1,2 km bezpiecznej drogi dla rowerzystów

  • 27.06.2020, 10:00
  • Janusz Rokiciński (jt)
1,2 km bezpiecznej drogi dla rowerzystów JRok

Podziel się:

Oceń:

Nowa ścieżka rowerowa, wzdłuż ul. Skarszewskiej, od skrzyżowania z ul. Niemojewskiego (przy Cmentarzu Komunalnym) do zrekultywowanego wysypiska śmieci w Linowcu została zgłoszona do odbioru. I robi wrażenie.

Ze ścieżki korzysta rowerzyści jadących od Starogardu i do Linowca, i tych robiących pętlę przez Kokoszkowy.
- Pozostały jeszcze do wykonania trzy przejścia dla pieszych, z doświetlaczami. To ważne, bo ta ruchliwa trasa jest wyjątkowo niebezpieczna, szczególnie w nocy - mówi Dariusz Kurzyński dyr. Powiatowego Zarządu Dróg. - Liczę, że odbiór ścieżki będzie w lipcu.
Inwestorem zadania jest Powiat Starogardzki. Ok. 1,2 km odcinek kosztował 1,2 mln. Po 1/3 tej kwoty, w ramach porozumienia, zapłaciło starostwo oraz gminy miejska i wiejska.
Z myślą o pracownikach firm, działających w szybko się tu rozwijającej strefie przemysłowej, wybudowano dwa przystanki autobusowe.

 

Janusz Rokiciński (jt)

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henryk
Henryk 11.07.2020, 09:27
Jest sporo rowerzystów jeżdżących chodnikami zamiast ścieżkami rowerowymi np w kierunku Kocborowa gdzie za torami jest #cieżka a ludzie jeżdżą wąskim chodnikiem i jeszcze dzwonią i mają pretensje, że im nie ustępujesz bo paniusia" jedzie z dzieckiem" i ma prawo jechać, tak samo na ul Żwirki i Wigury jest #cieżka po jednej stronie a ludzie jeżdżą po chodniku po drugiej stronie.
Krzysiek
Krzysiek 28.06.2020, 08:18
Przypominam,tam gdzie jest przejście dla pieszych, masz obowiązek zejść z roweru i przeprowadzić go, a gdzie wyznaczone pasy dla pieszych i rowerzystów trzeba się upewnić a nie pchać się chamsko pod koła auta.Trasa Starogard-Skarszewy tam to dopiero nie tylko w sezonie można spotkać takich co mają swoje przepisy bez światełek,odblasków jadą nonszalancko przez las po zmroku rowerkiem wtopieni w otoczenie, a jak wypadek kierowca winny.
MS
MS 01.07.2020, 14:46
Dokładnie takie mamy przepisy. Rowerzysta może wjechać pod koła samochodu. I jedzie, zza krzaka, zza murka...
zen
zen 27.06.2020, 17:45
fajnie że jest coraz więcej ścieżek rowerowych. Bo w centrum miasta to rowerzyści jeżdżą chodnikami - powtarzam chodnikami i zapominają że chodniki są dla pieszych ! Dodatkowo dzwonkami dzwonią by pieszy ustąpił im miejsca !?
Przypominam wszystkim rowerzystom że jazda chodnikiem dozwolona jest tylko podczas opadów deszczu !!!!!
Irek
Irek 28.06.2020, 08:40
Dla mnie jeśli ktoś się boi potrącenia to niech sobie jedzie chodnikiem , oczywiście nie wadząc pieszym.Już kilka razy widziałem jak zamiast ze ścieżki rowerowej ludzie korzystali z ruchliwej ulicy tamując ruch.Nie były to żadne rowery wyczynowe, ale zwykłe miejskie obładowane zakupami.Wczoraj odwiedziłem jedno z sąsiednich miast, zatrzymuje się na znaku ustąp pierszeństwa.puszczam dwoje rowerzystów na głównej ulicy wąskiej i ruchliwej, gdzie nie są wyznaczone ścieżki rowerowe, jade za nimi a tu nagle durna baba jadąc przy prawej zjeżdża bez upewnienia do lewej ścina ostro, dobrze że jej nie wyprzedzałem bo zaraz by było w gazetach doszło do potrącenia rowerzystki, i apele uważajcie bo rowerzyści i motocykliści to nieosłonięci uczestnicy ruchu.
Kierowco-rowerzysta
Kierowco-rowerzysta 27.06.2020, 18:34
Mi jako kierowcy rowerzyści przeszkadzają, bo blokują ruch. Z drugiej strony jako rowerzysta boję się jeździć ruchliwymi drogami, bo kierowcy jeżdżą jak idioci i nie mam zamiaru wylądować w szpitalu.
zen
zen 27.06.2020, 18:55
Niby jesteś kierowcą a nie znasz prawa skoro jeździsz chodnikiem ? Wybaczyć to mógłbym osobie która nie zna przepisów ruchu drogowego i z tego powodu boi się jeździć ulicami dlatego łamie prawo i jeździ chodnikiem ! A jak się boisz jeżdzić ulicami to zejdź z roweru gdy jesteś na chodniku i go prowadź - bo tak należy zachować się na chodniku !
P.S. ciekawe za ile kaczek zdałeś prawko :))))
zen
zen 28.06.2020, 13:20
to ja troll !!! lubię grać na klarnecie
Problem
Problem 27.06.2020, 12:49
Wszystko FAJNIE ORAZ PIĘKNIE ale jest dosyć spory problem w miejscu gdzie ścieżka przecina drogę w kierunku Kokoszek. Otóż ścieżka jest rowerowa ale zrobili tylko zwykłe przejście dla pieszych więc w przypadku kiedy dojdzie do potrącenia przejeżdżającego rowerzysty to nie kierowca będzie za to odpowiedzialny tylko rowerzysta bo w takiej sytuacji ma on OBOWIĄZEK przeprowadzać rower a nie przejeżdżać... Trochę to wszystko bez sensu, niestety jak wiele inwestycji w naszym kraju... Dodatkowo jadąc od strony Kokoszek widoczność po bokach przy przejściu jest bardzo słaba. Oby nigdy nie doszło tam do tragedii...
No Problem
No Problem 27.06.2020, 13:51
Ale to jakiś problem aby to rowerzysta uważał przejeżdżając czy przechodząc przez jednię? Moim zdaniem żaden. Niech ściągnie słuchawki , się rozejrzy lewo prawo i droga wolna.
Problem
Problem 27.06.2020, 19:53
Tu nie chodzi o to że to problem tylko że 9 na 10 tych rowerzystów nie ma nawet pojęcia jakie ryzyko podejmują i że odpowiedzialność zgodnie z prawem leży po ich stronie jeśli coś się stanie.. Tylko o to mi chodzi.
Kierowco-rowerzysta
Kierowco-rowerzysta 27.06.2020, 18:39
No tak, najważniejsze, żeby zawsze obwiniać kierowców o wypadki na przejściach/przejazdach. Na drodze poza miastem ani rowerzysta ani pieszy nigdy nie powinni mieć pierwszeństwa dla ich własnego bezpieczeństwa i może o to chodzi z tym przejściem, żeby półgłówki nie wjeżdżali samochodom pod koła
Problem
Problem 27.06.2020, 19:51
Tak tylko kwestia jest taka, że pewnie 95% jadących tamtędy rowerzystów nie ma nawet pojęcia że to jest zwykłe przejście. Identyczna sytuacja ma miejsce w samych Kokoszkach na skrzyżowaniu Lipowej z Gdańską - ścieżkę rowerową łączy zwykłe przejście dla pieszych. Żeby nie było dla mnie to nie jest problem się zatrzymać i zawsze rowerzystów oraz pieszych przepuszczam.
mmm
mmm 01.07.2020, 11:00
Ciężko nie odróżnić zwykłego przejścia od przejścia z wydzieloną częścią dla przejazdu rowerów.

Pozostałe