Przedsiębiorcy w kryzysie

  • 16.02.2021, 13:51
  • redakcja
Przedsiębiorcy w kryzysie

Podziel się:

Oceń:

4 lutego w Starogardzie Gdańskim odbyła się konferencja z udziałem posła Konfederacji Michała Urbaniaka. Podczas spotkania omówione zostały istotne dla przedsiębiorców kwestie. Na zakończenie wizyty w Starogardzie, Michał Urbaniak udał się do prezydenta miasta. - Jest plan zwolnienia przedsiębiorców z poboru opłaty za koncesję na alkohol - oświadczył poseł.

Podczas konferencji poseł Michał Urbaniak podkreślał, że otwarcie branży handlowej dotyczy głównie dużych koncernów zagranicznych działających w galeriach handlowych, a polscy przedsiębiorcy nadal żyją w niepewności swojej sytuacji.
W trakcie konferencji lokalny działacz Arkadiusz Zaborowski zwrócił uwagę, że nie tylko przedsiębiorcy, ale także pracownicy zostali dotknięci skutkami lockdownu, a także poruszył kwestie subwencji.

Wysokie straty przedsiębiorców
Przedstawiciel branży rozrywkowej i gastronomicznej - Patryk Cymanowski - przedstawił trudną sytuację swojego biznesu, zaznaczając, że jego straty sięgają ponad 50 proc.
- My jesteśmy pierwszą branżą, która odczuła skutki lockdownu. W części swoich biznesów odnotowałem spadki sprzedaży na poziomie 60 - 70 proc - mówił. Przedsiębiorca w ciągu trwania lockdownu był zmuszony zredukować zatrudnienie. Wskazał, że nie może już czekać na otwarcie biznesu.
W spotkaniu wziął udział również rolnik - Marian Cieśliński, który wskazał powiązania branżowe rolnictwa z gastronomią i branżą rozrywkową. Na przykładzie swojego gospodarstwa uwidocznił spadek sprzedaży trzody chlewnej. W jego 150 ha gospodarstwie - w ciągu pół roku - nastąpił spadek sprzedaży bydła z 19 sztuk przed lockdownem, do 1 sztuki w trakcie trwania obostrzeń.

Akcja #OtwieramyGospodarkę
Piotr Nowak zaapelował o udział w zbiórce podpisów pod projektem ustawy "Otwieramy gospodarkę". Podpisy można złożyć w biurze Konfederacji pod adresem Rynek 1 w Starogardzie Gdańskim. W każdy poniedziałek między 16.00, a 18.00 i wtorek między 17.00, a 19.00.

Z wizytą u prezydenta
Po konferencji poseł konfederacji odwiedził prezydenta Starogardu Gdańskiego Janusza Stankowiaka, by porozmawiać o wsparciu samorządu starogardzkiego w kwestii skutków zamknięcia gospodarki.
- Jest plan zwolnienia przedsiębiorców z poboru opłaty za koncesję na alkohol, zatem dotyczy to zarówno sklepów, restauratorów, czy właścicieli pubów i klubów - podsumował Michał Urbaniak.

_redakcja

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

myślenie nie boli
myślenie nie boli 20.02.2021, 10:40
Ilu z Was było na tej konferencji? manis - dokładnie jak piszesz. Nie robisz nic- źle, robisz - też źle. Poseł Konfederacji jako jedyny polityk parlamentarzysta pojawił się w Starogardzie i rozmawiał z ludźmi (nie tylko biznesmenami). Po jego wizycie u prezydenta padła jasna deklaracja o zwolnieniu przedsiębiorców z poboru opłaty za koncesję na alkohol. Chociaż tyle i aż tyle. Zawsze krok do przodu. A wy co tylko potraficie narzekać. Siedźcie sobie na du.ach i nic nie róbcie. Ludzie myślcie to nie boli. Naprawdę nie boli.
wala
wala 17.02.2021, 08:34
płacić uczciwie podatki , a nie cwaniakować i kombinować , skarbówka do roboty...
Byznesmen..
Byznesmen.. 16.02.2021, 23:29
Bardzo wzruszyłem się postawą zatroskanego Pana posła..... Echhh jest ciężko i nie mogę już kupić kolejnego nowego Mercedesa S .. I jak tu żyć ?????
manis
manis 16.02.2021, 23:04
Co tu za głomby komentują to aż czytać się odechciewa.
Chłop (z konfederacji) jako jedyny interesuje się losem małych firm, którym grożą upadłości.
Cała banda ******* po roku dalej straszy covidem i całą reszte ludzi ma w du*ie. A nawet chcą jeszcze większych kar dla ludzi co chcą otwierać swoje lokale.
Także głosujcie dalej za POPISami!.
Biedne te wasze dzieci/wnuki
Kama
Kama 16.02.2021, 21:29
trafiłam tu przypadkowo, ale z ciekawości zapytam: czy Starogard to jest to miasto gdzie pedofil jest honorowym obywatelem?
stopruskimonucom
stopruskimonucom 17.02.2021, 08:36
Już widzę jak ty tu trafiłaś przypadkowo,to jest zakrojona ,ogólnopolska akcja.Tylko ci przypominam,że prałat nie ma stawianych żadny zarzutów.I żeby nie było,że bronię pedofilów,bo tych bydlaków nienawidzę,ale obowiązują jakies normy.Ciekawe komu zależy na takim obrażaniu kościoła.
re
re 17.02.2021, 08:40
ciekawe , ci zboczeńcy z kk żadnych norm nie przestrzegali i myśleli , że wszystko im wolno , albo jest w Polsce prawo , albo nie !!!
kajko
kajko 17.02.2021, 08:01
dokładnie tak i dalej kryje się tego zboczeńca i kapusia - prałata !!!
xxx
xxx 16.02.2021, 21:01
Ludzie chyba nie przestali kupować wołowiny bo coś trzeba jeść z 150 ha można żyć jak pączek w maśle-co mają mówić osoby zwolnione z pracy co mają kredyty i muszą żyć z miesiąca na miesiąc-o takich osobach się nie pisze tylko o bonzach
Krzysztof
Krzysztof 16.02.2021, 21:12
Trzeba obniżyć podatki, i zacząć traktować Człowieka Jak Człowieka, a nie woła roboczego.Mój szef poczyna sobie śmiało w czasach kryzysu, a robole pracują.Kolejne auto, mieszkanie, sklep, inwestycja w nieruchomości i ciągle mu mało,a robolowi jak nie odpowiada praca to droga wolna.Kto ma dużo chce mieć jeszcze więcej a kto pracuje za grosze dalej tyra za grosze.Panowie na salonach a chamstwo na kredytach ma jechać.
hobiz
hobiz 18.02.2021, 09:48
Powiedział prawdziwy komunista . Ja już taką narrację słyszałem 50 lat temu .
gg
gg 17.02.2021, 08:49
to otwórz firmę , tak jak szef i będziesz panem na salonach
lamia
lamia 17.02.2021, 11:00
nikt nikomu nie karze otwierać firmy i kombinować jak koń pod górę i brać wszelkie możliwe dotacje , oraz korzystać z ulg i odpisów...
Justyna
Justyna 16.02.2021, 20:49
Lokalny działacz, niech zainteresuje się paleniem w jego kochanej miejscowości odpadami w piecach, wstyd, że mieszkańcy muszą na fejsie wylewać żale, a i tak żadnego skutku to nie przynosi.W ramach ciekawostki, to nie jeden piec zanieczyszcza tak bardzo powietrze.Interesujące, jest to, że urząd który powinien reagować nic z takimi trucicielami nie robi ciekawe dlaczego a no tak znajomości.
Tadzio
Tadzio 18.02.2021, 21:25
Niech nikt nie mówi,że ludzie robią sensacje w internecie.Obok w sąsiedniej kamienicy palą czym się da.Poszedłem kulturalnie do tych osób i zwróciłem uwagę,że palenie śmieciami to trucie innych, niebezpieczeństwo pożaru nie tylko budynku w którym mieszkają ale i możliwości przeniesienia ognia na sąsiednie zabudowania.Potraktowali mnie jak powietrze, to powiedziałem, że zgłoszę to do straży to powiedzieli, że znają kogoś i w Osp i urzędzie.Zrobiłem zdjęcia dymu z komina oraz tego czym palą, zgłosiłem do miasta i do tej pory zero reakcji a mineło prawie dwa lata Pozdrowienia ze Skarszew.
Sławek EU07
Sławek EU07 18.02.2021, 15:57
Przyczyną zanieczyszczenia powietrza są samochody osobowe, ciężarowe i autobusy. W porównaniu do dymu z kominów ich nie widać. Trzeba jak najszybciej wybudować obwodnicę i smog zniknie.
Marek
Marek 21.02.2021, 09:58
Sławek EU07 ciekawe teorie snujesz.Wybudują obwodnice i problem smogu w mieście całkowicie zniknie?.Zanieczyszczenia powietrza będą nawet jak przestaniemy całkowicie ogrzewać pomieszczenia i jezdzić pojazdami spalinowymi.Wydychasz dwutlenek węgla, i wydalasz cuchnące gazy to też zanieczyszcza środowisko.A może auta elektryczne a raczej akumulatory które trzeba wyprodukować a potem utylizować bo przez ile czasu będą utrzymywac swoją pełnię mocy rok-dwa przykład nowoczesnych smartfonów lub laptopów.Mamy całkowicie zrezygnować z węgla, drewna i przejść na energię wiatrową, wodną, słoneczną ale czy to wystarczy wątpię.
Dagmara
Dagmara 16.02.2021, 21:48
Jakie odpady meble, plastik, guma, gąbki, nawet odzież do pieca pakują, smród niesamowity,a z komina oprócz cuchnącego dymu kawałki szmat wylatują.
xxxxz
xxxxz 17.02.2021, 08:37
Zebyś zdechła parchu jeden!
Emilia
Emilia 18.02.2021, 19:08
xxxxz życzenie komuś śmierci, mowa nienawiści, na to są paragrafy!.Widać po wpisie solidne niepełne gimnazjalne wykształcenie.Melinę opalasz odpadami?, a podatnik ci pewnie funduje wszystko, bo do pracy nie wiesz jak się zabrać Współczuje.
Wojtek
Wojtek 16.02.2021, 20:38
Dużo gadania, z którego nic nie wynika.Wielu dobrze potrafi nawijać makaron na uszy, a jak się dostanie do żłoba to nagle dostaje amnezji.
Lolo
Lolo 16.02.2021, 19:44
Dobrze ze konfederacja nigdy nie będzie u władzy, śmietanka na zdjęciu normalnie

Pozostałe