Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 16.09.2020, 12:41 (aktualizacja 16.09.2020, 12:49)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

Podziel się:

Oceń:

Na Piekiełkach powstanie letni basen za 8,5 mln złotych
Koncepcja już jest, projekt powstaje

Rekreacyjno-wypoczynkowy kompleks z odkrytymi basenami, labiryntem, naturalnym placem zabaw i wybiegiem dla psów powstanie na Piekiełkach do końca 2022 roku. Pierwsze pojawią się trzy niecki basenowe, wodny plac zabaw, sauna plenerowa i boisko do plażówki. Szacunkowo prace pochłoną 8,5 mln zł. Budowa ruszy w 2021 roku.

 


Pożar domu na ulicy Derdowskiego. Ktoś celowo podłożył ogień?! - We wtorek, 8 września w godzinach porannych doszło do pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Derdowskiego w Starogardzie. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną, a elektrownia odłączyła prąd w całej dzielnicy. Po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana. Śledczy przeprowadzili na miejscu czynności procesowe. Wszystko wskazuje na to, że było to celowe podpalenie.

Łoś wybiegł na drogę. 28-latka trafiła do szpitala - W czwartek, 10 września w miejscowości Pelplin doszło do zderzenia Audi z łosiem, który wtargnął na jezdnię wprost przed jadący samochód. W wyniku tego zdarzeniach ranna 28-letnia kierująca samochodem trafiła do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Stróże prawa apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Na terenie powiatu tczewskiego w tym roku doszło do 41 zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt.

Sadzimy las. Odbierz darmową sadzonkę w Starogardzie - Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dlatego Nadleśnictwo Starogard zachęca do wzięcia udziału w akcji sadzenia drzew. Odbierz darmową sadzonkę i zasadź ją w swoim ogrodzie.

Nie dokarmiaj ptactwa wodnego pieczywem! - To tutaj, w zlokalizowanym w sercu miasta Parku Miejskim mieszka znany wielu mieszkańcom młody łabędź z "anielskim skrzydłem". Wielu go widziało, niestety mało kto wie, z czego wynika jego niecodzienna "uroda".

20 lat KGW Koteże - Koło Gospodyń Wiejskich z Koteż liczy ponad 30 osób. Przewodniczącą koła, od reaktywowania we wrześniu 2000 roku, jest Elżbieta Gdaniec.

Budują przedszkole - Ruszyła najbardziej oczekiwana inwestycja w Zblewie. Po wielu latach Gmina Zblewo rozpoczęła budowę nowego przedszkola i to w przepięknym miejscu!

Iwona Basara i Robert Czerwiak najlepszymi triatlonistami ze Starogardu - Ostatnia odsłona piątej edycji cyklu LOTTO Triathlon Energy zakończyła się zwycięstwami Piotra Łazaronka i Danieli Frukacz (1/8 IM) oraz Dawida Goryńskiego i Oli Korulczyk (1/4 IM).

Kto rano wstaje... kupi świeże śledzie i gładzicę - W piątek, 11 września, pogoda pięknie dopisała. Ruch na targu był spory, dlatego samochód zaparkować było ciężko, ale poradziliśmy.

Zeroemisyjna mobilność dla każdego - Przed nami (16-22 września) Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). Już po raz 12. w Starogardzie. Hasło tegorocznej kampanii to „zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Objazdy - W czwartek podziwialiśmy ziemniaki i kukurydzę w dniu ich święta (w PODR Lubaniu) a potem pojechaliśmy na kawę w piękne okoliczności przyrody do Oskara i jego Rybaczówki w Grabówku. W piątek, wprost z targu, pojechaliśmy na grzyby do Bukowin. Po drodze oglądaliśmy postęp plac przy budowie Iglotexu (robi wrażenie).

Zdecydowała III kwarta - Nareszcie doczekaliśmy się meczu w Starogardzie Gdańskim. Po kłopotach związanych z epidemią i kwarantanną naszych zawodników mogliśmy rozegrać pierwszy mecz. Niestety przegraliśmy 67: 72 z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Starogard nadal na 6. miejscu w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski - Wyniki #STG. zmieniają się z każdą chwilą. Według danych na 14 września w rywalizacji RSP nadal jesteśmy na 6 miejscu z wynikiem 825 pkt. Mocno uciekły nam piąte  Puławy (1308 pkt.).  „Goni” nas Leszno (739 pkt).  Pierwszy w starogardzkiej rywalizacji Franciszek Kortas (2242 km) zajmuje 7. miejsce w rywalizacji ogólnopolskiej. Świetny wynik!

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

iwona
iwona 23.09.2020, 16:37
a skocznia narciarska i wiejski parkiet na potańcówki...?
zyga
zyga 21.09.2020, 12:03
a prałat pedofil i kapuś nadal honorowym obywatelem miasta
jan
jan 21.09.2020, 11:28
coraz gorzej...
jacek
jacek 18.09.2020, 08:34
nie kupujemy i nie czytamy - szkoda nerwów i zdrowia na kolesiów

Pozostałe