Pomysł na biogazownię w Bolesławowie

  • 06.03.2021, 08:15
  • redakcja
Pomysł na biogazownię w Bolesławowie

Podziel się:

Oceń:

Delegacja Starostwa Powiatowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie zwiedziła biogazownię w Rolniczo – Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym w Przybrodzie należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Co miała na celu ta wizyta?

Instalacja wpisuje się w światowe trendy rozwoju energetyki zmierzające w kierunku technologii wykorzystujących magazynowanie energii oraz odnawialne źródła energii.
- Powiat Starogardzki jest zainteresowany budową biogazowni na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie. Poprzez promowanie takich proekologicznych rozwiązań chcemy pokazać naszym okolicznym rolnikom, że dzięki budowie małych biogazowni w swoich gospodarstwach mogą wygenerować nie tylko znaczące oszczędności, ale również zarabiać na produkcji energii elektrycznej z substratów rolniczych – podkreśla starosta Kazimierz Chyła.
Szkoła w Bolesławowie nie została wybrana przypadkowo.
- Od 2018 r. w naszej szkole funkcjonuje nowy kierunek kształcenia: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Budowa biogazowni na terenie naszej szkoły stanowiłaby doskonałe zaplecze do prowadzenia działalności dydaktycznej na nowym kierunku – dodał Alfred Portee, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie.
- Nowa biogazownia w powiecie starogardzkim spełniałaby dwie funkcje: dydaktyczno-szkoleniową dla uczniów szkoły w Bolesławowie oraz demonstracyjną dla przyszłych inwestorów – rolników - wyjaśnia wicestarosta Patryk Gabriel.

 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eleou
Eleou 07.03.2021, 10:25
Ja osobiście nie wierzę już w tą całą paranoje covidową.
Może z początku się bałam widząc te fałszywe zdjęcia. Straszenie statystykami, ale z czasem. Jak widziałam jak ta medycyna co miesiąc się zmienia to po prostu zwariowałam od tego.
Ja w szkole bardzo uważałam i zawsze mnie uczono, że proces opracowania nowej szczepionki zależy od wielu czynników, ale trwa średnio ok. 10 a nawet więcej lat. A tu nagle cyk rok ?

Jakbym w liceum na biologii napisała, że będzie szczepionka, której czas powstawania wyniesie rok, to by mnie Pani wyśmiała.

Osoby zdrowe absolutnie nie powinny zakrywać ust i nosa tylko zostawić nieutrudniony dostęp do tlenu. Tak samo w zimie!!

Tylko osoby CHORE powinny je nosić.
Tu taka ciekawostka:
https://twitter.com/MaksAtak/s…

Początkowo przyłbice były ok, po miesiącu jednak już nie do końca i zalecało się noszenie przyłbicy wraz z maską.
Osób co chorowało na grypę znałam mnóstwo, ale na tego całego covida to znam dokładnie 4 osoby co przeszły to ciężko, z czego 2 z nich to osoby z poważnymi chorobami płuc.
Współczuję wszystkim pracownikom branży fitness, restauracji, hotelarstwa czy galerii ....
obywatel
obywatel 07.03.2021, 16:25
albo szczepienie nauczycieli ważniejsze od szczepienia sprzedawców - w sklepach nie ma covida :))))))
Damian
Damian 07.03.2021, 11:42
Radzę poczytać o Nwo, nawet premier wspominał wielokrotnie o nowym porządku.Podjęcie merytorycznej rozmowy z jakimś fanatykiem kończy się bluzgami i już słyszysz pod swoim adresem że jesteś Pisowiec lub Peowiec.Wszędzie afery, patola dostaje socjal, jedzenie, opłacone mieszkanie a ja mam grzecznie pracować i płacić.Wbrew mojej woli zabiera się moje uczciwie zarobione pieniądze i daje patolom, bo nikogo nie można zmusić do pracy, jak powiedziała jedna pani z Parti.Laptopy do nauki zdalnej zdaje się że w Kozuchowie zanosili do lombardu.Afery podkarpacka, z dworkiem na którego remont dały ministerstwa, ogromne sumy na radio, tv i premie to w końcu zabraknie i wszyscy pójdziemy na dziady.Szkoda, że nasze społeczeństwo daje się na siebie napuszczać, a politycy trzymają razem sztamę bez względu na opcje polityczną.Dla nich liczy się władza, ustawić rodzinkę a nie ty czy ja !.
Paweł
Paweł 07.03.2021, 04:49
A potem urzędy nieczynne, z powodu covid.
POdPIS
POdPIS 06.03.2021, 18:50
XD to zdjęcie idealnie pokazuje plandemie kovida. xd Ale co tam miłe sympatyczne buźki bezkarne ponad prawem więc luzik. Pozdrawiam wszystkich Państwa ze zdjęcia!
Aniela
Aniela 06.03.2021, 19:56
Oni nawet nie zachowują pozorów, co tylko upewnia nas w przekonaniu, że funkcjonują jak by nie było żadnego wirusa.Jak to leciało Wszyscy Są Równi Wobec Prawa ?.widzimy na ww zdjęciu i doceniamy.
o
o 07.03.2021, 11:37
Bolesławowo to pisowcy. A oni oglądają tylko narodową TV kurskiego. Skąd mogą więc wiedzieć co naprawdę dzieje się na świecie?
Wioleta
Wioleta 07.03.2021, 13:55
Skarszewy i gmina nic lepiej tam też Pisowcy, wielu się skrzętnie kamufluje.Przed pandemią, byliśmy z mężem u znajomych na grilu.Zjawili się tam też wielbiciele jedynie słusznej opcji.Nie obchodziło ich, że nie mamy żadnej ulubionej parti a i tak zrobili z nas lewaków z Po.Oboje pracujemy ,płacimy podatki a ci mieli więcej szacunku do pobierających socjal niż takich jak my co to fundują.Stara raszpla, z demencją starczą nie wiedziałą co gada,ile lat przepracowała a jej córka i zięć ją popierali tragedia.Nasze postulaty o pracy na siebie, obniżce podatków nie przypadły im do gustu cóż 13 emerytura i socjal to dla nich szczyt marzeń.
Darek
Darek 07.03.2021, 17:24
Omijaj tych znajomych szerokim łukiem.
Niech się kiszą.

Pozostałe