Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Procesji nie będzie

  • 29.10.2020, 11:44
  • RedJ
Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Procesji nie będzie Janusz Rokiciński

Podziel się:

Oceń:

Ojciec Święty Franciszek rozszerzył możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych z oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego na cały miesiąc listopad.

W sytuacji pandemii i wzrostu zakażeń koronawirusem, kapłani apelują by nie ograniczać odwiedzin grobów naszych bliskich tylko do Uroczystości Wszystkich Świętych, ale by nawiedzać groby w tym tygodniu i w dniach po Dniu Zadusznym. To pozwoli uniknąć dużych zgromadzeń na cmentarzach.
Na starogardzkim Cmentarzu Komunalnym (na Łapiszewie) nie będzie 1 listopada procesji.
- O godzinie 14. będą rozważania i różaniec przy krzyżu – powiedział nam dziekan starogardzki, ks. dr Józef Pick. - Każdy powinien zachowywać się roztropnie, troszczyć się o zdrowie innych i swoje.  
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, nie będzie także procesji z udziałem wiernych na starym i nowym cmentarzu.
- W procesji przejdzie przez cmentarz tylko kapłan z asystą. Wierni będą się modlili pozostając przy grobach. O godz. 14.30 odprawimy modlitwy za zmarłych spoczywających na Starym Cmentarzu – informuje proboszcz parafii p.w. Św. Mateusza ks. dr Eugeniusz Stencel i zapowiada, że w przypadku wydania przez organy państwowe nowych przepisów sanitarnych ograniczających dostęp do cmentarzy, modlitwy za zmarłych odbędą się w kościele.

 

RedJ

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziab dziab
dziab dziab 30.10.2020, 03:38
Czyli i tak o godz. 14 na starym cmentarzu będzie wataha ludzi :)

Marsze dewiantek, które drą mordy wyzywając kościół (katolików) Używających rynsztokowego języka - moja pi*da moja sprawa, Nie dotykaj mojej ci*ki, Wypie***lać!, I najlepsze, że w tym cyrku biorą udział nawet dziewczynki mające po kilkanaście lat
- to te mogą się odbywać?
Polak
Polak 30.10.2020, 04:22
Zaadoptuj jakieś niepełnosprawne dziecko jak tak bardzo chcesz aby żyły 🖕
patriota
patriota 31.10.2020, 01:53


„Opozycji” nie chodzi o interes kobiet i feministek z nieludzkim hasłem „aborcja jest OK.”, bo przerywanie ciąży z ważnych przyczyn jest możliwe. To pretekst, bo „strajk kobiet” nie chciał dialogu i są tylko absurdalne żądania jak „oddanie władzy” przez Zjednoczoną Prawicę. Prowokatorzy zakłócają pracę Sejmu, wyprowadzają na ulice ludzi nie zorientowanych o co naprawdę chodzi, mają tylko slogany i wyzwiska. Lewaccy prezydenci kilku miast zachęcają do „strajku” i jest haniebnie namawiana pozbawiona rozrywek młodzież! Po „imprezie” roznoszą na sobie wirusa, a z powodu lawinowego wzrostu ilości zakażeń ma nastąpić tragiczna niewydolność służby zdrowia i blokada gospodarki. Powstała destabilizacja i paraliż instytucji Państwa ma obalić legalne władze, a ich miejsce mają zająć inspiratorzy zrujnowania kraju. Te działania profesjonalnie przygotowują pozbawione przywilejów byłe służby z aparatu ucisku PRL, oraz „politycy” i aferzyści oderwani w 2015 r. od łupienia naszego narodu. Ochoczo pomagają im zewnętrzni wrogowie naszego państwa i obce polskojęzyczne media. Angażują duże nielegalne środki finansowe, bo liczą, że jak wrócą do władzy, to sobie to naszym kosztem odbiją z nawiązką. Rozległość i synchronizacja wrogich działań jest nieprzypadkowa, one nasiliły się po wszczęciu dochodzeń w sprawie korupcji i afer i na wielką skalę, przeciwko miliarderom i prominentom III RP i po „ruszeniu” kilku członków „kasty”. Akurat teraz w Gdańsku niektórym marzą się czasy zwierzchności niemieckiej, a może jeszcze zażądają autonomii i „korytarza” do „Vaterlandu”? Policja powinna rejestrować wszystkie wybryki, by można potem zidentyfikować sprawców korzystając z programu do rozpoznawania zamaskowanych twarzy i wdrożyć karne postępowania. Apelujmy do młodych ludzi, aby mimo znużenia epidemicznymi ograniczeniami, nie dali się wykorzystywać szulerom politycznym uczestnicząc w nielegalnych „imprezach”, po których przywlekają do domów wirusy narażając swoich bliskich na zakażenie!

Pozostałe