Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 30.09.2020, 11:15
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Seria fałszywych alarmów w szkołach - W ostatnich dniach do kilku szkół w powiecie starogardzkim wpłynęły anonimowe maile, które zawierały informację dotyczące niebezpiecznych substancji chemicznych, jakie rzekomo miały znajdować się wewnątrz. We wszystkich placówkach niezwłocznie wdrożono przewidziane na tę okoliczność procedury i zarządzono ewakuację. O pogróżkach powiadomiona została również policja. Na szczęście okazało się, że wszystkie alarmy były fałszywe. Obecnie śledczy sprawdzają, kto za tym stoi.

W Tczewie spłonęły dwa auta. Za podpaleniem stoją... 4 i 9-latek - Policjanci i strażacy interweniowali na jednym z parkingów w Tczewie, gdzie doszło do pożaru dwóch samochodów. Dzielnicowi zajmujący się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia ustalili, że stoją za tym dwaj chłopcy w wieku 4 i 9 lat, którzy po wejściu do audi a4 zapalniczką podpalili maseczkę ochronną, którą pozostawili w samochodzie, a sami opuścili auto. Dzieci trafiły pod opiekę rodziców, a materiały w tej sprawie wkrótce trafią do sądu rodzinnego.

Tragedia na drodze. Zginął 27-letni motocyklista - Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na drodze krajowej nr 91 w gminie Gniew. W wyniku czołowego zderzenia motocykla z samochodem osobowym zginął 27-letni motocyklista. Z relacji świadków wynika, że kierujący jednośladem wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas wprost pod nadjeżdżający samochód.

Autobus PKS wjechał do rowu - 23 września nad ranem na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Bobowem, a Jabłowem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Kierujący autobusem PKS, chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym marki Audi, wjechał do rowu. Pojazdem podróżowało kilka osób.

To cud, że nikt nie zginął. Urwane koło wpadło przez szybę do wnętrza auta - W ubiegłą środę, 23 września na drodze wojewódzkiej nr 224 w miejscowości Bolesławowo doszło do niecodziennego, bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Podczas jazdy z pojazdu ciężarowego oderwało się koło, które z ogromnym impetem uderzyło w samochód osobowy. Felga wraz z oponą wpadła do wnętrza pojazdy, gnąc przy tym nawet dach. Kierujący osobowym Citroenem miał mnóstwo szczęścia, koło – niczym wystrzelony pocisk – minęło go o centymetry.

Handlowała podrabianym towarem. Właścicielka sklepu usłyszała zarzuty - Policjanci przedstawili zarzut dotyczący handlu towarem, który oznaczony był podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Usłyszała go właścicielka sklepu, w którym sprzedawano markowe podróbki. Dowodem w tej sprawie były zabezpieczone przez policję w sklepie torby tzw. listonoszki i nerki. Za handel „lewym towarem” grozi 2-letni pobyt w więzieniu.

Park Miejski usycha?! - Zmarnowały się niemal wszystkie nowe nasadzenia, a także część leciwych i wielkich drzew. Sucha obecnie roślinność, zasadzona przez firmę remontującą park jedynie szpeci starogardzki zieleniak, jednak stare drzewa stwarzają realne zagrożenie dla spacerowiczów. Przykład mieliśmy niedawno w Skarszewach, gdzie na chodnik spadł ogromny konar. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Szachiści wznowili rozgrywki - Po przerwie spowodowanej pandemią sekcja szachowa Kociewskiego Parafialnego Klubu Sportowego Cor Cordium, wznowiła rozgrywki z cyklu Grand Prix. W zawodach wzięło udział 18 uczestników z całego Pomorza.

81. rocznica mordu w Lesie Szpęgawskim - W ubiegłą niedzielę, 27 września odbyły się obchody 81. rocznicy niemieckiego mordu w Lesie Szpęgawskim. Szacuje się, że w latach 1939 – 1940 życie straciło tam od 5000 do 7000 mieszkańców Pomorza. Po zakończeniu wojny w lesie odkryto 32 zbiorowe mogiły.
Mimo usilnych starań oprawców, zbrodnia ta nigdy nie została zapomniana, a dzięki staraniom władz gminy i lokalnych znawców historii, w ubiegłym roku na pomnikach znalazły się nazwiska 2500 ofiar.

Strategiczne inwestycje w gminie Zblewo - Budowa przedszkola, kompleksowa modernizacja oczyszczalni i stadionu, budowa ulicy ks. Kreffta… To kluczowe inwestycje, które są właśnie realizowane w gminie Zblewo.

25 lat  Rënku - Janusz Goliński wójt Gminy Cedry Wielkie w imieniu mieszkańców Gminy a szczególnie rolników złożył na ręce Sławomira Niecko Prezesa Centrum Hurtowo- Spożywczego „Rënk” w Gdańsku najlepsze życzenia z okazji 25-lecia działalności.

Jest nagroda da wsi - Pani sołtys Stanisława Mazurkiewicz ma prawo do dumy z mieszkańców wsi i dziękuje im za pomoc.

Co słychać senatorze? - Pan senator Ryszard Świlski jest częstym gościem na Kociewiu. Tym razem wyraźnie był czymś zaaferowany.

Rowerowo. Aktualne wyniki #STG - Nadal utrzymujemy 6. miejsce w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski (dane na 28 września, godz. 17.30).

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej MTB w „Mieście Cudów” - Podczas zgrupowania w Ski&Bike House Stronie Śląskie(Czarna Góra, woj. dolnośląskie), 7 zawodników i 1 zawodniczka Grupy Kolarskiej Gryf  Tczew, 26 września, wystartowało w XI edycji maratonu MTB "Jesień w mieście cudów".

Brud i fekalia. Taki obraz zastają kupcy rano w swoich budach - W pierwszy piątek jesieni pogoda wyjątkowo dopisała. Targ był spory. Odwiedziłem kupców handlujących jajkami bo mają problem. Koczujący w nocy, w ich kramiku, bezdomni zostawiają po sobie nie tylko zapach ale i spory bałagan. O tym dalej.

Harcerskie piosenki w GOK - W ramach projektu " Kultura na skrzydłach Pegaza" w kaliskim GOK wystąpili młodzi harcerze i   zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

Mural na bloku przy ulicy Kopernika - Adam Haras i Józef Olszynka z SCK wykonali, według projektu Magdaleny Haras, mural z okazji 700-lecia nadania praw miejskich Skarszewom. To pierwszy taki mural w Skarszewach.

Pamięć o Polskim Państwie Podziemnym - W niedzielę miałem zaszczyt złożyć biało-czerwony wieniec – w imieniu Prezesa Najwyższej Izby Kontroli – pod Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie.

Udana impreza w Rolniczym Centrum Kociewia. Helusia super championem wystawy - W sobotę i niedzielę odbyła się XXV Kociewska Wystawa i Pokaz Zwierząt Hodowlanych połączona z Samorządowymi Dożynkami Powiatu Starogardzkiego i Targami Rolno-Ekologicznymi. Mimo zmiennej pogody wystawę w rolniczej szkole odwiedziły tysiące gości.

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tutam
tutam 01.10.2020, 01:07
Dla mnie bezdomni to nie ludzie. To elementy wyzbyte wszelkiej odpowiedzialności za cokolwiek. Wprowadzić jeszcze 10 straży miejskich i lać po mordach ile wlezie.
Anna M
Anna M 30.09.2020, 13:29
Witam serdecznie, A ze jest wirus w Gniewie w technikum hotelarskim to nic nie wiecie? Uczniowie mają kwarantannę, co wiem ksiądz jest zarażony. Prosze to sprawdzic, sanepid dzwoni po uczniach.
Mayka
Mayka 01.10.2020, 15:12
A co to za chamstwo i donosicielstwo? Wcale o tym nie chcę wiedzieć. Jak znajomi będą chorzy to się od nich dowiem. Ewentualnie od sanepidu. Co to ma być za szpiegowanie

Pozostałe