Tragiczny wypadek pod Gniewem. Zginęły dwie osoby [FOTO]

  • 15.01.2021, 15:17
  • KPP Tczew/ JT
Tragiczny wypadek pod Gniewem. Zginęły dwie osoby [FOTO] PSP Tczew, KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca mercedesa sprintera zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z renault. Według dodatkowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch kierowców jadących audi i fiatem chcąc uniknąć zderzenia z samochodami uczestniczącymi w wypadku zjechało do przydrożnych rowów. Niestety wskutek zderzenia mercedesa i renault zginęły dwie osoby podróżujące osobówką, a kierowca sprintera trafił do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

15 stycznia br. przed godziną 7.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz z Komisariatu Policji w Gniewie. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca mercedesa sprintera jadąc w kierunku Torunia, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka renalut. Według dodatkowych ustaleń stróżów prawa wynika, że dwóch kierowców jadących audi i fiatem chcąc uniknąć zderzenia z samochodami uczestniczącymi w wypadku, zjechało do przydrożnych rowów. Niestety śmierć na miejscu poniosły dwie osoby podróżujące renault. 21-letni kierowca sprintera doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala.

Stróże prawa przebadali kierowcę mercedesa na zawartość alkoholu w organizmie, który był trzeźwy. Policjanci z powodu uszkodzeń powypadkowych zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w tym zdarzeniu, które trafiły na policyjny parking. Stróże prawa zatrzymali również kierowcy mercedesa prawo jazdy. Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą śledczym ustalić bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, dlatego funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że zmieniające warunki atmosferyczne wymuszają zmianę techniki kierowania pojazdem.

 

KPP Tczew/ JT

Zdjęcia (9)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sławek EU07
Sławek EU07 21.01.2021, 18:17
W wyniku zdarzenia zginęło małżeństwo z gminy Morzeszczyn.
Adamek
Adamek 15.01.2021, 22:55
Dziś widziałem i zgłupiałem. Na skrzyżowaniu stoi auto na awaryjnych POLFA KOPERNIKA. Zero kierowcy. Szlaban na skrzyżowaniu. I widzę jedzie pojazd POLICYJNY,za kierownicą Pani Policjant która musi się wykazać ale chyba w mandatach. Bo olała to co było na skrzyżowaniu. Brawo Panie Komendancie. Macie super laski za POLICJANTKI tylko w głowach mają troszkę mało. BO SOBIE POJECHAŁA DALEJ NA PATROL A CO MNIE OBCHODZI ŻE JEST PROBLEM NA KOPERNIKA. BRAWO .BRAWO.
I
I 16.01.2021, 11:53
A według ciebie co miałaby zrobić?
zenek
zenek 16.01.2021, 09:48
Kto postawił szlaban na jezdni ????
M
M 15.01.2021, 20:47
Niestety tak jest zazwyczaj podczas wypadku ze giną niewinni :(
Kierowca
Kierowca 15.01.2021, 16:44
Ten, który spowodował wypadek, przeżył a
nie winni zginęli...... Ciężko mówić o sprawiedliwości losu......

Pozostałe