Dzielnicowi ze Starogardu rozmawiali z uczniami o bezpiecznym wypoczynku

  • 24.06.2021, 13:34
  • redakcja
Dzielnicowi ze Starogardu rozmawiali z uczniami o bezpiecznym wypoczynku…

Podziel się:

Oceń:

Już niebawem koniec roku szkolnego i tak długo oczekiwane przez wielu uczniów wakacje. Aby ten okres był bezpieczny, starogardzcy dzielnicowi odwiedzili jedną z miejscowych szkół. Podczas spotkania z młodzieżą, mundurowi omówili podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Policjanci ostrzegali również przed zagrożeniami, które mogą wystąpić w czasie spędzania wolnego czasu w domu, poza miejscem zamieszkania oraz nad wodą.

Dzielnicowi uczestniczyli w przedwakacyjnych spotkaniach z uczniami. Policjanci spotkali się z uczniami IV klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Starogardzie Gdańskim. Głównym celem mundurowych było kształtowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze omówili przede wszystkim bezpieczne zachowania w ruchu drogowym oraz nad wodą. Przekazane zostały informacje dotyczące bezpiecznych kąpielisk. Ponadto funkcjonariusze mówili o tym, jak należy się zachować, gdy jesteśmy zaczepiani przez obcą osobę.

Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu z policjantami otrzymali poradnik dla rowerzystów - książeczkę sfinansowaną przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Wspólna lekcja z dzielnicowymi była również doskonałą okazją obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu. Takie przedwakacyjne zajęcia z mundurowymi od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów i młodzieży szkolnej.

 

 

 

 

 

 

_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe