Na Pomorzu wnioski o „300 plus” już dla ponad 100 tys. dzieci

  • 16.07.2021, 10:53
  • redakcja
Na Pomorzu wnioski o „300 plus” już dla ponad 100 tys. dzieci

Podziel się:

Oceń:

Blisko 70 tys. wniosków złożyli rodzice i opiekunowie z Pomorza w ramach programu "Dobry start". Obejmują one ponad 100 tys. dzieci. Wnioski w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną, aż do 30 listopada 2021 r.

Do 12 lipca do gdańskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 56,1 tys. wniosków o świadczenie „300 plus”, a do słupskiego prawie 13,7 tys. Obejmują one odpowiednio ponad 80 tys. i ponad 20 tys. dzieci. Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje -raz w roku w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wniosek o świadczenie z programu "Dobry start" można złożyć tylko drogą elektroniczną za pomocą Platformy   Usług   Elektronicznych   (PUE)   ZUS,   bankowości   elektronicznej   lub   portalu   [email protected] Obsługą   całego   procesu   zajmuje   się   Zakład   Ubezpieczeń   Społecznych,   który   przekaże   środki
wyłącznie na rachunki bankowe.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).
ZUS uruchomił specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Wszystkie   osoby,   które   mają   problem   z   poprawnym   złożeniem   wniosku   przez   internet   mogą skorzystać   z   pomocy   pracowników   ZUS.   Mobilne   punkty   uruchomiono   m.in.   w   wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS i placówkach samorządowych. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe