Zbieg z "Browaru" zatrzymany. 30-latek był poszukiwany listem gończym

  • 17.04.2021, 07:35
  • redakcja
Zbieg z "Browaru" zatrzymany. 30-latek był poszukiwany listem gończym

Podziel się:

Oceń:

Całe zdarzenie miało miejsce 5 czerwca 2020 roku w godzinach wieczornych w centrum miasta. Policjanci, którzy patrolowali teren, zauważyli pojazd, którego kierowca dziwnie się zachowywał. Niezwłocznie postanowili go zatrzymać. Kierujący niestety nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę, powodując jednocześnie ogromne zagrożenie dla osób postronnych. Jak ustaliliśmy, kierujący uciekał m.in. Aleją Wojska Polskiego, ulicą Grunwaldzką, ulicą Hallera, aż w końcu wjechał na Rynek, gdzie zrównał z ziemią metalowe słupki przy parafii św. Katarzyny, a następnie na ulicy Tczewskiej doprowadził do kolizji z radiowozem. Podczas ucieczki zbieg potrącił również pieszego, któremu udzielona została pomoc medyczna.

Kontynuował ucieczkę pieszo
W pobliżu starogardzkich młynów mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Zachodziło duże prawdopodobieństwo, że zbieg ukrywa się w budynku dawnego browaru.
Teren został otoczony, a na miejsce ściągnięto policjantów z psami tropiącymi.
Po czasie wezwano również strażaków, którzy przy pomocy drabin weszli w mało dostępne miejsca budynku.
Niemal po godzinie poszukiwań w dawnym browarze, mężczyzny nie udało się odnaleźć.
Rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja policji, a  za 29-letnim wówczas mężczyzną został wystawiony list gończy. Prawdopodobnie poszukiwany ukrywał się poza granicami naszego państwa.

Zatrzymany w mieszkaniu
Jak ustaliliśmy poszukiwany 30-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych.
Mieszkaniec Kociewia poszukiwany był z art. 178b kk, czyli niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji drogowej, a także wykroczenia drogowe popełnione w czasie kierowania pojazdem - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej komendy.
Zatrzymany usłyszał już część zarzutów. Pozostałe zostaną mu postawione w najbliższym czasie.
Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - dodaje asp. sztab. Marcin Kunka.

Mężczyzna był znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kontaktów służbowych, jednak policjanci nie ujawniają, czy był wcześniej notowany lub karany.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KAŚKA
KAŚKA 17.04.2021, 15:39
Kociewiak to super strona. Zaloguj się i dopiero komentuj. Brawo redakcja. Jesteście dla nas obywateli. Tak trzymać. Cenzura jak za komuny. BRAWO BRAWO.
Edward
Edward 17.04.2021, 21:45
KAŚKA co ty taka sceptycznie nastawiona jesteś ?.Coraz więcej mediów wraca do Polskich rąk,nie będzie krytyki, to jedynie słuszna opcja ustali kogo, co można oceniać, normalnie kraj szczęśliwości.Ktoś zapomina jednak,że Konstytucja gwarantuje nam wolność przekonań i wypowiedzi.
Adamek
Adamek 17.04.2021, 15:34
To kiedy go zatrzymała POLICJA? Rok temu czy teraz?Chyba po roku bo najpierw miał 29lat a teraz 30. Brawo Policjanci. Wy to jak archiwum X. Jeszcze raz brawo za wytrwałość. Jednak Wam nikt nie ucieknie.I TAK TRZYMAĆ.POZDRAWIAM.
obi
obi 17.04.2021, 15:47
pokazali że nawet jak uciekniesz to i tak cie kiedyś złapią. Tylko ze teraz nie wiadomo pod wpływem jakich środków jechał ... Sukces połowiczny .

Pozostałe