LZS. Udana Seniorada w Skarszewach

  • 08.08.2020, 15:10
  • Źródło: Gazeta Kociewska
LZS. Udana Seniorada w Skarszewach Janusz Rokiciński Rzut ringiem.

Podziel się:

200 seniorów z różnych stron województwa pomorskiego, rywalizuje od rana w Skarszewach, w III Wojewódzkiej Senioradzie LZS. Sobotnie (8 sierpnia) wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, a wśród gości jest dyr. Maciej Kowalczuk.

Seniorzy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych: 55+, 65+ i 75+. W programie są: bieg na 50 metrów z przeszkodami, rzut ringiem, slalom piłkarski, rzut piłką lekarską, rzut lotką do celu, marsz Nordic Walking i tenis stołowy.

Rywalizacja 
odbywa się na terenie Skarszewskiego Centrum Sportu. Choć temperatura w słońcu znacząco przekracza 30ºC rywalizacja jest mocna, a seniorzy udowadniają, że potrafią się wspaniale bawić i integrować. Organizatorzy dbają o zachowanie obostrzeń w związku z epidemią. Uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale za udział w Senioradzie, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc okolicznościowe medale. 

Organizatorami 
wydarzenia są: Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Gdańsk, Gmina Skarszewy, GOSiR i Skarszewskie Centrum Sportu a partnerami skarszewska Rada Gminna LZS, OSP, KS Wietcisa Skarszewy i GOKiBP w Skarszewach. 
Na spragnionych regionalnych potraw czekają stoiska pań z Kół Gospodyń Wiejskich a o część muzyczną dba "eksportowy" skarszewski zespół „W starym stylu”. 
Janusz Rokiciński

Źródło: Gazeta Kociewska

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)


Pozostałe