WAŻNE: Samochód wjechał wprost pod pociąg. Został zrzucony z nasypu [FOTO, FILM]

  • 13.01.2021, 01:19
  • JT
WAŻNE: Samochód wjechał wprost pod pociąg. Został zrzucony z nasypu [FOTO, FILM] Jacek Trzosowski

Podziel się:

Oceń:

12 stycznia po godzinie 20 pociąg relacji Kostrzyn - Gdynia Główna, jadąc w kierunku Tczewa, uderzył na przejeździe w miejscowości Kokoszkowy/Starogard Gd. w pojazd osobowy. Samochodem podróżowały dwie osoby. Czoło składu zatrzymało się około 150/200 metrów od przejazdu. Pojazd zaś został zrzucony ze skarpy na teren pobliskiej posesji (ok 30 m). Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Na szczęście okazało się, że osoby jadące Volkswagenem nie odniosły poważniejszych obrażeń.
Pociągiem podróżowało zaś 39 osób - wszyscy przesiedli się do pociągu zastępczego, który zatrzymał się na stacji w Starogardzie.
Jak udało nam się ustalić, maszynista zauważył pojazd na środku przejazdu. Natychmiast zaczął hamować oraz podawać sygnał "baczność". Niestety wielotonowy skład nie był w stanie się zatrzymać, jednak znacznie wytracił prędkość.
 


- Pociągiem podróżowało 39 osób - żadna z nich nie odniosła obrażeń - poinformowała st. kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli akumulator w pojeździe. Dalsze czynności na miejscu prowadzili policjanci - przybliżyła st. kpt. Stankowska.

- Wstępnie zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa - mówił na gorąco asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd.
 
APELUJEMY o rozwagę i zachowanie ostrożności. Warunki na drogach są bardzo złe.
 
Przejazd w dalszym ciągu jest zamknięty. Na miejscu pracuje komisja z Tczewa. Utrudnienia potrwają jeszcze około 30 minut.
 
AKTUALIZACJA: Przejazd został udrożniony, ruch odbywa się bez utrudnień.
JT

Zdjęcia (18)

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kk
kk 13.01.2021, 19:17
Odbierać takim idiotom prawo jazdy dożywotnio.... Trzeba mieć talent!!!
bad bitch
bad bitch 13.01.2021, 22:17
zamknij ***
rebeka
rebeka 13.01.2021, 22:18
nie wiesz co sie stalo baranie a piszesz kocopoly, pozdro bez rigczu essa
Emil
Emil 13.01.2021, 16:36
Jakie są fakty?
W tytule piszecie że wjechał wprost pod pociąg , twierdzicie że maszynista zauważył samochód na środku przejazdu, a uszkodzony jest wyłącznie przód samochodu ????
Wnioskuję że samochód się zaczął cofać ze środka przejazdu ale nie zdążył ????
Tak na zdrowy rozsądek to ani ładu, ani składu, artykuł albo napisany bezmyślnie, dla bezmyślnego czytelnika...
abc
abc 13.01.2021, 13:39
To pociąg 85110 "Bory Tucholskie" który notorycznie ma opóźnienie ;) awaria taboru itp. Dzisiaj np jest również "awaria taboru" i od Kosztyna jedzie zamiast pociągu "bus" :) "Na odcinku od stacji Kostrzyn do stacji Gdynia Postojowa pociąg został odwołany. Wprowadzono komunikację zastępczą, godziny przyjazdu i odjazdu komunikacji mogą ulec zmianie."
tutam
tutam 13.01.2021, 23:40
Rozwiązaniem problemu byłaby elektryfikacja i co za tym idzie inny nowocześniejszy tabor. Ta lokomotywa pewno ma już swoje lata i ledwo zipie. Może doczekamy się elektryfikacji przed rokiem 2030. Niezelektryfikowane linie kolejowe to "piąte koło u wozu" z perspektywą likwidacji.
Waldek
Waldek 13.01.2021, 08:02
Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Dużo zdrowia dla pasażerów auta osobowego oraz podróżujących pociągiem i maszynisty. Pan Bóg czuwał tego dnia. Pozdrawiam życząc miłego dnia wszystkim czytelnikom.
haha
haha 13.01.2021, 11:16
Tak. Pan bóg czuwał xD Chyba nad tym żeby auto wjechało pod pociąg. Co to w ogóle za logika? Skoro bóg czuwał tego dnia to przed samym zdarzeniem sobie drzemał i przegapił czy co? Proszę mi wytłumaczyć ten tok myślenia.
xxxz
xxxz 13.01.2021, 15:26
Kochany Pana Boga się nie tłumaczy,w Pana Boga się wierzy!
haha
haha 13.01.2021, 15:57
Czyli mam wierzyć, że bóg czuwał nad pasażerami i sprawił, że nikomu nic się nie stało ale już do samego wypadku pozwolił doprowadzić? Zrobił to celowo czy może nie miał na to wpływu?
we
we 13.01.2021, 13:25
haha - ale ty głupi jesteś.
Kaśka
Kaśka 13.01.2021, 16:03
we nie obrażaj haha bo to ty właśnie jesteś głupi jak but.
haha
haha 13.01.2021, 16:31
Pani Kasiu! Przepraszam! Czytałem ten komentarz w pośpiechu i widać popełniłem błąd bo on nie tyczył się mojej osoby. Jeszcze raz przepraszam!
(myślałem, że wdarła się Pani literówka i miało być "weŹ nie obrażaj haha..." Pozdrawiam!
Kaśka
Kaśka 13.01.2021, 17:05
Spoko. Nic się nie stało. ALE DZIĘKUJĘ. Takich więcej. POZDRAWIAM.
haha
haha 13.01.2021, 16:07
Szanowna Pani Kaśko - na ten moment to Pani mnie obraziła pisząc, że jestem "głupi jak but" - na szczęście wybaczam Pani i nie biorę tego do siebie (: Proszę mi jeszcze powiedzieć gdzie i kogo obraziłem? (może Pani zacytować dokładny fragment mojej wypowiedzi)

Pozostałe