Potrącenie nieletniego na przejściu dla pieszych przy ul. Dmowskiego w Starogardzie!

  • 18.09.2020, 12:15
  • Magda
Potrącenie nieletniego na przejściu dla pieszych przy ul. Dmowskiego w Starogardzie!

Podziel się:

STAROGARD GDAŃSKI. Dziś, w godzinach porannych, na przejściu dla pieszych na ul. Dmowskiego doszło do potrącenia małoletniego chłopca.

Jak wynika z relacji świadków, do zdarzenia doszło o godz. 7:35, na przejściu dla pieszych na ul. Dmowskiego (widocznym na zdjęciu). Poszkodowanym był chłopiec w wieku szkolnym (świadek określa wiek chłopca na około 9 lat), który został potrącony przez kierowcę auta osobowego, przecinającego skrzyżowanie ul. Gdańską, wyjeżdżając z ul. Wybickiego. Świadek relacjonuje, że kierowca auta jadącego ul. Dmowskiego pod górę, zauważył zbliżającego się do przejścia pieszego i ustąpił mu pierwszeństwa, natomiast nadjeżdżający z naprzeciwka mężczyzna nie zauważył chłopca, doprowadzając do potrącenia.

Zawiadomione zostały odpowiednie służby. Na miejscu pojawiło się Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Chłopiec został zabrany do karetki pogotowia, gdzie przeprowadzone zostało wstępne badanie. Niestety nie wiemy w jakim stanie jest poszkodowany.
 

Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, przede wszystkim w okolicach szkół, w godzinach porannych i popołudniowych, w których dzieci i młodzież rozpoczynają, bądź kończą zajęcia. Apelujemy również do małoletnich o dokładne upewnienie się czy kierowcy Was widzą. Pamiętajcie, że może dojść do chwilowego oślepienia słońcem kierujących pojazdami, czego następstwem będzie kolejna tragedia na drodze.

Magda

Komentarze (0)


Pozostałe