Nowe drogi i chodniki, kanalizacja i oświetlenie. Inwestycje idą pełną parą

  • 18.06.2021, 20:25
  • redakcja
Nowe drogi i chodniki, kanalizacja i oświetlenie. Inwestycje idą pełną…

Podziel się:

Oceń:

Jak informują władze gminu Lubichowo, w ostatnim czasie prace inwestycyjne nabrały tempa. Powstają nowe drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Gmina ogłosiła również przetargi na realizację ważnych dla mieszkańców zadań.


Obecnie w gm. Lubichowo trwają roboty budowlane na odcinku Młynki - Osowo Leśne, które polegają na budowie drogi gminnej wraz z wjazdami na posesje.
- Zostanie wymieniona nawierzchnia gruntowa na nawierzchnię bitumiczną na odcinku o długości 1261 mb. Inwestycja postępuje zgodnie z harmonogramem. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia - informują władze gminy.

Nowy Mercedes dla niepełnosprawnych
W najbliższych dniach zostanie dostarczony fabrycznie nowy autobus Mercedes Sprinter przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.
- Autobus wyposażony będzie w 24 miejsca, w tym jedno miejsce przystosowane będzie do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim - podkreślają urzędnicy.
Gmina Lubichowo zakupiła autobus dzięki otrzymanemu dofinansowania ze środków PFRON.

Latarnie drogowe w Lipinkach Królewskich
W maju tego roku wójt gminy Lubichowo podpisał z wykonawcą umowę na budowę sieci oświetleniowej w Lipinkach Królewskich. Dzięki tej inwestycji powstanie 19 nowych punktów świetlnych w technologii LED na słupach stalowych. Roboty potrwają do połowy września.
 

Pomost, kanalizacja i nowy chodnik
W najbliższym czasie Gmina planuje kolejne inwestycje m.in.: budowę kanalizacji sanitarnej przy ul. Słonecznej w Lubichowie. Inwestycja pozwoli na rozbudowę gminnej sieci kanalizacji sanitarnej o odcinek o długości 225 mb. w kierunku Bietowa Kaliska.
- Oczekujemy także na ostateczne decyzje administracyjne, które pozwolą nam na rozpoczęcie procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy na budowę pomostu w Ocyplu. Planujemy rozbudowę stacji uzdatniania wody w Lubichowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz budowę ostatniego odcinka drogi w relacji Lubichowo – Wda.
W tym roku powstanie także chodnik łączący Lubichowo z osiedlem domów jednorodzinnych w kierunku Starogard Gdański, tzw. „osiedlem Döringowo” - dowiadujemy się.
- Polityka oparta na modernizacji dróg gminnych jest konsekwentnie realizowana i będzie kontynuowana w dalszym ciągu, gdyż jakość infrastruktury drogowej wymiernie wpływa na rozwój Gminy. Staramy się reagować na uwagi mieszkańców i mądrze planować przebieg inwestycji. Cieszy mnie ogromnie, że pozyskujemy coraz więcej funduszy z przeróżnych dofinansowań. Dużą część funduszy na remonty dróg przeznaczamy też z budżetu Gminy. Cały czas dążymy do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, którzy będą mogli poruszać się utwardzonymi poboczami. Czasami doprowadzenie do rozpoczęcia prac wymaga czasu niezależnego od Gminy, ale cierpliwie uzupełniamy dokumentację, dzięki czemu udaje się zrealizować wiele przedsięwzięć - mówi wójt Andrzej Toczek.

_redakcja

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ireneusz
Ireneusz 26.07.2021, 22:08
Proszę sie przejechać droga na szteklin w lipinkach królewskich jedna wielka dziura ale będą latarnie to się liczy a zamiast osobówki każdy z nas mieszkańców powinien dostać dotacje na nowy traktor by dostać się na drogę główna w stronę lubichowa bądź Starogardu. Pozdrawiam
Mieszkanka
Mieszkanka 24.06.2021, 13:04
Staracie się reagować na uwagi mieszkańców? ? Na pewno nie mieszkańców mniejszych miejscowosci naszej gminy. Od dłuższego czasu walczymy o utwardzenie drogi do Smolnik- bez skutku. Racja, są ważniejsze inwestycje takie jak pomost w Ocyplu. Zapraszam na wycieczkę do Smolnik, drogą jak po tarce by się jechało.
Zawiedziona
Zawiedziona 24.06.2021, 15:38
Do tego niedokończone inwestycje , miliony zakopane pod ziemią a wody brak. Rączka rączkę myje takim to sposobem jedni mają wszystko a inni nie mają nic.
Hydrofor
Hydrofor 24.06.2021, 16:25
Ja tam wolę mieć swoją wodę, niż uzależnić się od wodociągów gminnych
Axi
Axi 24.06.2021, 11:15
Nasza gmina to tylko dwie miejscowości, Lubichowo i Ocypel. Cała reszta się nie liczy 😔
Sławek EU07
Sławek EU07 20.06.2021, 09:25
A może by tak chodnik na całej długości drogi powiatowej Lubichowo - Starogard Gd?
Xxx
Xxx 19.06.2021, 12:26
W Starogardzie Gdańskim będą odznaczenia za mycie samochodów.

Pozostałe