Uroczyste przekazanie sztandaru

  • 21.02.2021, 10:45
  • redakcja
Uroczyste przekazanie sztandaru

Podziel się:

Oceń:

Sztandar Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Starogardzie Gdańskim trafił do Muzeum Ziemi Kociewskiej. 11 lutego prezes Koła Tadeusz Żurawski i dyrektor muzeum Mariusz Brodnicki podpisali akt jego przekazania.

Uchwała o przekazaniu sztandaru podjęta została przez członków 8 grudnia 2020 roku na posiedzeniu Zarządu Koła w Starogardzie. Będzie on świadczył nie tylko o historii trudnych lat po II wojnie światowej, ale również zostanie zapamiętany jako poczet sztandarowy uczestniczący w wielu uroczystościach państwowych oraz patriotycznych wydarzeniach o znaczeniu historycznym. Dla młodego pokolenia odwiedzającego muzeum będzie lekcją mówiącą o historii Polski. Związek rozpoczął swoją działalność w latach dziewięćdziesiątych. Przez blisko 30 lat zrzeszał ponad 200 członków.
– Koło się zamyka, ale bardzo dobrze się dzieje, że sztandar państwa związku będzie miał swoje godne miejsce właśnie w starogardzkim muzeum. Jest on widomym znakiem waszej działalności na naszym terenie. Nie jest to pierwszy sztandar, który trafia w to miejsce – podkreślił Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski, zwracając się do Kombatantów

Ślad w godnych rękach
W imieniu Rady Kombatantów głos zabrał Dariusz Gliniecki, prezes Powiatowej Rady Kombatantów Osób Represjonowanych i Żołnierzy Wojska Polskiego, który podziękował władzom miasta za zorganizowanie uroczystości.
 – Członkowie związku, który się rozwiązuje nie pozostają sami sobie i mają możliwość zostawić po sobie ślad w tak godnych rękach – podkreślił.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe