Pomóż Radkowi wygrać z guzem mózgu!

  • 11.06.2021, 07:30
  • redakcja
Pomóż Radkowi wygrać z guzem mózgu!

Podziel się:

Oceń:

Pan Radek Szwedowski jest 44-letnim ojcem i mężem. Około 1,5 roku temu na świat przyszła jego córeczka. Ma też guza mózgu, który po czterech latach powrócił. Aby Pan Radek mógł stanąć na nogi i pokonać chorobę, potrzebne jest kosztowne leczenie i rehabilitacja, na którą nie stać rodziny państwa Szwedowskich. Aby zebrać niezbędne środki, utworzono internetową zbiórkę pieniędzy. Pomóc może każdy - wystarczy wpłacić choćby drobną kwotę, a jak to mówią – ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka.

Niespełna rok temu Pani Marlena z Panem Radkiem wzięli ślub. Jak mówią, od samego początku byli pewni, że chcą być razem na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie - dokładnie wiedzieli, co sobie przysięgają…

- Życie brutalnie nas doświadczyło. Pięć lat temu pokazało nam, że niczego nie można być pewnym... To wtedy właśnie u Radka wykryto nowotwór - guz mózgu - mówi pani Marlena. -Atak padaczki, potem kolejny... Jednego dnia było dobrze, byliśmy młodzi, zdrowi, planowaliśmy wspólne życie. Drugiego wkradła się w nie potworna, podstępna choroba... Szpital, badania, a potem diagnoza, rozpacz, szok, świat trzęsący się w posadach. Guz mózgu... -  opisuje żona pana Radka.

Nie było już planowania. Była walka. Niestety, po operacji okazało się, że guza nie udało się  usunąć w całości... Chemioterapia, radioterapia, onkologia. Dużo strachu, ale też jeszcze więcej nadziei...Wydawało się, że się udało.

- Wzięliśmy ślub, na świat przyszła nasza córeczka - nasz promyczek, owoc naszej miłości. A wtedy życie po raz kolejny odebrało nam szczęście... - wspomina pani Marlena.

Radek vs. Rak. Przeciwnik znowu atakuje.
Po czterech latach okazało się, że guz wrócił, a lekarze nie są w stanie go zoperować...
- Wznowa - tego słowa boją się wszyscy walczący z nowotworem. Wiadomość ta złamała mi serce. Wydarzenia ostatnich tygodni oraz diagnoza rozwaliły cały nasz poukładany świat... Zabrała radość i spokój, zostawiła tylko strach. Radek walczy, ale tym razem walka jest o wiele trudniejsza, przeciwnik bardziej zacięty. O wiele większa jest też jednak stawka... Tym razem nie tylko ja mogę stracić Radka, tym razem Luizka może stracić ukochanego tatę - wzdycha żona i mama półtorarocznej dziewczynki. - Patrzę w oczy najważniejszego mężczyzny w moim życiu, wiedząc, że ma w sobie śmiertelnego przeciwnika, z którym tak trudno walczyć. Chcę wierzyć, że będzie dobrze, ale bardzo się boję... Radek zawsze pomagał innym, teraz on potrzebuje wsparcia i pomocy. By go ratować, potrzebujemy ogromnego wsparcia finansowego.

- Radek jest coraz słabszy. Mamy możliwość rozpoczęcia leczenia… Natomiast cały czas brakuje środków. Proszę o pomoc. – czytamy na facebooku rozpaczliwe słowa Pani Marleny.

 

Jeśli możesz, wesprzyj zbiórkę! Pamiętaj, dobro wraca! Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/radoslaw-szwedowski

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe