Aktywnie i zdrowo. Piknik pod hasłem "łamiemy bariery"

  • 02.07.2021, 11:53
  • redakcja
Aktywnie i zdrowo. Piknik pod hasłem "łamiemy bariery"

Podziel się:

Oceń:

Ekipa Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleszczewie Kościerskim to najbardziej pozytywna i radosna ekipa pod słońcem! Tak uważają wszyscy uczestnicy pikniku z okazji Dnia Kultury Fizycznej. Było wesoło, radośnie, śmiesznie, a przede wszystkim zdrowo.

Piknik zorganizowano na boisku w Kleszczewie Kościerskim. Pogoda dopisała, program był bardzo atrakcyjny, a uczestnicy zabawy bawili się wręcz znakomicie! Festyn poprowadził kierownik GOPS w Zblewie – Grzegorz Formela, który wystąpił tego dnia w roli trenera i wodzireja, a całą imprezę przygotowały terapeutki z ŚDS-u. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Uśmiechnij Się.
- Piknik rozpoczął się od wspólnego treningu na świeżym powietrzu, który poprowadziła instruktor fitnessu (i terapeutka ŚDS-u) Agnieszka Szmukała. A po treningu na wszystkich czekały apetyczne, zdrowe, owocowe przekąski - jak przystało na piknik promujący zdrowy tryb życia – relacjonuje Magdalena Apostołowicz z Urzędu Gminy w Zblewie. - Były także sportowe zawody (zawsze na wesoło i z uśmiechem) oraz wspaniali goście, wśród nich uczestnicy wraz z terapeutą ze Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański, uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Kleszczewie Kościerskim i sołtys Kleszczewa Marian Reszka. Przyszli też mieszkańcy.  Wszyscy razem świetnie bawili się startując i kibicując w sportowych zmaganiach – m.in. wspólnej zumbie, wyścigach rowerowych czy bitwie na ręczniki i balony z wodą! Śmiechu i pozytywnych emocji było przy tym co niemiara – dodaje Magdalena Apostołowicz.
Najważniejsze, że wszyscy spędzili ten dzień razem! „Łamiemy bariery, wychodzimy z naszego domu, bo chcemy być z Wami! Chcemy być razem!” – takie właśnie przesłanie towarzyszyło piknikowi.
- A my z tego bardzo cieszymy się, bo Rodzina ŚDS-u jest ważną, bardzo aktywną i całym sercem zaangażowaną częścią naszej społeczności. A sportowy piknik był tego kolejnym dowodem. I za to dziękujemy, szczerze ciesząc się na kolejne spotkania! - podsumowuje M. Apostołowicz.
ŚDS w Kleszczewie Kościerskim po raz kolejny pokazał,  że nie jest wyłącznie instytucją, ale prawdziwym domem, pełnym troski o swoich podopiecznych. A już na lipiec planowany jest Piknik Rodzinny z ŚDS-ową Rodziną w Wirtach.

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

końkurencja
końkurencja 02.07.2021, 17:22
Ten Pan na fotce z prawej chyba wcale nie świętuje dnia kultury fizycznej.
sportowiec
sportowiec 05.07.2021, 11:53
świetuje świetuje o p i e r d o l i ł 6 kaszanek i bochenek chleba :)
jolanta
jolanta 05.07.2021, 20:04
Ale poziom tych komentarzy,typowo kociewski.
a kto to taki
a kto to taki 03.07.2021, 08:47
T.en z lewej tym bardziej

Pozostałe