Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży! A w nim...

  • 21.07.2021, 12:36
  • redakcja
Najnowszy numer Gazety Kociewskiej już w sprzedaży! A w nim...

Podziel się:

Oceń:

Drzewa łamały się jak zapałki. Ewakuowano 260 harcerzy z obozu w Skrzyni - Od kilku dni pogoda daje się we znaki mieszkańcom niemal całego kraju. Skutki intensywnych nawałnic coraz częściej odczuwają również mieszkańcy naszego regionu. Tak było m.in. w nocy z 14 na 15 lipca - niebo usiane było błyskawicami, a z minuty na minutę zerwał się silny i porywisty wiatr. W tym czasie na obozie harcerskim w Skrzyni panowała już cisza nocna, a harcerze spali lub kładli się spać. Nagle rozległ się gwizdek i donośny krzyk kierownika wypoczynku: "EWAKUACJA!". Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami i łamał je jak zapałki. Wielkie konary zaczęły upadać na harcerskie namioty. O gwałtownej zmianie pogody powiadomiono straż pożarną, która wyruszyła z pomocą. Niestety, przez połamane drzewa, nie dotarła na czas. Na medal spisali się jednak organizatorzy, którzy ewakuowali 260 osób do murowanych budynków. Dzięki szybkiej reakcji i odważnym decyzjom żaden z zuchów ani harcerzy nie ucierpiał. Zniszczone zostało jedynie obozowisko...

 


Poszukiwany żywy lub martwy - 20 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać poszukiwanego Jacka Jaworka lub odnaleźć jego zwłoki, wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa. Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306. Policjanci gwarantują pełna anonimowość.

Otwarto baseny letnie na Piekiełkach - Od 15 lipca w Starogardzie Gdańskim można kąpać się w trzech odkrytych basenach o różnej wielkości i głębokości. Jest wodny plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej i wybieg dla psów. Koło wybudowano również parking dla kamperów z przyłączem do wody i prądu. Kompleks powstał w niespełna 5 miesięcy i kosztował ponad 7 mln zł.

Kajakiem dla Asi Durawy - Pan Andrzej Dylewski to zapalony sportowiec z ogromną pasją. Kilkanaście lat temu zamienił rower na kajak, którym odwiedza niesamowite zakątki naszego kraju. Tym razem postanowił jednak połączyć swoją pasję z akcją charytatywną dla chorej Asi Durawy z Kalisk, której historię przedstawialiśmy Wam już wielokrotnie. Mieszkaniec Kociewia chce samotnie pokonać około 500 kilometrów kajakiem i w ten sposób zachęcić ludzie o dobrym sercu do wpłat na konto chorej dziewczyny.

Kajakiem dla Asi Durawy - Pan Andrzej Dywelski to zapalony sportowiec z ogromną pasją. Kilkanaście lat temu zamienił rower na kajak, którym odwiedza niesamowite zakątki naszego kraju. Tym razem postanowił jednak połączyć swoją pasję z akcją charytatywną dla chorej Asi Durawy z Kalisk, której historię przedstawialiśmy Wam już wielokrotnie. Mieszkaniec Kociewia chce samotnie pokonać około 500 kilometrów kajakiem i w ten sposób zachęcić ludzie o dobrym sercu do wpłat na konto chorej dziewczyny.

Włamali się do zaparkowanego auta - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 z 5 osób, które są podejrzewane o włamanie się do zaparkowanego auta. Przestępcy wyrwali osłonę chłodnicy oraz ukradli koła, lampy i radioodtwarzacz z nawigacją. Straty spowodowane tym zdarzeniem wyniosły ponad 76 tys. zł. Zatrzymany w sprawie 18 i 19-latek usłyszeli już zarzuty. Przedstawienie zarzutów kolejnym osobom jest już tylko kwestią czasu. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pożar mieszkania w bloku na osiedlu 60-lecia - W poniedziałek, 19 lipca przed godziną 22 w bloku nr 15 na osiedlu 60-lecia ONP w Starogardzie Gdańskim doszło do pożaru jednego z mieszkań na 3 piętrze. Z relacji świadków wynika, że płomienie buchały z okna na kilka metrów. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów ochotniczej i państwowej straży pożarnej, policję, pogotowie gazowe i energetyczne. Strażacy podali dwa prądy wody i sprawdzili, czy w płonącym lokalu nikt nie został. Działania na miejscu trwały kilka godzin. Po akcji ewakuowani mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

Woda zalała kilka gospodarstw. Na miejscu działało 182 strażaków - W poniedziałek, 19 lipca zakończyły się trwające 7 dni i 7 nocy działania związane z wypompowywaniem wody ze stawu w Jaroszewach, który zalewał okoliczne gospodarstwa. Na miejsce ściągnięto pompy o bardzo dużej wydajności (7.800 litrów/min.) z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Tczewie, Chojnicach i Starogardzie. Na miejsce udali się również m.in. burmistrz gminy Skarszewy - Jacek Pauli oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim - bryg. Tomasz Wardyn.
Obecnie poziom wody zaczyna opadać, a gmina zapowiada budowę nowego przepustu i rurociągu, który zapobiegnie w przyszłości podobnym zjawiskom.

Władze miasta pod lupą prokuratury - Prokuratura Rejonowa w Wejherowie wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez zwierzchników Urzędu Miejskiego w Starogardzie - prezydenta Janusza Stankowiaka i jego zastępcy ds. społecznych Macieja Kalinowskiego.

Otwarto baseny letnie na Piekiełkach - Od 15 lipca w Starogardzie Gdańskim można kąpać się w trzech odkrytych basenach o różnej wielkości i głębokości. Jest wodny plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej i wybieg dla psów. Koło wybudowano również parking dla kamperów z przyłączem do wody i prądu. Kompleks powstał w niespełna 5 miesięcy i kosztował ponad 7 mln zł.

U nas jest czasem takie włoskie ristorante! - Od trzech dekad Karczma Kociewska rozpieszcza swoich klientów serwując im pyszne polskie jedzenie. Rodzinna atmosfera i przepiękna okolica sprawiają, że Karczma cieszy się dużą popularnością wśród regionalnych restauracji. Naszej redakcji udało się porozmawiać z właścicielem Karczmy Kociewskiej Jackiem Szczygielskim oraz córką Alicją Szłapką. Zachęcamy do lektury.

Bogaci i biedni - ile zarabiają radni? - Ile zarabiają, czym jeżdżą, gdzie pracują oraz jakie oszczędności i kredyty mają radni Rady Powiatu Starogardzkiego? Zlustrowaliśmy oświadczenia wszystkich radnych powiatowych, by przekazać Wam najważniejsze informacje o osobach, które mają realny wpływ na przyszłość naszego powiatu. Już w kolejnym numerze pod lupę weźmiemy radnych Rady Miasta Starogard.

Stary Franek - Franciszek Nierzwicki przeszedł do historii Kociewia jako „Stary Franek”. 13 października minie 200 lat od jego urodzin. Przypominam go już teraz, bo wyszła piękna i wartościowa, bogato udokumentowana książka o Nierzwickim. Także dlatego, że rok 2021 w powiecie starogardzkim ma za patrona m.in. „Starego Franka”. Taką uchwałę powzięła już 27 stycznia Rada Powiatu Starogardzkiego.

Wyniki konkursu pn. Moje bezpieczne wakacje - Niedawno ogłoszony konkurs na prace plastyczne, których tematyka dotyczyła bezpiecznych wakacji cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno dzieciaków, jak i rodziców. W ciągu kilku dni wpłynęło do nas ponad 20 prac młodych autorów, w różnym wieku, którzy w „bitwie na talenty plastyczne” walczyli o plecaczki z kaskami rowerowymi oraz ochraniaczami z motywem Spongebob’a – bohatera z amerykańskiego serialu animowanego.

Rusza Akademia Piłkarska Football United! - Nowopowstały projekt z dnia na dzień poszerza swoje horyzonty z myślą o najmłodszych sportowcach. W Akademii rozwija się blisko 80 najmłodszych adeptów piłki nożnej i to jeszcze nie koniec!

Za nami kolejny turniej III OSiR OPEN! - W dniach 17-18 lipca odbył się III OSiR OPEN – turniej tenisa ziemnego. Cykl zawodów organizowany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Do zakończenia rozgrywek zostały jeszcze 2 edycje.

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe