Niespełnione obietnice. Wraca temat budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej z Pelplińską [WIDEO]

  • 21.04.2021, 10:56
  • redakcja
Niespełnione obietnice. Wraca temat budowy ronda na skrzyżowaniu ulic… W 2018 roku Miasto zapewniało: "W przyszłym roku skrzyżowanie Pelplińskiej z Pomorską zmieni się w rondo"

Podziel się:

Oceń:

15 kwietnia tego roku Starogard Gdański odwiedził Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. Głównym tematem spotkania z władzami miasta była budowa ronda u zbiegu drogi wojewódzkiej 222 i ul. Pomorskiej. Podobne spotkanie odbyło się w 2018 roku, wówczas padły zapewniania, które do tej pory nie zostały zrealizowane.

Jak informuje starogardzki magistrat, wicemarszałek Józef Sarnowski spotkał się z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem i jego zastępcą ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeuszem Błędzkim. W rozmowach uczestniczył też burmistrz miasta i gminy Pelplin Mirosław Chyła.

Wspólnie z włodarzami Starogardu, goście pojechali zobaczyć jedno z newralgicznych miejsc komunikacyjnych, czyli skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 222 z ul. Pomorską, które wkrótce ma się zmienić w rondo.
- Decyzję o terminie rozpoczęcia robót mamy poznać niedługo - informuje Małgorzata Rogala zastępca naczelnika Wydziału Informacji Społecznej. - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego zadeklarował w tej sprawie pełne poparcie i pomoc w rozmowach z Urzędem Marszałkowskim. Dodatkowo zapowiedział kolejną wizytę w Starogardzie Gdańskim, w której towarzyszyć będzie mu dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich - dodaje.

Deja vu
Już w 2018 roku Urząd Miasta zapewniał, że w przyszłym roku (2019) skrzyżowanie ul. Pelplińskiej z Pomorską zamieni się w rondo. Od tego czasu minęły prawie trzy lata, a kierowcy nadal jeżdżą po dziurawym i bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu, na którym każdego roku dochodzi do wielu groźnych wypadków.
Jak zapewniała wcześniej Magdalena Dalecka, rzecznik prezydenta Janusza Stankowiaka, od 2015 roku władze Starogardu współpracują z Samorządem Województwa Pomorskiego w zakresie przebudowy odcinków DW 222 (Gdańska, Pelplińska, Pomorska).

Chodzi o ul. Pelplińską od skrzyżowania z ul. Pomorską (wraz z newralgicznym skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (rondo Solidarności) oraz o odcinek ul. Gdańskiej od północnej granicy miasta do skrzyżowania z ul. M. Hillar (PKS) wraz z przebudową wiaduktu kolejowego.
- Dokumentacja jest gotowa do realizacji od 2017 roku. Po wielu staraniach władz naszego miasta członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski zapowiada przebudowę skrzyżowania ul. Pelplińskiej z ul. Pomorską. Inwestycja ma być wykonana w najbliższych kilkunastu miesiącach - czytamy w artykule z 2018 roku zamieszczonym na oficjalnej stronie Urzędu Miasta.
 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obatel
obatel 28.04.2021, 14:08
pytam , kiedy pedofil i kapuś prałat przestanie być honorowym obywatelem naszego miasta , z głódziem sobie białystok poradził , a nasze asiory nie mogą ???
wanda
wanda 29.04.2021, 13:33
inne miasta też już idą za przykładem białegostoku , to zwrot w dobrym kierunku
tutam
tutam 23.04.2021, 23:55
Ronda mają sens tylko wtedy, gdy są odpowiednio duże - wtedy z każdego dojazdu do ronda mogą na rondo równocześnie wjechać pojazdy i sobie nie przeszkadzają. Jest tak w dużych miastach (np.
Rondo Fordońskie czy Rondo Jagiellonów w Bydgoszczy) - nie w Starogardzie. W Starogardzie jak się chce wjechać na rondo, to już trzeba patrzeć czy z innej strony nic się nie zbliża do ronda. Jak się zbliża (zwłaszcza z lewej), to lepiej już od razu ustąpić, jeszcze za nim tamten pojazd wjedzie na rondo. I to właśnie powoduje korki pod rondami. Ronda w Starogardzie są po prostu za małe, by zapewnić płynny ruch.
kiker
kiker 23.04.2021, 21:00
https://starogard.pl/nowe-inwe… Współpraca idzie w dobrą stronę, nie narzekać....he he.
tutam
tutam 23.04.2021, 13:13
W Starogardzie jest atmosfera jak w miasteczkach 10-tysięcznych. Nawet rozwiązania komunikacyjne i architektoniczne dużo bardziej zapyziałe i prowincjonalne niż w innych miastach 50-60tysięcznych. Weźmy takie centrum przesiadkowe koło dworca PKP - w godzinach szczytu... pustki. Od czasu do czasu przejedzie jakiś autobus PKS do jakiegoś Owidza czy Rokocina... pusty. Jak by do Owidza nie mogły jeździć autobusy MZK jak dawniej. PKS powinien organizować kursy do dalszych miast, do których nie można się dostać koleją bezpośrednio: Kościerzyna, Grudziądz, Bydgoszcz, Elbląg, Słupsk, itp. A tu wielki jak czołg trzyosiowy autokar do głupiego Owidza - żałosne. Z Owidza z wesel i ognisk u krewnych to ja nie raz wracałem pieszo w latach 80-tych.
Memphis
Memphis 23.04.2021, 00:55
Rondo tam powinno być i tyle.
Mnie smuci bardziej fakt, że wracając kilka dni temu z Gdańska, gdzie sporo ludzi wszędzie sobie chodziło, jeździło itd. Przyjechałem do "dumy kociewia" Starogardu czyli miasta, gdzie jeszcze dobre 10 lat temu byli "ludzie".
Od godziny 18 miasto ponoć prawie 50 tysięczne jest opustoszałe !
Koło 20:00 parę samochodów na krzyż w centrum miasta !
Co się tu dzieje ? Gdzie są ludzie ?
tutam
tutam 23.04.2021, 13:05
Siedzą w domach przy kompach, nawaleni za kasę z 500+. Kiedyś ci ludzie pracowali na kilka zmian - pamiętam tłumy wracające wieczorami z fabryki obuwia. To se ne vrati.
stg
stg 23.04.2021, 09:15
Przynajmniej korków nie ma
adamek
adamek 22.04.2021, 04:41
To strategiczny rejon Starogardu? To nie lepiej zrobić rondo na Lubichowskiej a 222? Trochę trzeba pomyśleć.
obywatel
obywatel 21.04.2021, 20:44
Dajcie spokój- a ile to już różnych obiecanek ? Najlepszea była ta z estakadą nad parkiem :)))))) , przecież sołtys "myśli o was- by nam żyło się lepiej" . Przejście z Kościuszki na owidzką,
Prowizoryczne baseniki na piekiełkach, a i te super utwardzone drogi :)
.Normalnie miasto z kartonu :)))
zimny lech
zimny lech 21.04.2021, 19:05
pisdusiowa republika ludowa
Pisowska obsesja
Pisowska obsesja 22.04.2021, 07:40
A co ma PiS do tego. Wielmożny pan Prezydent nie jest z PiS-u.
Weronika
Weronika 21.04.2021, 11:26
Ale co tutaj narzekać, Warszawka tez dużo obiecywała.Publikacja Aneksu Wsi, sprowadzenie Tupolewa do Polski, rozliczenie poprzedników i wiele wiele innych...
Ważne pytanie
Ważne pytanie 21.04.2021, 12:31
A co ma Warszawka do Starogardu?
Niech żyje towarzysz prezydent
Niech żyje towarzysz prezydent 21.04.2021, 11:17
Już lepiej niech nie spełniają tej obietnicy, bo porzygać się już można od tych rond. Niedługo na chodnikach zaczną je robić, żeby piesi się nie zderzali.
OBYWATEL
OBYWATEL 21.04.2021, 20:40
AKURAT W TYM MIEJSCU RONDO JEST WRĘCZ NIEZBĘDNE ! Jakbyś jeździł tamtą drogą to byś to zrozumiał. I jakbyś był kierowcą który sporo jeździ to też byś wiedział że ronda są lepsze od tych skrzyżowań z sygnalizacją które tworzą korki - ronda spowalniają ale jest płynność przejazdu !
Niech żyje towarzysz prezydent
Niech żyje towarzysz prezydent 22.04.2021, 07:59
Towarzyszu obywatelu! Nie wiem, skąd masz informacje, że nie jestem kierowcą, który sporo jeździ, bo zdaje się, że tego nie napisałem powyżej. Ty za to pewnie jesteś wirtuozem kierownicy robiącym milion kilometrów rocznie na wszystkich kontynentach, więc wiesz wszystko najlepiej. W związku z tym może twoim jeszcze nieodkrytym powołaniem byłoby objęcie teki ministra infrastruktury, wtedy wszystkie problemy trapiące kierowców zniknęłyby w okamgnieniu. Wracając do meritum sprawy, to w dawnych czasach pracowałem w pewnym zakładzie w tamtych okolicach i codziennie przejeżdżałem przez to skrzyżowanie w godzinach szczytu. Zgodzę się z twoją tezą, że ronda spowalniają - "jakbyś był kierowcą który sporo jeździ to też byś wiedział", że rondo przy Sobieskim na skrzyżowaniu ulic Skarszewskiej, Jagiełły i Sikorskiego bardzo spowalnia, tak bardzo, że najlepiej byłoby porzucić samochód na ulicy i iść dalej pieszo - krótko mówiąc - "Jakbyś jeździł tamtą drogą to byś to zrozumiał". Pytam się, czy w związku z tym "AKURAT W TYM MIEJSCU RONDO JEST WRĘCZ NIEZBĘDNE"? Przy Sobieskim jakoś się nie sprawdza, a czy sprawdzi się przy Polpharmie? Ekspert o pseudonimie OBYWATEL już ogłosił werdykt, że tak i że ja się nie znam, bo gdybym dużo jeździł, to bym się znał i bym wiedział to samo, co on wie. Zaraz wsiądę w samochód i zrobię 200 km po Starogardzie, jak będę tak robił codziennie, to może kiedyś posiądę tak ogromną wiedzę o rondach i ich zaletach, jak mój przedmówca tow. Obywatel.
obywatel
obywatel 22.04.2021, 10:46
sam jesteś towarzysz i pewnie w 89 roku schowałeś czerwoną legitymacje na dnie szuflady !
a co do ronda na skarszewskiej to wina jest tylko przez rogatki na przejeździe kolejowym (jakby nie było ronda to było by jeszcze gorzej - tak jak to miało miejsce jeszcze przed budową tego ronda). Jakbyś tyle jeździł co sobie marzysz to byś dobrze o tym wiedział :)))))))))))))))))
Niech żyje towarzysz Obywatel z czerwoną legitymacją
Niech żyje towarzysz Obywatel z czerwoną legitymacją 22.04.2021, 11:22
Oj tow. Obywatelu, znowu te domysły niepoparte wiedzą o mnie. Jeśli zawsze wyciągasz na czyiś temat takie pochopne wnioski, to sąsiedzi muszą cię przeklinać, żeś plotkarz i konfabulant. Wspominasz o rogatkach. Oczywiście to poważny problem, ale nie one są tutaj winne, tylko głupota ludzi, którzy na siłę pchają się na Skarszewską, blokując przy tym rondo dla wszystkich, zamiast objechać przejazd kolejowy przez Derdowskiego. Do tego momentu twoja teoria ma sens, jednak traci go, kiedy przejazd jest otwarty, a ruch dalej stoi. W tym miejscu właśnie światła byłyby lepszym rozwiązaniem. Czemu? - Spytasz się teraz. Albo nie, powiesz od razu, że się nie znam, bo nie jeżdżę dużo, a ty się znasz, więc wiesz, że nie mam racji. Ale od razu wyjaśniam - zakładając przełączanie świateł na DK 22 tylko wtedy, gdy ktoś będzie chciał skręcić w lewo ze Skarszewskiej, można uzyskać lepszą przepustowość. Do skrętu w prawo w zasadzie na stałe może palić się zielona strzałka. Miejsca na dwa pasy jest wystarczająco, wystarczy tylko chęć do zmiany i odejście od dogmatu, że rondo jest lekiem na wszelkie zło w ruchu kołowym. Teraz zaczniesz krzyczeć wniebogłosy, że to bzdury i kłamstwa człowieka, który chciałby być mądry, ale jest głupi, bo rzekomo robi za mało kilometrów samochodem. Dobrze skoordynowane światła, tzw. zielona fala - pojęcie nieznane osobom programującym sygnalizacje świetlne w Starogardzie - doskonale sprawdza się w innych miastach. Tu też mogłoby tak być, ale po co stawiać na przemyślane i być może niekonwencjonalne pomysły, lepiej dawać więcej tego samego, płynąć z prądem, żeby nie narazić się na złe oponie wszechwiedzących ekspertów od wszystkiego, którzy mają kompleksową wiedzę z zakresu organizacji ruchu drogowego, bo twierdzą (chociaż tej tezy nie udowodnili), że jeżdżą dużo, więc wiedza im się rozrasta. Dobrze, że wraz z wiedzą nie rozrasta się mózg, bo co rusz starogardzkim ekspertom od ruchu drogowego wybuchałyby głowy.
tt
tt 22.04.2021, 13:23
Po co te twoje wywody ? Masz jakiś problem z sobą ?
Chodzi o to że na Pelplińskiej już dawno miało być rondo bo tak obiecywał prezydent - a nic się z tym nie dzieje.. Po co takie nakręcanie się ?
ostry
ostry 22.04.2021, 13:58
To troll , szuka uwagi innych a obywatel go nakarmił, kolokwialnie muwiąc . A rondo powinno powstać , karzdy widzi ze tam nie da się nrmalnie przejechać.

Pozostałe