Nowoczesny system w remizie OSP Semlin

  • 16.07.2021, 08:50
  • redakcja
Nowoczesny system w remizie OSP Semlin

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z OSP Semlin informują, że w remizie zamontowany został nowoczesny system, które realnie wpłynie na bezpieczeństwo całej miejscowości i gminy. Mowa o stacji DSP - 52L, czyli centrali, która wysyła SMS-owe powiadomienia do strażaków ochotników i jednocześnie uruchamia strażacką syrenę w jednostce.

Stacja DSP - 52L pozwala na alarmowanie jednostki i ratowników przez Państwową Straż Pożarną. Stacja wysyła komunikat na telefony komórkowe do wszystkich ratowników z OSP Semlin i jednocześnie uruchamia syrenę.
- Dzięki temu zwiększa się znacząco szybkość reakcji i skraca czas wyjazdu do zdarzenia. Urządzenie pracuje w sieciach alarmowych Straży Pożarnej i Zarządzania Kryzysowego - informują druhowie z OSP Semlin. - Jest to milowy krok w historii naszej jednostki, gdyż dzięki stacji możemy skuteczniej stać na straży bezpieczeństwa mieszkańców i okolicy. Zakup i montaż urządzenia sfinansowany został ze środków komendy Głównej PSP, Gminy Zblewo oraz środków własnych, które posiadamy dzięki wsparciu okolicznej ludności - dodają.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe