Dziś Światowy Dzień Kota. Kotka Kitsu zachęca do zakupu najnowszej Gazety Kociewskiej

  • 17.02.2021, 13:51
  • redakcja
Dziś Światowy Dzień Kota. Kotka Kitsu zachęca do zakupu najnowszej Gazety…

Podziel się:

Tragiczny wypadek na autostradzie A1. Zginął 35-letni kierowca - Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 35-letni mieszkaniec Gdyni. Kierujący dostawczym iveco mężczyzna, uderzył w tył naczepy stojącego na pasie ruchu ciągnika siodłowego. Do zdarzenia doszło na 62 kilometrze autostrady A1. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność i rozwagę za kierownicą.

O krok od tragedii - W środę, 10 lutego w jednym z budynków przy ulicy ks. Ignacego Skorupki w Starogardzie Gdańskim dwie osoby podtruły się tlenkiem węgla i trafiły do szpitala. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży oraz pogotowie ratunkowe.

Czołowo uderzył w drzewo - W poniedziałek, 15 lutego około godziny 9 strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Linowiec. Kierujący pojazdem osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Ukradli paliwo - szuka ich policja - Starogardzcy mundurowi prowadzą dochodzenie dotyczące kradzieży paliwa. Sprawcy poruszali się samochodem marki Audi A4. Moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. Śledczy poszukują wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców tego przestępstwa.

Recydywista zatrzymany - Tczewscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych sprawca z jednego ze sklepów na terenie miasta kradł akcesoria akwarystyczne oraz akcesoria dla zwierząt. Śledczy ustalili, że w wyniku tych kradzieży powstały straty w wysokości ponad 2 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wkrótce zostaną zwrócone. Okazało się, że 26-latek sprzedawał skradzione przedmioty i tym samym utrzymywał się z tego procederu. Zatrzymany mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał zarzuty kradzieży w warunkach recydywy, za co grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Scena za milion i samonośna toaleta - Firma „SMOK” ze Starogardu Gdańskiego wybuduje scenę i toaletę w Parku Nowe Oblicze w Starogardzie Gdańskim. Umowa z wykonawcą została podpisana w grudniu 2020 r. Prace ruszą na wiosnę i potrwają do końca kwietnia. Ich koszt to ponad 1 mln zł.

Uroczyste przekazanie sztandaru - Sztandar Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Starogardzie Gdańskim trafił do Muzeum Ziemi Kociewskiej. 11 lutego prezes Koła Tadeusz Żurawski i dyrektor muzeum Mariusz Brodnicki podpisali akt jego przekazania.

Castorama już otwarta! - W środę, 17 lutego w Starogardzie Gdańskim pierwszych klientów przywitają pracownicy sklepu Castorama - największej sieci z produktami dla domu i ogrodu oraz DIY w Polsce. Zatrudnienie w największym markecie budowlanym w mieście znalazło ponad 100 osób.

Rozpoczęło się wyburzanie budynków - W Godziszewie trwa realizacja I etapu rozbudowy dróg wojewódzkich nr 222 i nr 224 na odcinku Godziszewo – węzeł autostrady A1 Stanisławie. I etap dotyczy Godziszewa, a obecnie prowadzone są prace związane m.in. z rozbiórką budynków i innych obiektów kolidujących z inwestycją.

Targowe pogaduchy o szprotkach i... eternicie - W piątek od rana było zimno, bardzo zimno (- 15 stopni) i padał śnieg. Taka pogoda nie zachęcała do zakupów w otwartej przestrzeni.

Baba ze wsi komentuje - Znacie to z życia, jak nie ma szefa, to wkrada się pewien luz, czasem za duży.

Cywilizacja śmierci - Nie wiem jak Szanowni Czytelnicy, ale ja ciągle nie mogę się otrząsnąć po głodowej śmierci naszego rodaka Sławomira w brytyjskim szpitalu.

Od 50 lat „układa” drewniane puzzle. Od 9 lutego, w Galerii Akcent w Grudziądzu trwały prace przy aranżacji wystawy „Intarsja. Zenon Janusz Pląskowski”. Jej kuratorem jest Ewa Grzeszczuk. Wernisaż odbył się w (tłusty) czwartek, 11 lutego i był transmitowany, w wirtualnej przestrzeni, przez lokalne media. 

_redakcja

Komentarze (0)


Pozostałe