Prezydent Andrzej Duda w Starogardzie: „Pod biało-czerwoną flagą, wokół naszego Mazurka Dąbrowskiego jest miejsce dla każdego, dla każdego w naszym kraju”

  • 30.06.2020, 15:32 (aktualizacja 30.06.2020, 16:43)
  • redakcja
Prezydent Andrzej Duda w Starogardzie: „Pod biało-czerwoną flagą, wokół naszego Mazurka Dąbrowskiego jest miejsce dla każdego, dla każdego w naszym kraju” Robert Trzosowski

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 29 czerwca z kampanijną wizytą przybył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Pomimo niesprzyjającej pogody i dokuczliwego, rzęsistego deszczu, głowę państwa witały tłumy osób. Prezydent w swoim przemówieniu mówił o wielu nurtujących Polaków sprawach, w tym także o obwodnicy. Zapewnił, że w tej sprawie jest po rozmowie z ministrem Adamczykiem i trzyma pieczę nad tą inwestycją. Nie zabrakło również tematów ogólnokrajowych, takich jak przekop Mierzei Wiślanej oraz budowa Centralnego Portu Lotniczego. - Pod biało-czerwoną flagą, wokół naszego Mazurka Dąbrowskiego jest miejsce dla każdego, dla każdego w naszym kraju – zaznaczył na samym końcu swojego przemówienia Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przybył do stolicy Kociewia między innymi na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Starogardzie. Wcześniej zwierzchnik sił zbrojnych odwiedził Kwidzyn i gminę Pelplin.
Były to pierwsze powyborcze spotkania z rodakami. Tym bardziej cieszy fakt, że Andrzej Duda na takie spotkanie wybrał właśnie nasze miasto – Starogard Gdański.

Mieszkańcy zgromadzili się na Rynku
Przed przybyciem głowy państwa, na Rynku, pomiędzy dwoma kościołami, zgromadziły się tłumy osób. Z szacunków organizatorów wynika, że osób mogło być nawet kilka tysięcy. Tyle samo osób śledziło naszą transmisję na żywo, w Internecie.


Duda dziękował za oddane głosy
Andrzej Duda został przywitany kwiatami, oklaskami i okrzykami.
Swoje przemówienie rozpoczął od podziękowania mieszkańcom za udział w wyborach.
- Najbardziej dziękuję za zaufanie. Za głosy, które dały mi ogromną przewagę nad moim konkurentem Rafałem Trzaskowskim. To pomiędzy nami rozegra się ten ostatni wyścig o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wierzę, że to dzięki Państwa wsparciu i determinacji to ja ten wyścig wygram i będę prezydentem na drugą kadencję. Dlatego proszę Państwa o wsparcie – mówił.
- Zwyciężymy, zwyciężymy – wołali ludzie w odpowiedzi na słowa prezydenta.
- Proszę, aby każdy porównał sobie Polskę w latach 2008-2015 i Polskę w latach 2015 i 2020 -  jak mu się żyło wtedy pod rządami PO, której wiceprzewodniczącym jest Rafał Trzaskowski – przemawiał Duda.

PO podniosła wiek emerytalny Polaków
Prezydent przypomniał również, że to właśnie za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, wbrew zapewnieniom, podniesiono wiek emerytalny.
- Osobiście zapewniał o tym Donald Tusk. W tej sprawie zebrano miliony podpisów. Wszystko zostało złamane i zniweczone, a wiek emerytalny został na siłę podwyższony. Rafał Trzaskowski nazwał to wtedy „dorobkiem modernizacyjnym”. Ja obniżyłem wiek emerytalny zaraz po objęciu urzędu prezydenta - przypomniał obecny prezydent.

Prezydent o obwodnicy
Mieszkańcy rozwiesili na Rynku transparent, na którym widniał napis: „Obwodnica! Nie ulica! Apel do Prezydenta RP”


 

 

_redakcja

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mk
mk 03.07.2020, 20:27
ciekawe, że duduś tak pluje jadem na TVN a ta telewizja należy do ludzi z kraju jego największego "frenda" Trumpa czyli USA. cytując klasyka "podłość ludzka nie zna granic"
mk znowu pisze głupoty
mk znowu pisze głupoty 04.07.2020, 11:23
no cóż, jego "frend", jak to mówisz, też pluje jadem na telewizje z tego samego kraju, więc trudno to nazwać problemem
waw
waw 03.07.2020, 16:50
Poziom komentujących poraża , ta chemia z zakładów farmaceutycznych laszuje wam mózgi. Umieśćcie napis na rogatkach "Miasto tylko dla PISiorów", albo zwolenników KKK!
Kkk
Kkk 03.07.2020, 18:51
To znowu ty, trollu. Czas kończyć pracę, chyba że robisz nadgodziny
Wychowal nas Stalin
Wychowal nas Stalin 03.07.2020, 12:18
Sowiecki ludu polski, tylko Czajkowski gwarantuje postęp, dobrobyt i wyzwolenie spod tyranii kaczystowskiego reżimu.
Duda2020
Duda2020 02.07.2020, 17:46
Byłem tak i nie żałuje. Była świetna atmosfera, możliwość spotkania z Prezydentem. Coś zupełnie innego, niż ten spęd frustratów z totalnej opozycji tu pod tym artykułem. Nie żyje Polska
emeryt
emeryt 02.07.2020, 22:16
No właśnie, masz rację, "Nie żyje Polska" pod rządzami PISu i prezydentury Dudy! Zakopują nas żywcem, a ich motto wyborcze od lat brzmi: "Po trupach do celu" 2010 i 2020!
Tajny współpracownik
Tajny współpracownik 03.07.2020, 18:54
Emerycie, plujesz na PiS, a 13 emeryturę pewnie z przyjemnością bierzesz
duda
duda 03.07.2020, 22:34
Ja też biorę, bo to pieniądze nie są rządu! ale Nasze, Polaków, którzy pracuja, płaca podatki, na takich nierobów jak Kaczyński, Duda, Kanthak, Horała i wielu innych... A dług publiczny rośnie, oj rośnie! Dali, bo kupują wyborców, jak panie w pokojach u Banasia!
oook
oook 02.07.2020, 14:11
No to wiadomo skąd poparcie dla PIS. Ksiądz na wypasie! Spęd owieczek, tak po kościelnemu się odbył. Kolekta była?
mk
mk 01.07.2020, 22:02
tłumów to tam nie było, no bo niby po co? tak słabego "prezydenta" to jeszcze nigdy nie mieliśmy
oki
oki 02.07.2020, 11:16
no troche ich tam było tyle że wiekszosc z poza stg. starogardzianie sie pewnie wstydzili.
Lina555
Lina555 01.07.2020, 21:14
Ale ludzie są naiwni! Miałam lepsze zdanie o starogardzianach, ale cóż Jacek Kurski ma rację, że ciemny...
Potozło
Potozło 02.07.2020, 14:16
Co jeszcze przeszkadza trollom?Może pogodę Pis załatwił nie taką?Może kolor nieba nie był taki jak u szambonurka?
Nonim
Nonim 01.07.2020, 15:33
Byłam tam! I nie widziałam tysięcy... co wy bierzecie ludzie...
potozło
potozło 01.07.2020, 17:02
A może to ty powinnaś brać krople do oczu,bo coś ślepawa jesteś.
znowu...
znowu... 01.07.2020, 12:07
Już więcej zdjęć się nie dało pstryknąć i zamieścić. Co to za moda - szczegółowe klatkowanie niemal każdego ruchu i każdej wyraźnej twarzy. Na występie Mazowsza też tak było. Komu to jest potrzebne?
uhmm..
uhmm.. 01.07.2020, 05:18
Luzie bez maseczek, blisko siebie. Super!! To znaczy, że jak jest Prezydent to wirus nie ma szans. Zadziwiające luzowanie obostrzeń dla niektórych
kocio
kocio 01.07.2020, 17:03
A wiece szambonurka bez maseczek ci nie przeszkadzają?
Xcxc
Xcxc 03.07.2020, 10:49
Szambonurka tu nie bylo, czy sie mylę? Ale to ekipa rządząca nakazuje określone zachowania, grożąc mandatami. Tutaj na spotkaniu "odpust zupelny", więc wyluzuj, bo nie masz racji. Stosujesz metody mało pochlebne
Jaćka
Jaćka 01.07.2020, 00:21
I to jest to!
To jest to czego potrzebuje POLSKA!
To rządy Prawa i Sprawiedliwości pod wodzą prezydenta Andrzeja Dudy!
Wiedziałam że przejdzie dalej tylko szkoda ze nie w 1 turze.
Zdjęcia pięknie przedstawiają ludzie miłych uśmiechniętych nawet sporo młodych ludzi się pojawiło, bo młodym podobają się zmiany jakie zaszły w naszym kraju. Nie muszą w końcu placic PIT do 26 roku życia dzięki Panu Prezydentowi i mają dobrze płatne prace.
Króluj Nam jak najdłużej!!!!
Nasze stowarzyszenie pozdrawiam
Lina555
Lina555 01.07.2020, 21:16
A tacy ciemni, to gdzie się rodzą?
no
no 02.07.2020, 19:11
Jest taka dzielnica na "K"
potozło
potozło 02.07.2020, 14:56
W Warsiawie?
sprawiedliwy
sprawiedliwy 30.06.2020, 21:37
Jak to dobrze, że są zdjęcia, po zmianie władzy będzie można do tych ludzi zakołatać do drzwi o 6 rano i wywlec tam, gdzie jest ich miejsce i powodzenia.
potozło
potozło 01.07.2020, 17:06
Takiś sprawiedliwy?to powiedz kogo wywleczono za tej władzy?Bo moge ci przypomniec praktyki rudego folksdojcza,choćby odnośnie dziennikarzy "Wprost"
Lina555
Lina555 01.07.2020, 21:21
Dziennikarza Latkowskiego masz na myśli?
kocio
kocio 02.07.2020, 15:12
Nie tylko jego,byli tez inni.Za dziennikarzami ujęła się nawet Helsińska Org.Praw Człowieka i OBWE.
Lina555
Lina555 01.07.2020, 21:18
Długo by wymieniać. Prokuratorzy wojskowi badający katastrofę pod Smoleńskiem, co to bomby nie zobaczyli zdegradowani, ot taki przykład pierwszy z brzegu
kocio
kocio 02.07.2020, 14:58
Coś takiehgo,a kto ich zdegradował?Przypominam,że wtedy rządził ten wyliniały ryży uj.
Stg.
Stg. 30.06.2020, 20:50
Ministerstwo Finansów poinformowało, że Państwowy Dług Publiczny na koniec I kw. 2020 r. wyniósł 1.045.473,8 mln zł, co oznacza wzrost o 5,5 proc. Wiarygodne źródła podają że grubo ponad bilion.
Głosujcie dalej na PIS a pójdziemy wszyscy z torbami. W tym towarzystwie są sami kanciarze, oszołomy, ,prostactwo i chamstwo .Spójrzcie jak manipulują w TVP. OBRZYDZENIE, tylko elektorat PIS tego nie widzi.
tyr
tyr 02.07.2020, 14:59
A pamiętasz może ile wynosił dług za PO?I na co był przeznaczony?
potozło
potozło 01.07.2020, 17:07
Obrzydzenie bierze na takich ubeków jak ty łgarzu!
toto
toto 02.07.2020, 19:13
Siedzi w TK, nazywa się Piotrowicz, mianował go Kaczyński, Duda tylko podpisał
gg
gg 01.07.2020, 17:30
jak widzę mowa miłości
Niepis
Niepis 30.06.2020, 18:26
Obecność na trybunie, i to z mikrofonem w łapach, Proboszcza Parafii św. Katarzyny dowodzi aktywnego udziału duchownych w partyjnej działalności. Jeśli ktoś odpycha ludzi nie od wiary, ale od partyjnego kościoła to właśnie tacy "słudzy Boga". _Teraz proboszczowi wypada wywiesić na drzwiach kościoła kartki z napisrm "wejście tylko dla pisiorow i KGP".
potozło
potozło 01.07.2020, 17:09
Lepiej to niż napis tylko dla kgb.Prawda kacapie,
gg
gg 01.07.2020, 17:31
jak widzę sama mowa miłości
Gość
Gość 30.06.2020, 17:52
No i proszę ,wyborcy zaśmiali się koalicji powiatowej PO-SK w twarz.
Zwycięzył p.Duda i PiS.
Gdzie byli Gabriele,Konkolewscy i główny koalicjant starosta Chyła ?
Gdzie poseł Neumann ? Kampania swoje a wy swoje:spokojnie i bez wysiłku.Wazne ,ze jestescie przy "żłobie".
Porażka panowie.

c3h5c0h
c3h5c0h 02.07.2020, 09:17
ciekawe , czy alkomaty działają ???
Gość
Gość 03.07.2020, 19:58
Alkomaty są dla innego sortu.
Zakłamany dwór chroni pijaka i patologie.
Darek
Darek 30.06.2020, 17:00
Szacunek Panie Prezydencie

Pozostałe