Będzie remont mostu. 4,8 mln zł zasiliło miejski budżet

  • 04.09.2020, 11:01
  • redakcja
Będzie remont mostu. 4,8 mln zł zasiliło miejski budżet

Podziel się:

Oceń:

Starogard Gdański otrzymał dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – To realne wsparcie dla naszego samorządu pomoże zrealizować ważne dla mieszkańców inwestycje poprawiające komfort i bezpieczeństwo na drogach oraz jakość ich życia – mówi prezydent miasta Janusz Stankowiak.

3 września br. na konto Gminy Miejskiej Starogard Gdański wpłynęły 4 880 918 zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Taki zastrzyk gotówki bardzo nas cieszy. Otrzymane pieniądze pozwolą utrzymać dynamikę inwestycyjną miasta na planowanym poziomie – mówi prezydent Janusz Stankowiak. – Wszystkie samorządy w Polsce ucierpiały z powodu trwającej od marca epidemii koronawirusa. Niższe wpływy do budżetu z tytułu CIT, PIT i podatków zmusiły nas do weryfikacji planowanych na 2020 rok wydatków. Ponieważ część zadań gminnych jest obowiązkowa i niepodważalna, cięcia objęły przede wszystkim miejskie inwestycje. Teraz – dzięki otrzymanym środkom będziemy mogli zrealizować te inwestycje, które były zapisane w budżecie miasta, ale z powodu COVID -19 – wypadły z planu. Wybraliśmy zadania, które poprawią jakość życia starogardzian oraz komfort poruszania się po miejskich drogach, ale też których realizacja umożliwi dalszy rozwój miasta – dodał prezydent.

Dzięki otrzymanym z FIS pieniądzom, jeszcze w tym roku ruszy przebudowa mostu na ul. Tczewskiej wraz z rozpoczęciem planowanych na lata kolejne modernizacji ulic: Sobieskiego, Kanałowej i Owidzkiej. Jak wyjaśnił zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki – to krótki, ale niezwykle istotny odcinek drogi dla właściwego funkcjonowania miasta.

Fundusz Inwestycji Lokalnych został ustanowiony przez rząd polski w czerwcu 2020 roku jako realna pomoc dla samorządów w przeciwdziałaniu skutkom związanym z COVID-19. W sumie na utrzymanie dynamiki inwestycyjnej do lokalnych samorządów gmin i powiatów trafi ponad 6 mld zł. Kwota dofinansowania dla poszczególnych beneficjentów waha się od 0,5 mln zł do 93 mln zł.

_redakcja

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KIEROWCA TIRA
KIEROWCA TIRA 09.09.2020, 13:42
Do drogowców... chodnik potrzebny od zaraz w miejscowości SZPĘGAWSK .Trasa 22 ruch jak cholera a tu ludzie na poboczach. Prawie rozjechałem jednego pijanego . Zjeżdżając do miejscowości można przyładować w dupę jak nic.
Starogardzianin
Starogardzianin 09.09.2020, 13:36
Most potrzebny. Park piękny , a dworzec PKP nareszcie nie straszy. Place zabaw potrzebne . Brawo Szkoda tylko , że nie ma ścieżki rowerowej na Berlince. O obwodnicy też chyba zapomniano.
starogardzianin
starogardzianin 07.09.2020, 16:54
"Wybraliśmy zadania, które poprawią jakość życia starogardzian"

Ależ nam się wspaniale żyje. Wydali pieniądze na remont dworca należącego do PKP, z którego korzysta kilka osób dziennie i kilka placów zabaw, z których nikt nie korzysta. Acha, wyremontowali park. Przeciętny starogardzianin bardzo tych "inwestycji" potrzebował. Życ bez nich nie mógł
ehh...
ehh... 08.09.2020, 19:08
A wolałbyś może z 10 pubów? Takiemu jak ty, to nikt nie dogodzi. Żyję w tym mieście ponad 60 lat i widzę sporą różnicę. Jest dobrze i wierzę, ze będzie jeszcze lepiej
ach
ach 08.09.2020, 19:50
też mam 60 i twierdzę , że jest więcej kolesiostwa , kombinatorstwa , łajdactwa i nepotyzmu , nawet pedofil i kapuś prałat jest honorowym obywatelem naszego grodu - wstyd i skandal !!!
ehh...
ehh... 08.09.2020, 20:13
Już więcej nie mogłeś wrzucić do jednego wora? Tylko co to ma wspólnego z odnowionymi ulicami, dworcem i innymi inwestycjami, które poprawiają wygląd miasta i życie mieszkańców? Nie dostałeś się do koryta, czy tak z czystej przyjaźni plujesz?
ach
ach 08.09.2020, 20:21
pomyśl o tych fuszerach , o których wspomniałeś , i zmarnowanych środkach finansowych przez notabli miejskich , którzy jak radni dbają tylko o swoje kieszenie , myślenie i realne patrzenie nie boli , pozdrawiam...
ehh...
ehh... 08.09.2020, 20:50
a... jednak koryto... ten tekst o fuszerach i napychających sobie kieszenie - jest już nudny i stary. Napisz do swoich, żeby ci nowy podesłali
xyz
xyz 08.09.2020, 08:38
Oni tak dbaja o naszą jakość życia, że znowu dla naszego dobra, że dla reklamy zablokują miasto jakimś triatlonem.
Oni nie rozumieją że takie lokalne imprezki nie mają zadnego uzasadnienia marketingowego? Jesli nie ma czegos w TV, to tego nie ma
ehh....
ehh.... 08.09.2020, 19:13
Ot i lokalny "patriota" od siedmiu boleści. Co za ludzie w tym mieście żyją, wieczne narzekanie, nikt i nic nie dogodzi. Wstyd
bob pracujący
bob pracujący 09.09.2020, 21:03
jak zwykle urzędnik który swoje chwali ! Przestańcie urzędasy się wychwalać- mieszkańcy widzą co robicie i nie musicie wmawiać że jesteście cacy !!!!
do ehh
do ehh 14.09.2020, 12:55
W jaki sposób drogi remont dworca należącego do PKP poprawił moje życie? Albo plac zabaw na każdej ulicy? Albo podpórki dla rowerów. Jednoosobowe, ale długie na 2 metry. W innych miastach jest słupek z podstawką pod stopę i już.
raf
raf 07.09.2020, 14:33
Ciekaw jestem czy znowu będzie remont na coś małego, nieprzejezdnego, ciasnego, byle taniej. Tak aby było ciasno, wąsko, i aby była większa możliwość wypadku. Czy normalnie ze sztuką most o szerokości 7 m. Tak aby ewentualne gabaryty (które może kiedyś pojadą) mogły przejechać nie uszkadzając np chodnika.
Sebix
Sebix 05.09.2020, 10:57
Fajne te miasto, takie nie za mądre. Wyremontujemy patusom chodniki, domy, ulice. Przecież nie będą w byle jakich warunkach chlać na chodnikach. Kulturka musi być.
Ewelina
Ewelina 05.09.2020, 07:49
Super blokujecie czytelnikom możliwość komentowania.Przypomina mi się cenzura rodem z czasów Prl.Szaleńcza jazda bez uprawnień i obowiązkowego ubezpieczenia, a na lokalnym portalu społecznościowym wszyscy współczują.Ciekawe jakby było gdyby ty lub twoje dziecko znalazło się na tym chodniku w tym właśnie miejscu.
Weteran
Weteran 12.09.2020, 15:49
Co to za czasy Prl. Naucz się historii Polski. To były czasy PRL. Po wojnie most był drewniany a odbudowany za P R L.
Kaśka
Kaśka 04.09.2020, 19:25
Pytam tego Prezydenta Stankowiaka. Czy pan wie co to jest most a kładka. A pan redaktor wie?. Co to jest most? A co kładka? Most to jest przez Wisłę co teraz gówno płynie z Warszawy. A Kładka może być przez Wierzycę bo taka szeroka i bystra.. Kto z was włodarze myśli? Chyba nikt tylko myślicie kiedy wpłynie przelew na konto a resztę macie gdzieś.
hmm...
hmm... 05.09.2020, 17:29
Nie mierzyłam, ale na pewno jest szerszy niż 4,3 m. Jest miejsce dla dużych, ciężkich i szerokich samochodów i chodnik dla pieszych, więc chyba jednak most
albin
albin 04.09.2020, 17:30
jak nieudaczniki z pzd się za to wezmą , to zapanuje bałagan i będą zatory komunikacyjne
lol
lol 07.09.2020, 09:59
sam jesteś nieudacznikiem, który nie wie do kogo jaka droga należy
Starogard
Starogard 05.09.2020, 06:07
Kociewiacy,wiecznie źle .
kakao
kakao 05.09.2020, 07:32
o dziadostwie i dziadach należy pisać i mówić - ns , zakała tego miasteczka , żadnych prezydentów , tylko jeden mały burmistrz i odchudzenie neptyków w um ...
no...
no... 05.09.2020, 17:31
Jeśli tylko ilość mieszkańców tak bardzo będzie się zmniejszać - doczekasz się burmistrza
do kakao
do kakao 05.09.2020, 10:22
To się wyprowadź, skoro Tobie tak tu źle :v
A z tego co wiem, to mamy prezydenta miasta :v
budyń
budyń 05.09.2020, 18:51
no właśnie , a powinien być tylko burmistrz , jak nie jesteś kumaty , to do szkoły...
do budyń
do budyń 05.09.2020, 19:49
,,Organem wykonawczym władzy samorządowej od 1987 roku jest prezydent miasta, pomimo braku wymaganej dawnej liczby 50 tys. mieszkańców W 1990 roku, kiedy podwyższono wymagane kryterium do 100 tys. mieszkańców tytuł prezydenta dla Starogardu został zachowany.''


Starczy poczytać historię miasta :)
kisiel
kisiel 06.09.2020, 07:21
i to trzeba zmienić , starczy tych ciepłych stanowisk dla darmozjadów , nierobów i wszelkiej maści kombinatorów , przerost tego dziadostwa jest straszny , podobnie jak banda klakierów i kolesiów na kociewiaku...
tutam
tutam 06.09.2020, 22:46
Niech mi ktoś odpowie po co np. jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej? Poza tym, że jest to miejsce intratnego pierdzenia w stołek dla wszelakiej maści magistrów od siedmiu boleści. Pokończyli jeden z drugim pedagogikę i wydaje im się że wszystkie rozumy pozjadali. A mieszkańcy płacą na ten przybytek w swoich podatkach.
Daniel
Daniel 07.09.2020, 07:11
Na boleści wam się ludzie zebrało?.Po co tylu Posłów, Senatorów, Ministrów, Urzędników?.Każdy musi wziąć solidną pensje oraz premię, ponieważ się wykształcił, mamy na to jakiś wpływ? żaden.Po co ci wszyscy w zusach, krusach, agencjach restrukturyzacji, skoro jak coś potrzebujesz oni nie są od udzielania informacji.urzednik się może pomylić, za jego błędy zapłacą wszyscy podatnicy, a ty zwykły Kowalski pomyl się to zobaczysz jak szkolone klakiery skoczą ci do twoich pieniędzy.Biuro rachunkowe oblicza ci podatki , a jak się pomyli to kto odpowiada oczywiście, że ty bo twój podpis widnieje na zeznaniu podatkowym.Pracownik ma pilnować, czy jego szef opłaca składki?, to po co te paniusie tam siedzą?, malować pazurki?.Nie ma obowiązku pracy to dlaczego podatnik składa się na pomoc socjalną dla uzależnionych od alkoholu i innych używek nierobów fundując im zapomogi, opał,żywność, dotacje na mieszkania?.Urząd pracy niepotrzebny, no i Mops zamiast pomagać starym chorym i niepełnosprawnym rozdaje naszą kase dla patologi, a ich dzieci chłoną zachowania rodziców.Ciemnota i zacofanie nadal w modzie.
mmm
mmm 05.09.2020, 19:52
Jest ponad 44 tys. zameldowanych ludzi w naszym mieście. Jeśli zsumujesz ludniść nie zameldowaną to napewno jest blisko 50 tys. mieszkańców.
Nie oszukujmy, ale Starogard bardzo się rozrósł :)
No chyba, że według niektórych miasto uległo zmniejszeniu 🤣
tutam
tutam 05.09.2020, 22:13
Sopot ma mniej niż 40 tys. mieszkańców, a prezydenta ma. Z kolei Rumia już chyba przewyższyła Starogard w liczbie mieszkańców, a ciągle ma burmistrza.

Pozostałe