Pomimo obostrzeń zorganizowali prezentację sprzętu AGD

  • 14.04.2021, 17:05
  • redakcja
Pomimo obostrzeń zorganizowali prezentację sprzętu AGD

Podziel się:

Oceń:

Policjanci interweniowali w związku z prezentacją sprzętu AGD, która odbyła się wczoraj na terenie Starogardu Gdańskiego. Organizatorzy mimo obowiązujących obostrzeń zaprosili na spotkanie mieszkańców miasta. Mundurowi wszczęli w tej sprawie postępowanie dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Funkcjonariusze przekazali również informacje z przeprowadzonej interwencji pracownikom sanepidu.

We wtorek 13 kwietnia br. starogardzcy kryminalni uzyskali informację o tym, że w jednym ze starogardzkich lokali, mimo obowiązujących obostrzeń dobywa się spotkanie zorganizowane przez firmę zajmującą się dystrybucją sprzętu agd. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze wylegitymowali trzech przedstawicieli firmy oraz pozostałe przebywające w lokalu osoby. Policjanci ustalili, że przed ich przybyciem zakończył się jeden pokaz, a kolejny planowany jest na godzinę 17:00. Z uwagi na obostrzenia związane z Covid-19, dla wspólnego dobra organizatorów, jak i uczestników spotkania, policjanci nie dopuścili do kolejnej prezentacji oferowanego do sprzedaży sprzętu.

Zebraną w tej sprawie dokumentację policjanci przekazali pod ocenę pracownikom sanepidu, oprócz tego śledczy wszczęli postępowanie dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Za to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o tym, że organizowanie tego rodzaju spotkań tym bardziej, gdy uczestniczą w nich osoby najbardziej narażone na działanie koronowirusa, jest nieodpowiedzialne. Apelujemy, aby w takich sytuacjach pozostać w domu i unikać tego rodzaju spotkań, które mogą sprzyjać rozwojowi epidemii.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo policjanci apelują o respektowanie obostrzeń sanitarnych, szczególnie związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla wspólnego dobra.

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

piotrek
piotrek 15.04.2021, 08:53
karać , karać i jeszcze raz karać cwaniaczków biznesmenków...
dziab dziab
dziab dziab 14.04.2021, 21:35
"Mundurowi wszczęli w tej sprawie postępowanie dotyczące sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu"

CHW*P !
Stanisław
Stanisław 14.04.2021, 22:18
Po co gderasz to nie wina Policjantów a przepisów.Policja powinna podlegać bezpośrednio narodowi i przed nim bezpośrednio odpowiadać, a nie partią politycznym które aktualnie sprawują władzę.

Pozostałe