Wracamy do sprawy wypadku w Rokocinie. Wciąż nie wiadomo, czy 22-latka była trzeźwa

  • 02.07.2020, 14:15
  • redakcja
Wracamy do sprawy wypadku w Rokocinie. Wciąż nie wiadomo, czy 22-latka była trzeźwa

Podziel się:

Na prośbę naszych Czytelników, wracamy do poważnego wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę, 31 maja na drodze krajowej nr 22 w Rokocinie. 22-latka, uciekając przed policją, doprowadziła do zderzenia z dwoma pojazdami osobowymi. W zdarzeniu łącznie rannych zostało 5 osób. Kobieta miała 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdu za jazdę pod wpływem alkoholu.

Jak poinformowali nas Czytelnicy, 22-letnia sprawczyni zamieściła w Internecie wpis, z którego wynika, że „policjanci sprostowali zeznania”, a kobieta nie prowadziła pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Młoda kobieta zaprzecza również, jakoby miała 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdu. W swojej wypowiedzi zaznacza, że nawet czegoś takiego nie ma.

Informacje te postanowiliśmy skonsultować z policją. Jak informuje rzecznik KPP w Starogardzie, nie ma mowy o pomyłce w kwestii sądowych zakazów. 

– W przedmiotowej sprawie trwa dochodzenie policyjne. Obecnie potwierdzić mogę tylko, że 22-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego kierowała pojazdem pomimo 3 sądowych zakazów. W dalszym ciągu czekamy na wyniki badań krwi jednej z uczestniczek tego zdarzenia, które wykażą, czy 22-letnia kobieta prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających – mówi asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd.
 

Jak udało nam się dowiedzieć, na wyniki badań krwi pod kątem obecności narkotyków czeka się nawet do kilku miesięcy. 

_redakcja

Komentarze (1)

abc_cba
Vegas 02.07.2020, 15:03
Mam wrażenie że ktoś czeka aż z próbki odparuje co ma odparować... Ile się czeka na wynik alkoholu we krwi?

Pozostałe