100. urodziny Jana Petki

  • 01.07.2020, 11:29
  • UM Starogard Gd.
100. urodziny Jana Petki (fot. UM Starogard Gd.)

Podziel się:

Oceń:

Jest rodowitym Kociewiakiem. Urodził się w Nowej Wsi. Przez lata służby w marynarce wojennej i zawirowania historyczne, los rzucał go w różne miejsca. Ostatecznie Jan Petka wrócił w rodzinne strony, gdzie doczekał się wyjątkowej, 100. rocznicy urodzin.

Dostojny Jubilat 100 lat skończył dokładnie 30 czerwca. Zgodnie z wieloletnią tradycją Urzędu Miasta tego dnia odwiedził go prezydent Starogardu Janusz Stankowiak. Towarzyszyła mu naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Tkaczyk-Kurkowska. Złożyli panu Janowi życzenia oraz wręczyli upominki.

– Życzę Panu jeszcze wielu lat życia w jak najlepszym zdrowiu i otoczeniu rodziny. Z tego, czego zdążyłem się dowiedzieć ma Pan ją dużą, a co najważniejsze wszyscy jej członkowie są blisko. To wielkie szczęście i być może jedna z tajemnic długowieczności – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.
 

– Tata przez całe swoje życie był życzliwy dla innych. Zawsze cieszył się nawet drobiazgami. Nauczył nas doceniać każdą chwilę. Kiedy wspominamy dzieciństwo, ojciec wszystkim kojarzy się z dobrocią, łagodnością. Chociaż czasem musiał zaprowadzić dyscyplinę, czy pogrozić palcem, robił to ze stoickim spokojem, a chwilę później już się uśmiechał. Nigdy do niczego nas nie zmuszał. Czekał aż sami będziemy gotowi – opowiada jedna z córek Jubilata.

Jan Petka doczekał się sześciorga dzieci. Trzech córek i trzech synów. Co ciekawe, na świat przychodzili raz dziewczynka, raz chłopiec. Dzisiaj wszyscy na zmianę zajmują się tatą. Potrzebuje pomocy, bo słabo widzi i słyszy. Ma także problemy z poruszaniem się.

– Teraz ojciec jest w nieco słabszej formie, ale jeszcze kilka lat temu z pasją oglądał telewizję i dziarsko dyskutował z nami na temat różnych programów. Chociaż ma pewne ograniczenia, jest w pełni świadomy. Nie musimy mu tłumaczyć dlaczego nie może już wychodzić z domu sam – mówiła najstarsza córka pana Jana.

Dostojnemu Jubilatowi życzymy wielu sił i do zobaczenia. Od ukończenia 100. roku życia Prezydent Miasta odwiedza bowiem długowiecznych mieszkańców co roku.

UM Starogard Gd.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

didi
didi 03.07.2020, 23:24
Jak na 100 lat bardzo młodą twarz ma.
Mój sąsiad wygląda podobnie z twarzy, a ma 63 lata.
Powodzenia!
Lusia
Lusia 02.07.2020, 07:47
taki ojciec to skarb wszystkiego najlepszego dużo zdrówka
Arek
Arek 01.07.2020, 22:07
Wszystkiego Najlepszego 😃
Krzysztof
Krzysztof 01.07.2020, 19:17
Zdrówka i pomyślności życzę.

Pozostałe