[FILM] Komisja badała okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego. Biegli: nie stwierdzono uchybień

  • 25.09.2020, 11:34 (aktualizacja 25.09.2020, 11:41)
  • redakcja
[FILM] Komisja badała okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego. Biegli:…

Podziel się:

Oceń:

W środę w miejscowości Bytonia spotkali się przedstawiciele służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci , a także przedstawiciele straży pożarnej i generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad przeprowadzili wspólną kontrolę oznakowania oraz poddali ocenie infrastrukturę w miejscu, w którym kilka dni wcześniej doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

19 września br. na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Bytonia doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku uderzenia osobowego volkswagena w drzewo śmierć poniósł 39-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego.

W środę przed południem w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badającego przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W pracach komisji uczestniczyli funkcjonariusze ze starogardzkiej komendy oraz Posterunku Policji w Zblewie, przedstawiciele straży pożarnej oraz generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad.

Członkowie komisji sprawdzili poprawność oznakowania oraz infrastrukturę drogi pod kątem ujawnienia ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w tym zakresie.

Powoływanie takiej komisji, to standardowa procedura w przypadku tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz strażakami spotykają się w miejscach, gdzie doszło do wypadków drogowych, w których były ofiary śmiertelne. Podstawowym celem takiej komisji, jest ustalenie wszelkich okoliczności, które mogły przyczynić się do wypadku oraz skontrolowanie infrastruktury drogowej i zweryfikowanie oznakowania pionowego i poziomego drogi.
 


 

 


 

 

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe