Młodzi piłkarze pod skrzydłami Grupy LOTOS

  • 02.09.2020, 12:09 (aktualizacja 02.09.2020, 12:20)
  • JT
Młodzi piłkarze pod skrzydłami Grupy LOTOS (fot. KP Starogard)

Podziel się:

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Polsce. Boiska piłkarskie znaleźć można w każdym mieście i w każdej wsi. Tę dyscyplinę sportową nieprzerwanie od 2015 roku wspiera Grupa LOTOS, która jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski. Koncern naftowy wspiera nie tylko reprezentację Polski, ale również młodych piłkarzy, dając im szansę rozwoju sportowego. Świadczą o tym programy takie jak np. „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”. - Dzięki współpracy mamy nowoczesny sprzęt do uprawiania najpiękniejszego sportu na świecie – mówi jeden ze szkoleniowców młodej kadry w Starogardzie.


Piłka nożna to bez wątpienia sport narodowy, który nie tylko dostarcza fanom największych emocji, ale również regularnie jednoczy wszystkich Polaków, co świetnie wyraża motto PZPN: „Łączy nas piłka”.
Grupa LOTOS stawia na współpracę i rozwój, dlatego nieprzerwanie od 17 lutego 2015 roku koncern naftowy jest Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Współpracę tę docenił także Polski Związek Piłki Nożnej, który w 2018 roku przedłużył kontrakt na kolejne cztery lata.
– Jako LOTOS jesteśmy pod wielkim wrażeniem osiągnięć naszej reprezentacji w ostatnich latach. Cieszymy się z tego, iż przez cały okres naszej współpracy polscy piłkarze pokazują ogromne zaangażowanie i profesjonalizm. Jesteśmy pewni, że następne lata, wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zapiszemy kolejną piękną kartę w historii polskiego futbolu, a piłkarze nadal będą dostarczać kibicom emocji – mówiły władze koncernu podczas podpisywania kolejnej umowy.
Jak widać, dobrze się stało, bo reprezentacja stale się rozwija, przynosząc Polsce chlubę i dumę.

Kompleksowa współpraca
na najwyższym poziomie

Przedsiębiorstwo nie tylko pozostaje Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej,  ale także dodatkowo angażuje się w szereg innych aktywności wspierających rozwój najpopularniejszej dyscypliny sportowej w kraju.
– Jako Federacja na co dzień pracujemy nad tym, aby budować pozytywny wizerunek całej dyscypliny. Cieszymy się, że firmy widzą potencjał, jaki niosą za sobą organizowane przez nas wydarzenia, czego wymiernym efektem jest zainteresowanie firm nie tylko pierwszą reprezentacją mężczyzn, ale również reprezentacją U-21 oraz kobiet - wyszczególnił Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Rozwój młodych pokoleń piłkarzy
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Polaków, Grupa LOTOS postanowiła zaangażować się w rozwój młodych pokoleń piłkarzy. W ten sposób powstał m.in. program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”.
- Jest to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowany we współpracy z Akademią Piłkarską LG – tłumaczą pomysłodawcy.

Najpiękniejszy sport na świecie
Dobrą współpracę z Grupą LOTOS doceniają trenerzy, którzy mogą szkolić swoich podopiecznych na nowoczesnym sprzęcie. Z powyższego programu korzystaja bowiem młodzi piłkarze z Klubu Piłkarskiego Starogard, którzy na co dzień występują w zielonych koszulkach z logiem sponsora.
- Jesteśmy w projekcie „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”, dzięki czemu mamy nowoczesny sprzęt do uprawiania najpiękniejszego sportu na świecie! Przy takiej współpracy i doświadczonej kadrze szkoleniowej pandemia nie wpłynęła w żadnych stopniu na funkcjonowanie młodzieży i dzieci w naszym klubie – mówi Andrzej Grabowski, jeden z trenerów Klubu Piłkarskiego Starogard Gd.

Kluby nie zwalniają tempa
Część treningów pokrzyżowała pandemia koronawirusa, jednak chęć sportu była tak ogromna, że kadra i piłkarze szybko sobie z tym poradzili.
- W dniu nastania pandemii jako klub musieliśmy przeorganizować część zajęć i zastosować się do obostrzeń wynikających z zaleceń Sanepidu. Jednakże poziom zaangażowania wśród naszej młodzieży i dzieci nie zmalał, a mogę powiedzieć - nawet się poprawił – zauważa trener Andrzej Grabowski. - Dzieci potrzebują ruchu i my trenerzy w sposób zorganizowany im go zapewniamy. W Klubie Piłkarskim Starogard Gdański każdy z roczników rozpoczyna właśnie zmagania w ligach i turniejach związkowych, co pokazuje, że nie zwolniliśmy tempa rozwoju młodzieży pomimo pandemii – dodaje szkoleniowiec.

 

JT

Pozostałe