Festiwal Historyczny Vivat Vasa

  • 22.07.2021, 15:56
  • redakcja
Festiwal Historyczny Vivat Vasa

Podziel się:

Oceń:

Vivat Vasa! to coroczny XVII-wieczny festiwal historyczny, którego głównym wydarzeniem jest inscenizacja „Bitwa pod Gniewem 1626”.
W tym roku przypada 395. rocznica Bitwy i jednocześnie XX edycja Festiwalu. Przygotowania trwają już od jakiegoś czasu i jedno jest pewne – jak co roku czeka Nas znakomity festiwal! Co najmniej tak zacny jak rok temu.
 

 
W Festiwalu wezmą udział liczne grupy rekonstrukcji historycznej. Na polu bitwy stanie piechota szwedzka i polska oraz chorągwie husarskie i szwedzka rajtaria.
Spodziewać się należy brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii zaciętych starć piechoty. Podczas wydarzenia promowane będą postawy patriotyczne, goście wydarzeń poprzez żywe lekcje historii, pokazy i przemówienia uczyć będą się chlubnej historii Polski.

Równolegle przez dwa dni sierpnia ulice Gniewu będą tętnić życiem, obyczajami i wojskowością XVII-wieczną. Miejscowi kowale zaprezentują swój kunszt podczas Gniewskiego Pokazu Sztuki Kowalskiej. Toczyć się będą musztry i egzercerunki piechoty, a wieczorem odbywać się będą koncerty muzyki folkowej.
 
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Sellin sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu ze względu na sytuację epidemiologiczną.
_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe