Remont elewacji z pomocą miasta

  • 04.03.2021, 16:35
  • redakcja
Remont elewacji z pomocą miasta UM Starogard

Podziel się:

Oceń:

Miasto przekaże prawie 70 tys. zł na remont elewacji frontowych trzech kamienic i budynku mieszkalno-handlowego w Starogardzie Gdańskim. Taką decyzję podjęła Rada Miasta na sesji w dniu 24 lutego. Wnioski o dotacje rozpatrzono w 2020 roku. Remonty planowane są na rok 2021.

Od 2017 roku właściciele domów i zabytkowych kamienic mogą uzyskać zwolnienie od podatku od nieruchomości. Muszą jedynie zdecydować się na odnowienie ich elewacji. Dodatkowo od 2018 roku mogą starać się o dotację celową na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy elewacji frontowej budynków wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków.

Wpłynęły 4 wnioski
W 2020 roku do Urzędu Miasta wpłynęły cztery wnioski o dofinansowanie remontu frotowych elewacji budynków zlokalizowanych na Rynku i w pobliżu. Wszystkie przeszły pozytywną weryfikację. Ich właściciele otrzymali 30 proc. wsparcie planowanego, wynikającego z kosztorysu, kosztu prac – łącznie prawie 70 tys. zł.  Zadecydowała o tym Rada Miasta, podejmując stosowna uchwałę w tej sprawie na sesji w dniu 24 lutego.

Poprawa stanu technicznego
Celem pomocy, zaproponowanej mieszkańcom, jest ochrona i poprawa stanu technicznego budynków w obszarze rynku i śródmieścia oraz zahamowanie procesu niszczenia zabytków naszego miasta.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaśka
Kaśka 12.03.2021, 20:38
A czyje te kamienice są? Są prywatne. Ktoś pobiera opłaty za wynajm i trzeba go dofinansować?. A jak ja chcę to samo zrobić to nie dostanę dofinansowania bo mam więcej jak 900zł dochodu na łepka. Kpina.Co tu jest za układ? Nasze podatki są wydawane dla cwaniaków? Im to na rękę i się z nas śmieją.
Kociewianka
Kociewianka 05.03.2021, 21:19
Lubię porządek , więc taki pomysł popieram

Pozostałe