Pędził w terenie zabudowanym 154 km/h. 35-latek stracił prawo jazdy

  • 20.04.2021, 14:12
  • Źródło: KPP Starogard
Pędził w terenie zabudowanym 154 km/h. 35-latek stracił prawo jazdy KPP Starogard

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 104 km/h. Mieszkaniec powiatu kościerskiego, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, poruszał się z prędkością 154 km/h

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena, którzy znacznie przekroczyli obowiązującą w terenie zabudowanym prędkość. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zblewo na drodze krajowej nr 22.

Jak wykazał policyjny radar, 35-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jechał swoim volkswagenem z prędkością, aż 154 km/h. Mężczyzna przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 104 km/h. Za popełnione wykroczenie, kierowca stracił na 3 miesiące swoje prawo jazdy oraz ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ponadto policjanci nałożyli na kontrolowanego kierowcę 10 punktów karnych.

Przypominamy!
Każdy kierowca, który przekroczy dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić auto bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiker
kiker 21.04.2021, 22:08
W cywilizowanym kraju już by siedział za kratami.... tu się zgodzę z niektórymi nielubianymi politykami... Polska to dziki kraj!!!
.
. 21.04.2021, 07:32
Ten człowiek już nigdy nie powinien odzyskać prawa jazdy. Kto tak rażąco narusza przepisy, nie nadaje się na kierowcę
Sara
Sara 21.04.2021, 10:49
Zgadzam się. Raz tyle pędził będzie pędzi i raz kolejny. a jak straci prawo jazdty to będzie jeździł bez.
Jak np ta dziewczyna co doprowadziła do wypadku w Rokocinie
krecik
krecik 24.04.2021, 08:46
czy ta debilka została ukarana ???

Pozostałe