Posprzątali swoją okolicę. Wspaniała akcja mieszkańców gminy wiejskiej Starogard Gdański

  • 23.04.2021, 09:15
  • redakcja
Posprzątali swoją okolicę. Wspaniała akcja mieszkańców gminy wiejskiej…

Podziel się:

Oceń:

Co można znaleźć w lesie, przy drodze i na łące? Przekonali się o tym mieszkańcy gminy Starogard Gdański, którzy w sobotę, 17 kwietnia wyruszyli w teren, by posprzątać swoją okolicę. Łącznie w akcję zaangażowało się około 70 osób. Wydarzenie był także doskonałą okazją do tego, by spotkać się z sąsiadami i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Choć pogoda nie była zbyt łaskawa, frekwencja zaskoczyła nawet samych organizatorów. Jak widać, większości osób zależy na tym, aby otaczająca ich przyroda była piękna i każdego dnia cieszyła oko.
- Dzięki wspaniałym mieszkańcom pełen sukces odnotować można we wszystkich miejscowościach, które przyłączyły się do akcji: Krąg, Okole, Linowiec i Szpęgawsk.
W wydarzeniu łącznie wzięło udział około 70 osób. Posprzątaliśmy nasze miejscowości co do jednego papierka, a trochę tego było - przyznaje Marcin Hinca, przewodniczący Rady Gminy, który ramię w ramię z mieszkańcami porządkował okolicę. - Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie - dodaje.
- Jesteśmy dumni, że mieszkańcy tak czynnie włączyli się w akcję sprzątania gminy, zwłaszcza ci najmłodsi - podsumowują władze gminy Starogard Gdański.
Jak się dowiedzieliśmy, Urząd przewiduje w przyszłości podobne wydarzenia,  które my - jako lokalna gazeta - w pełni popieramy.

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zuza
Zuza 25.04.2021, 14:14
Pogratulować Głupoty!!!.Sprzątając po kimś brudy uczysz go bezkarności,i jeszcze te fotki w necie to ich tylko nakręca, bo wiedzą, ze w końcu ktoś po nich to posprząta.Do tego te hasełka wszędzie o czystości rodem z komuny.Od zachowania czystości są odpowiednie służby tak samo od pilnowania porządku.
Dosia
Dosia 23.04.2021, 17:01
wspaniala akcja ale brawury i glupoty ludzkiej! prawie wszyscy bez maseczek i bez odstepow. moze sanepid i policja sie tym zainteresuje ? a pozniej placz bo wszyscy sie zarazaja. przez takich ludzi nigdy nie bedzie normalnie.
Sławek EU07
Sławek EU07 25.04.2021, 09:55
Ale w lesie nie ma obowiązku używania maseczki...

Pozostałe