Beczki z niebezpieczną substancją - W ubiegłym tygodniu strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd. zostali zadysponowani na teren powiatu malborskiego, gdzie odkryte zostały beczki z niezidentyfikowaną, groźną substancją. Na miejscu pojawili się również policjanci oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i przedstawiciele gminy Nowy Staw.

Katastrofa samolotu pasażerskiego i wypadek masowy w Tczewie - W poniedziałek, 26 lipca na terenie powiatu tczewskiego dobyły się Wojewódzkie Ćwiczenia Służb Ratunkowych. Wzięły w nich udział m.in. specjalistyczne grupa poszukiwawczo-ratownicza oraz specjalistyczne grupy ratownictwa technicznego powiatu gdańskiego i tczewskiego. Ćwiczenia odbyły się na bocznicy kolejowej przy ul. Jana z Kolna oraz na dawnym poligonie wojskowym przy ulicy Poligonowej.

Na Jasną Górę z Grupą Kociewską - W tym roku już po raz 30. wyruszy z naszej diecezji Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jubileuszowy Rok Jakubowy stał się nadzieją na powrót do ruchu pielgrzymkowego w Polsce i na świecie.

I edycja Rajdu Cyklo Gmina Starogard Gdański - Prawie 200 amatorów kolarstwa wzięło udział w pierwszej edycji Rajdu Cyklo Gmina Starogard Gdański. Wydarzenie miało charakter rekreacyjno-odpoczynkowy a udział w nim mógł wziąć każdy miłośnik dwóch kółek, bez względu na poziom zaawansowania.

Pomost... odpłynął - W miniony weekend mieszkańcy miasta mogli zaobserwować dryfujący w Wierzycy pomost, który oderwał się od części stałej pomostu na Bulwarze Diepholz. Jak się okazuje, było to już kolejne takie zdarzenie w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Za pierwszym razem strażacy odholowali pomost na miejsce i przyczepili go - czymś w rodzaju taśm - do części stałej. Kolejne zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta PSP w Starogardzie Gd. wpłynęło w weekend. Strażacy zabezpieczyli dryfujący pomost i przekazali go odpowiednim służbom.

Na zwolnieniu lekarskim pamiętaj o aktualnym adresie! - Jeśli musimy skorzystać ze zwolnienia lekarskiego powinniśmy pamiętać, by podać lekarzowi aktualny adres, ten pod którym będziemy przebywać w czasie chorobowego. Gdy zmieniamy to miejsce, powinniśmy w ciągu 3 dni poinformować o tym pracodawcę i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Nie olewaj siebie! - Blisko 4 mln. osób w Polsce cierpi na nietrzymanie moczu, które potrafi zrujnować życie i pogarsza jego jakość często bardziej, niż tak powszechne schorzenia, jak depresja, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Prezes Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia Alina Jeleń opowiedziała naszej redakcji o akcji prozdrowotnej dla kobiet z nie tylko dla naszego regionu na temat nietrzymania moczu. Zapraszamy do lektury.

Zwycięzcy konkursu „Moje bezpieczne wakacje” odebrali nagrody! - W poniedziałek, 26 lipca w siedzibie Redakcji Gazety Kociewskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu promującego bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku. Nagrody główne oraz wyróżnienia wręczył Marek Konkolewski, były policjant Komendy Głównej Policji i ekspert ds. ruchu drogowego.

Z czego żyją i gdzie pracują? Władze miasta i radni NS pod lupą - Po publikacji oświadczeń majątkowych władz i radnych powiatowych nadszedł czas na zeznania podatkowe władz miasta i rady miasta Starogard Gdański. Dziś bierzemy pod lupę prezydentów oraz radnych ugrupowania Nasz Starogard. Czym jeżdżą, co posiadają, ile zarabiają i jakie zobowiązania pieniężne mają - tego dowiecie się z naszego dzisiejszego zestawienia. Oświadczenia majątkowe pozostałych radnych opublikujemy w kolejnym numerze.

Regaty na Jagody 2021 - W dniach od 24 do 25 lipca w Osieku odbyły  się Regaty na Jagody 2021. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu oraz UKS KAŁĘBIE.

Tenis ziemny - W miniony weekend w Starogardzie Gdańskim odbyły się  zawody z cyklu OSIR OPEN. Najlepszy w turnieju okazał się Dawid Żygowski. W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu uplasował się Łukasz Pindel, na drugim Dawid Pałys, a na miejsce trzecie zajął Henryk Kukliński. W najbliższy weekend odbędzie się ostatni już zawody serii OSIR OPEN.

Piłka nożna - Klub Piłkarski Starogard pokonał w minioną sobotę w sparingu Kaszubię Kościerzynę 5:2. Bramki dla reprezentacji Starogardu strzelili: Konrad Kleinschmidt, Arkadiusz Korpalski, Michał Wohlert, Daniel Górski, zawodnik testowy.

 

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe