Prezes TBS przeszedł na emeryturę. Kto zastąpi Andrzeja Karaska?

  • 08.04.2021, 05:10
  • redakcja
Prezes TBS przeszedł na emeryturę. Kto zastąpi Andrzeja Karaska? UM Starogard

Podziel się:

Oceń:

31 marca prezes zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego Andrzej Karasek przeszedł na emeryturę. Dzień wcześniej pożegnali go prezydent miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i jego zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

– Pracowałem w różnych miejscach. Po studiach rozpocząłem pracę w Urzędzie Miasta, ale później jeszcze zajmowałem się innymi rzeczami. Następnie przez 19 lat byłem dyrektorem Zarządu Budynkami Mieszkalnymi, a potem zostałem prezesem zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. Co zabawne, sprawami mieszkaniowymi miałem zajmować się tylko przez jakiś czas, a okazało się, że spędziłem tam w sumie 29 lat. Prezesem TBS zostałem dokładnie 1 kwietnia 2011 r., a pracę na tym stanowisku zakończyłem z dniem 31 marca 2021 r., czyli po dokładnie 10 latach – powiedział Andrzej Karasek.

Praca związana z dbaniem o warunki mieszkaniowe wspólnoty nie należy do łatwych, ale ciekawych i pełnych wyzwań.
- Z całą pewnością mogę stwierdzić, że nigdy się w tej pracy nie nudziłem. Niemal codziennie zdarzało się coś nieoczekiwanego. To była przede wszystkim praca z ludźmi i dla nich. Sam już nie wiem czy częściej zaskakiwali mnie mieszkańcy, czy warunki atmosferyczne, od których też zawsze zależy w tej branży bardzo dużo – mówił Karasek.
- Bardzo dziękuję za lata pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta. Wiem, że zawsze działał pan z myślą o nich i starał się, by wszystko było w jak najlepszym porządku. Jestem za to ogromnie wdzięczny. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i czerpanie z życia pełnymi garściami –  podkreślił podczas pożegnania prezesa TBS prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.


Nowy prezes
Nowym prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego został Tomasz Czerwiński, były wiceburmistrz Pelplina.

 

 

 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 10.04.2021, 21:57
P. Czerwiński nigdy nie był zastępcą burmistrza, przez kilka miesięcy był pełniącym funkcję burmistrza z nadania wojewody
didi
didi 09.04.2021, 19:08
Jak ich widzę to same wulgaryzmy pojawiają się na moich ustach...
Więc sobie wyjątkowo podaruję ...
Albin
Albin 09.04.2021, 10:58
Wyjątkowy specjalista. Przez cały czas umiejętnie trzymał się stołka i nie dał się wykosić. Przecież na tak intratne stanowisko chętnych nie brakuje. Jakoś ani słowa o sukcesach, ale czy to ważne.
niewasz
niewasz 09.04.2021, 07:42
I bach zaś posadka dla załużonego miernego biernego ale wiernego waszostarogardzianina
obywatel
obywatel 08.04.2021, 21:23
w końcu zmiana , tyle lat człowiek był nie do ruszenia. Czyż to nie dziwne ?
Kajtek
Kajtek 09.04.2021, 10:20
Podobno teraz ma być dobra zmiana w każdej wsi , mieście od Sołtysa po najwyższe stanowiska.Wpadłą mi w ręce jedna z gazet w której rozmawia się o grzechach obecnej włądzy w stolicy Kociewia.Czyżby ktoś się szykował na najważniejsze stanowisko w mieście?.
Sabina
Sabina 09.04.2021, 12:57
Czytałam te wieści.Nie wiedziałam, że teraz rozmawia się o czyiś grzechach,powołuje na słowa Papieża a zapomina o Pismie Świętym "Kto Jest Bez Winy " itd itd.Stanąć do rywalizacji z Prezydentem czyli komuś się marzy zastąpić Pana Stankowiaka?.Każdy może głosować ze swoim sumieniem?, a gdzie dyscyplina partyjna proszę Pana.
obywatel
obywatel 09.04.2021, 19:57
spoko już zaczyna się kiełbasa wyborcza , a zaczyna się od piekiełek, a ciemny lud to kupi ! potem będzie huczne otwarcie czegoś co i tak nie spełni swojej funkcji - zrobią kilka małych baseników które w trzy miesiące będą prowizorycznie zbudowane i pewnie tak szybko zamknięte :) Ale co tam ważne że ktoś na tym zarobi ! Ciekawe jaką niespodziankę szykują na przyszły rok - no kasę trzeba z czegoś mieć !

Pozostałe