Teleporady Państwowej Inspekcji Pracy

  • 18.11.2020, 11:35
  • redakcja
Teleporady Państwowej Inspekcji Pracy

Podziel się:

Oceń:

Od kilku lat Redakcja Gazety Kociewskiej współpracują z Państwową Inspekcja Pracy, która udziela mieszkańcom miasta bezpłatnych porad w zakresie prawa pracy. Podobnie będzie i w tym roku, choć porady będą prowadzone telefonicznie. Specjaliści PIP doradzą i odpowiedzą na trudne pytania, także te związane z pracą w czasie pandemii. Gorąco zachęcamy do skorzystania z porad.

Na pytania naszych Czytelników odpowiedzą telefonicznie specjaliści praw pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku.
- Wydaje się, że to szczególnie oczekiwana dziś, w trudnym czasie pandemii, forma pomocy prawnej ze strony Urzędu dla zatrudnionych i pracodawców - Czytelników szukających odpowiedzi na problemy związane z pracą - mówi Katarzyna Dubicka-Szlija z OIP w Gdańsku.

Dyżur dla Czytelników
Specjaliści będą dyżurować przy telefonach w najbliższą środę (18listopada) w godzinach od 12.00 do 14.00, a także w czwartek (19 listopada) w godzinach od 10 do 12. pod numerem telefonu 516-056-463.

 

_redakcja

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyrobnik
wyrobnik 24.11.2020, 15:59
na koteżach kiedy kontrola co papiery wyprostują
Darek
Darek 19.11.2020, 11:33
Byłem pracownikiem młodocianym w latach 90-tych i normalnie pracowałem jak pracownik za uczniowskie grosze.Wielokrotnie z kolegami i koleżankami nie mogliśmy pójść do szkoły na zajęcia ponieważ najpierw trzeba było wykonać zadania dla klienta.Praca przed szkołą, po godzinach i soboty to była norma, chociaż oficjalnie uczeń młodociany jest pod ochroną.Nasi wykładowcy ze szkoły często bywali u pracodawcy a on wykonywał im różne prace.O kontrolach wiedział znacznie wcześniej także miał czas na przygotowanie.Dzisiaj jak słyszę, że Polacy to lenie to mnie krew zalewa i przypominam sobie tamte czasy.Inspekcja zajmuje się kontrolami małych nic nie znaczących firm a duże ze znajomościami robią co chcą, w końcu po co narażać się kontrolami jakimś Szychą które mają znajomości, jeszcze robotę można stracić.
Wiola
Wiola 19.11.2020, 11:07
Teraz na czasie jest montowanie w firmach monitoringu i wygląda to już jak centrum dowodzenia.Tylko wyjdz do toalety lub się czegoś napić, to już przy***s szefa szczerzy kły.Koleżanka kiedyś nawet chciała napisać na ten temat prace magisterską pt. Monitoring jako jedno ze współczesnych narzędzi mobbingu.
Roman
Roman 19.11.2020, 13:23
Szefunciowie mają ludzi od gnojenia pracowników.Tacy to dla zrobienia dobrze swojemu szefowi , kilku groszy lub własnej satysfakcji zrobią wszystko.No cóż wazeliniarze lubiący lizać d.. .
*****PO
*****PO 19.11.2020, 15:24
Zostań szefuńciem,co za problem?
Sylwia
Sylwia 19.11.2020, 10:24
Inspekcja Pracy sama potrzebuje nadzoru.Mój pracodawca z wyprzedzeniem wiedział kiedy będzie kontrola, która obejmowała wyłącznie biuro, a poza nie już Inspektorzy się nie ruszali.Zgłoszenia anonimowe?, skoro masz podać swoje dane oczywiście do wglądu wyłącznie inspekcji.Bhpowcy zatrudnieni w firmach albo znają kogoś z IP albo sami tam pracowali.Szkolenia to dopiero kabaret, koleżanki zgłaszały nieprawidłowości a kobieta ze spokojem odpowiadała że to zakład sam swoimi przepisami to reguluje.Pracodawca może wszystko, nie musi się stosować do przepisów, może zwiększyć liczbę godzin, żonglować wysokością wypłat, stosować mobing, a jak się zwolnisz to co lepszy wykona kilka telefonów do kolegów i nigdzie pracy nie znajdziesz taki Prl w nowym wydaniu.No Panie i Panowie dziennikarze, ktoś podejmie taki niewygodny temat bo to się nadal dzieje od powstania tzw wolnej Polski.
pan i władca
pan i władca 19.11.2020, 15:26
Sama sobie zostań panem i żeglarzem,nie będziesz musiała nikogo słuchać.
dziab dziab
dziab dziab 18.11.2020, 22:39
Absurdy!!
Ja tylko czekam na teleporade od Straży Pożarnej.
Jak wszyscy to wszyscy...

Ps: Adamek: U mnie to samo w firmie. Pracodawca, o którym jest sporo negatywów na forach w internecie dokładnie wie kiedy przyjdą... Po co ten cyrk istnieje w ogóle ?

Najlepsze jak była ta nagonka co w jednym z escape roomów doszło do tragedii. Nagle znalazły się kontrole i wyszło na jaw, że w większości tych miejsc są nieprawidłowości XD

https://wiadomosci.dziennik.pl…

Zamknąć to powinno się te sanepidy i pip-y bo jak widać nic nie dają (no chyba że dobre posady dla swoich ludzi)
adamek
adamek 18.11.2020, 19:50
Inspekcja Pracy W Starogardzie i w innych miastach nie jest dla pracownika tylko dla pracodawcy.Mój pracodawca wiedział i ja dwa dni wcześniej że przyjadą na kontrolę.I wszystko tak pozamiatane że staliśmy w lesie nad rzeką w Rokocinie. Kontrola była i wszystko OK.. I taka jest prawda. Tylko zapytam kto daje a kto odbiera koperty. POZDRAWIAM TYCH Z PIP.

Pozostałe