9 milionów za życie chłopca. Olek potrzebuje najdroższego leku świata

  • 17.07.2020, 10:44
  • redakcja
9 milionów za życie chłopca. Olek potrzebuje najdroższego leku świata

Podziel się:

Oceń:

Wracamy do sprawy półtorarocznego Aleksandra Lewandowskiego z Czarnej Wody, u którego lekarze zdiagnozowali SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Aby uratować życie chłopca, potrzebna jest niebotyczna suma pieniędzy. W akcję zbierania pieniędzy włączyli się leśnicy, strażacy, samorządowcy oraz policjanci. Pomóc może każdy. Wystarczy wejść na stronę Siępomaga.pl i wesprzeć Olka w walce z chorobą. Liczy się każda suma.

Sprawę półtorarocznego Aleksandra Lewandowskiego – nazywanego przez wszystkich zdrobniale Olusiem -  poruszaliśmy w ubiegłym tygodniu na łamach Gazety Kociewskiej. Dziś wracamy do tego tematu, aby z wiadomością dotrzeć do jak największej liczby osób. 9 milionów złotych – suma ta brzmi jak wyrok, a jednak daje nadzieję na normalne życie dziecku państwa Lewandowskich.

 #Leśnik Challenge
Rodzice małego Olusia robią wszystko, aby zebrać potrzebną kwotę. Suma jest niebotycznie wysoka i trudna do wyobrażenia, jednak szansa jest spora i to daje nadzieję na pozytywny finał. Tata Olka – Michał Lewandowski – jest leśnikiem w nadleśnictwie Kaliska.
Gdy tylko pracownicy nadleśnictwa dowiedzieli się, że syn ich kolegi potrzebuje pomocy, bez wahania postanowili pomóc.
W ślad za akcją strażaków z Gaszyna wymyślili oni akcję Leśnik Challenge, która ma pomóc w zebraniu potrzebnej kwoty.  - Czy zdarza Wam się mieć takie dni, kiedy macie wszystkiego dość? Kiedy wydaje Wam się, że cały świat postanowił Wam dokopać? Pewnie każdemu z nas zdarza się narzekać, że czasu za mało, że marzenia odległe, że dzieci niegrzeczne…
Nigdy nie usłyszeliśmy takich narzekań od Michała z Nadleśnictwa Kaliska. Zawsze uśmiechnięty, pomocny, gotowy do działania. Swoim optymizmem zaraża wszystkich wokoło. Był jedną z pierwszych osób pomagających na terenach ogarniętych klęską wiatrołomów niemal trzy lata temu, bo od paru lat posiada uprawnienia na bezzałogowe statki powietrzne. Wtedy też ze stoickim spokojem mierzył, fotografował, planował z kolegami leśnikami jak pomóc lasom.
Dziś to on potrzebuje pomocy. A w zasadzie jego syn – półtoraroczny Olek – mówią leśnicy z Kalisk.

„Wydaje się niemożliwe? Nie dla nas – leśników”
Jedyną skuteczną szansą na uratowanie Olka, jest terapia genowa, zwana popularnie najdroższym lekiem świata. Aby udało się ją podać, rodzice muszą uzbierać ponad 9 milionów złotych! I to w ciągu kilku miesięcy!
- Wydaje się niemożliwe? Nie dla nas – leśników. Aby pomóc swojemu koledze, zorganizowaliśmy nowe wyzwanie i nazwaliśmy je „Leśnik Challenge”. W ramach akcji nasi leśnicy wykonali trzy zadania – skok na bungee, skok ze spadochronem i bieg na 10 kilometrów. Zasady akcji są proste. Nominujący wskazuje 3 podmioty, które w ciągu 48 godzin muszą wykonać zadanie zasygnalizowane przez nominującego. Wybór zadań ogranicza tylko wyobraźnia, prawo i zdrowy rozsadek! Po wykonaniu zadania, nominowani zbierają pieniądze i wpłacają na konto Olka na stronie fundacji SiePomaga.pl – tłumaczą leśnicy, prosząc jednocześnie o wsparcie.
My również przyłączamy się do tego apelu i wspieramy Olusia w walce.

 


Liczy się każdy grosz
Jeśli i Wy chcecie pomóc chłopcu wrócić do pełni zdrowia, wystarczy, że wejdziecie na stronę www.siepomaga.pl/olus-sma i wesprzecie zbiórkę dowolną kwotą. W tej walce liczy się czas, który strasznie szybko ucieka. Liczymy na Was i z góry dziękujemy z okazaną pomoc.

 

_redakcja

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stg
Stg 05.08.2020, 17:48
Konkordat, Rydzyk, Macierewicz, Sasin i im podobni złodzieje, ile Oni nas kosztują? Miliardy a tam gdzie powinny być wydawane nasze pieniądze nie ma.
jarek, oddaj księżyc
jarek, oddaj księżyc 05.08.2020, 11:04
Co za chory kraj, sasin ( celowo z małej litery) przep...dala 70 baniek i śmieje się wszystkim w twarz,inni politycy kręcą lody z pieniędzy nas obywateli a przeciętny obywatel musi się składać na lek dla chorego dziecka." Musi" to złe określenie, chce bo nikt nie chce cierpień dziecka.
Stefan
Stefan 17.07.2020, 11:25
Solidaryzuje się z rodzicami Olka, jak i innymi którzy codziennie zmagają się z chorobą swoich dzieci i bliskich, pozostają sami sobie, proszą o pomoc innych, ponieważ państwo zamiast pomagać ciężko chorym woli rozdawać kasę na tv,premie polityków oraz durne socjale.Cała Polska robi pompki a gdzie pomoc państwa?.Ludzie odchodzą, bo brakuje kasy na ich leczenie, czekają na planowane zabiegi czasem kilkanaście lat ale najważniejsze że 500 plus, 13-tka i bony będą.Ty i twoja rodzina jesteście zdrowi, ale spróbuj postawić się w sytuacji rodziców chorego dziecka.Dużo zdrowia i siły dla walczących codziennie o każdy dzień dla swoich bliskich.
AK
AK 18.07.2020, 22:25
Święte slowa!!!!!!!
mzchudyładnamądrala
mzchudyładnamądrala 17.07.2020, 12:15
Niech ktoś nominuje radnych z pisu i ich koleżkę z Gdańska i Tczewa co się tu często pojawiają.
P
P 17.07.2020, 22:37
O .. i to jest myśl 👍
pit
pit 17.07.2020, 20:56
A może Neumana - miłośnika Tczewa
AA
AA 17.07.2020, 22:30
Blizej jest starosta chyła i cały zarząd z niepotrzebnym etatem konkolewskiej z wysokim uposażeniem.
Bizancjum.
jedzie emzeta
jedzie emzeta 18.07.2020, 00:35
Już wam w tym pisie rury miękną jak trzeba coś zrobić dla bliźniego. Zadzwoncie do Kurskiego niech odda 9mln dla potrzebującego. Z 2 miliardów to nawet nie poczuje.
kocio
kocio 17.07.2020, 15:11
Ale jesteś ***k!

Pozostałe