⚠️ PILNE⚠️ To 4 i 9-latek podpalili w Tczewie dwa auta. Straty oszacowano na 20 tys. złotych [AKTUALIZACJA, FILM]

  • 24.09.2020, 10:41
  • redakcja
⚠️ PILNE⚠️ To 4 i 9-latek podpalili w Tczewie dwa auta. Straty oszacowano na 20 tys. złotych [AKTUALIZACJA, FILM] (fot.poglądowe)

Podziel się:

Oceń:

Policjanci i strażacy interweniowali na jednym z parkingów w Tczewie, gdzie doszło do pożaru dwóch samochodów. Dzielnicowi zajmujący się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia ustalili, że stoją za tym dwaj chłopcy w wieku 4 i 9 lat, którzy po wejściu do audi a4 zapalniczką podpalili maseczkę ochronną, którą pozostawili w samochodzie, a sami opuścili auto. Dzieci trafiły pod opiekę rodziców, a materiały w tej sprawie wkrótce trafią do sądu rodzinnego.

22 września br. o godzinie 16.20 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów, do którego doszło na parkingu przy ulicy Ogrodowej. Niezwłocznie wysłani na miejsce funkcjonariusze, w rozmowie z prowadzącymi akcję gaśniczą strażakami ustalili, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Dzielnicowi zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że związek z tym pożarem mają dwaj chłopcy w wieku 4 i 9 lat. Mundurowi po dotarciu do rodziców podejrzewanych nieletnich ustalili w rozmowie z chłopcami, że po wejściu do audi a4 zapalniczką podpalili maseczkę ochronną, którą pozostawili w audi, a sami wyszli z auta. W wyniku powstałego pożaru samochodu płomienie również zajęły obok zaparkowane mitsubishi.

Śledczy zajmujący się tym zdarzeniem przyjęli zawiadomienia o popełnionych przestępstwach od pokrzywdzonych mężczyzn. W wyniku pożaru audi powstały starty na kwotę 5 tys. złotych, zaś w wyniku pożaru mitsubishi powstały straty na kwotę 15 tys. złotych.

Po wstępnych ustaleniach chłopcy wrócili pod opiekę rodziców, a materiały w tej sprawie wkrótce trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie chłopców.

 

 

_redakcja

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rad
rad 26.09.2020, 02:29
Ani to A4 , ani mitsubishi, tak to jest jak się nie ma zielonego pojęcia o czym pisze ...
rodzic
rodzic 25.09.2020, 15:50
a gdzie byli i co robili rodzice , bo samo kasowanie 500+ , to za mało , teraz pociągnąć ich do odpowiedzialności !!!
didi
didi 25.09.2020, 04:02
Widzę, że komentarze piszą osoby bezdzietne.
Jeszcze ponad 20 lat temu takie akcje były znacznie częstsze niż teraz, a lament na rodziców jakby to była tylko ich wina.
Myślicie, że rodzic ma śledzić dzieciaka do 17 roku życia? Równie dobrze mogli podłapać jakieś głupoty od kolegów z klasy i nikt na to wpływu nie ma.
Ja kiedyś też potłukłem szybę sąsiada i płaciłem 600 zł. Później w wieku 12 lat podpaliłem śmietnik. Też dostałem karę i więcej głupot nie robiłem.
Najlepiej jakby dzieciaki siedziały cały czas w telefonach, bo coraz więcej dziadków się skarży i o godzinie 17-18 chce spokoju bo telewizje ogląda..

Ja dostałem surowe kary za to, a dzisiejsze dzieciaki nie mają PRAWA być karane....
Hobbista straży
Hobbista straży 24.09.2020, 19:41
Ja bym się skupił nad bohaterem ze straży pożarnej gdzie on ma zabezpieczenie dróg oddechowych?!!
TczewPatusy
TczewPatusy 24.09.2020, 18:58
Audi i Mitsubishi ? Na co wycenili takie straty , bo na pewno nie na te padła.
Adamek
Adamek 24.09.2020, 17:40
A ja twierdzę że to bzdury.Jak weszli do auta? Kto tak tłumaczy zachowanie dzieci? Rodzice dali kluczyki i powiedzieli macie podpalić trupa czyli auto? Brednie wypisuje ktoś a policja przypuszczam nic nie wie na ten temat.
😁
😁 24.09.2020, 14:41
Biedni rodzice , teraz całe 500 plus pójdzie na spłatę zabawy dzieci. Tatuś pifka sobie nie kupi a mamuśka na solarium nie pójdzie. To dopiero będzie problem. Ughh
Andrzej D.
Andrzej D. 24.09.2020, 17:35
Hehe i jeszcze będą w tv jako poszkodowani i głodujący.
podpis
podpis 24.09.2020, 17:03
ale dlaczego oceniasz ich w ten sposób? może to normalna rodzina..
Pokaż
Pokaż 24.09.2020, 14:32
poniżej
Maria
Maria 24.09.2020, 13:03
Kto jest najważniejszy?, dziecko, kogo bezpieczeństwo jest najważniejsze?,dziecka.Urządza się pogadanki w szkołach i wmawia, że to dzieci są pępkiem świata i potem mamy to co mamy, a o ilu rzeczach nie wiemy.Rośnie nam pokolenie wyrachowanych, zimnych osób, myślących o sobie.Nauczyciela można nie słuchać, a jak się będzie czepiać zmyśleć historie rodem z serialu łatwe sprawy.Nastolatki w intymnych sprawach mają ponad 20-letnie doświadczenie i wymieniają się informacjami z rówieśniczkami.Potem słyszymy to nie moje dziecko tak się zachowuje.
Edward
Edward 24.09.2020, 12:29
Guzik mnie to obchodzi, czy auta warte były 20 tyś czy 2 tyś, to czyjaś własność.Skakanie po autach, podpalenia a ty obywatelu biernie się przyglądaj, ewentualnie zadzwoń na infolinie.Tak to jest, jak państwo wtrąca się do wychowania dzieci, nie krzyknij, całuj w pupkę przez bibułkę.
Pała
Pała 24.09.2020, 14:15
Głąbie. Tys. piszemy z kropką nie z kreską!
Yupik
Yupik 24.09.2020, 11:44
Taką omege za 2 koa można wyrwać wiec jakie 20000, co to bylo za drugie auto ;D
Romek
Romek 24.09.2020, 12:21
Jest wyraźnie napisane, że zdjęcie jest poglądowe...
xdx
xdx 24.09.2020, 11:56
fot. poglądowe. Zdjęcie widziałeś a opis juz ciezko przeczytać?!?
...
... 24.09.2020, 15:30
Pewnie ciężko. Jak miał "pod górkę" do szkoły ...
Gdańszczanin