Mistrzostwa Polski i Świata odbyły się w Zblewie [FOTO]

  • 03.06.2021, 15:50
  • redakcja
Mistrzostwa Polski i Świata odbyły się w Zblewie [FOTO]

Podziel się:

Oceń:

Festiwal Sportu w Zblewie to wydarzenie sportowe najwyższej rangi. Przez 3 dni w hali widowiskowo-sportowej prezentowali się najlepsi zawodnicy kulturystyki i fitnessu z całego kraju. Najpierw odbyły się Debiuty Fit Kids, Mistrzostwa Polski Fit Kids oraz Weryfikacje do Debiutów i Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness WBBF-WFF. - Cieszymy się, że to właśnie nasze sportowe Zblewo kolejny raz było gospodarzem tej prestiżowej imprezy - zaznaczają władze gminy. Co ciekawe, swoją niebywałą tężyznę fizyczną zaprezentował wójt Artur Herold.

Najwięcej emocji przyniósł trzeci dzień festiwalu, podczas którego odbyły się m.in. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness WBBF-WFF oraz PUCHAR Świata GPA. W zawodach tych wziął udział m.in. zawodnik – dobrze wszystkim znany, uznany sportowiec Piotr Herold z gminy Zblewo.
- Nasi mieszkańcy gorąco mu kibicowali i wspierali, a radość kibiców była tym większa, iż Piotr Herold zwyciężył i zdobył tytuł Mistrza Polski federacji WBBF-WFF! I było to podwójne mistrzostwo Polski, bo wywalczył je aż w dwóch kategoriach! A to nie wszystko, bo P. Herold zajął także II miejsce i zdobył tytuł wicemistrza w Pucharze Świata GPA – relacjonuje nam Magdalena Apostołowicz z wydziału promocji gminy.

Wójt dał czadu!
Podczas niedzielnej imprezy wystąpił także wójt Artur Herold, wielki pasjonat sportów siłowych, czynny sportowiec, mający w swym dorobku m.in. tytuł Wicemistrza Europy i Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Specjalnie dla publiczności wójt zaprezentował pokaz siłowy. Rozpoczął od rozgrzewki wyciskając hantle z tricepsa leżąc - najpierw po 50 kg na rękę, potem po 65 kg, by w końcu dokonać rzeczy niezwykłej, prawdziwie ekstremalnej! Wójt podniósł po 80 kg na rękę, a z widowni popłynęło gromkie oklaski.
Wójt nie zapomniał również o konkursach dla publiczności. Zaprosił do sportowych zmagań panów i panie. Panowie wyciskali hantle po 40 kg na rękę. Zwyciężył Dawid Rombalski, który podniósł hantle aż 20 razy! Z kolei na panie czekały lżejsze hantle (po 10 kg), a najwięcej razy – bo aż 38 – podniosła je Marta Chrzanowska.

Za serce, pracę i determinację
Podczas mistrzostw wyróżniono sportowców z gminy Zblewo - tych, którzy wkładają tak wiele serca, pracy i determinacji w uprawianie sportu i odnoszą wspaniałe, prawdziwie spektakularne sukcesy.
- Takich osób jest u nas wiele, w tym roku wyróżniono trzy panie: Ewę Ossowską, Małgorzatę Podolską i Marcelinę Sabiniarz – mówi Magdalena Apostołowicz. - Dziękujemy za piękne sportowe emocje, które dzięki Wam są udziałem nas wszystkich. Zawsze trzymamy za was kciuki – dodaje.

Łamiąc bariery własnych słabości
Festiwal sportu w Zblewie przeszedł już do historii i pewnością na długo zapisze się w pamięci sportowców i mieszkańców.
- Festiwal Sportu był dla nas prawdziwym świętem sportu, dlatego cieszę się, że zorganizowano go właśnie w Zblewie. Nasza gmina od wielu lat promuje sport oraz aktywny, zdrowy tryb życia. Mamy to szczęście, że działa u nas i pracuje wielu wspaniałych sportowców, którzy udowadniają, iż sport nie zna wieku i że wiele można osiągnąć pracą, pełną determinacją i hartem ducha, często łamiąc kolejne bariery i własne słabości. Bardzo cenię takich ludzi, dlatego dziękuję wszystkim sportowcom oraz animatorom sportu z naszej gminy za ich aktywność i piękną sportową postawę… – podsumowuje włodarz gminy Artur Herold.
Zawody poprowadził utytułowany zawodnik i wielokrotny mistrz świata w kulturystyce – Wojciech Nadolski.

 

_redakcja

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe