Pijany 26-latek rozbił samochód na drzewie. Policjantom tłumaczył, że inny kierowca wymusił wobec niego pierwszeństwo

  • 16.06.2020, 09:59
  • redakcja
Pijany 26-latek rozbił samochód na drzewie. Policjantom tłumaczył, że inny kierowca wymusił wobec niego pierwszeństwo

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali wczoraj prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy audi, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz 26-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa drogowego ustawodawca przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.


Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca audi, który zjechał z drogi na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Do tego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze prowadzącej z Trzcińska do miejscowości Ciecholewy.

- Dyżurny, który odebrał zgłoszenie natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Kierowca audi tłumaczył policjantom, że zjechał na pobocze drogi, aby uniknąć zderzenia z nieustalonym autem koloru ciemnego, którego kierowca wymusił wobec niego pierwszeństwo. Na szczęście 26-latek podróżował autem sam i nie ucierpiał w tym zdarzeniu - mówi asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz sporządzili dokumentację z przeprowadzonych czynności. Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcy jego uprawnienia oraz dowód rejestracyjny od rozbitego pojazdu.
- Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia. Teraz sprawca przestępstwa drogowego stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia - przypomina rzecznik policji.
Policjanci apelują, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu! Pijani kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji.

Funkcjonariusze kierują również swój apel do osób, które są świadkami spożywania alkoholu. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję. Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować komuś życie.

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 21.06.2020, 23:18
Sprawa nie została rozwiązana a już wszyscy osądzają. Przecież takie nagłówki się świetnie sprzedają. 😔
gzygzy
gzygzy 22.06.2020, 11:08
tak, tak. było nie wsiadać po pijaku
Paweł
Paweł 17.06.2020, 08:02
To jest absurd, ktoś popełnia przestępstwo, to się go zamyka a kosztami obciąża podatników.Uciekając przed Policją powinieneś mieć świadomość, że zostaną użyte wszelkie środki aby cie zatrzymać od kolczatki po broń palną.Zostaniesz złapany na jeżdzie bez uprawnień, to konfiskata auta, a jeśli jest niskiej wartości to komornik wchodzi ci na wypłatę, a pracę przymusową dostajesz z urzędu jeśli jej nie masz.Jeśli byłeś pod wpływem czegokolwiek zakazanego konfiskata, auta, wszelkich twoich dóbr od domu, mieszkania, ziemi itp, a pieniądze ze sprzedaży na ofiary wypadków drogowych.Jęsli byłeś pod wpływem spowodowałeś wypadek i ktoś zginął konfiskata dóbr a ty jesteś traktowany jak zabójca i dostajesz karę rodem z Prl .
Ewa
Ewa 19.06.2020, 23:57
A może żona i dzieci mają iść pod most mieszkać?To trzeba porządnie ukarać sprawcę ,dać mu robotę z noclegiem w więzieniu >Za wikt i,opierunek oraz nocleg niech zapłąci z zarobionych pieniążków.
cbś
cbś 16.06.2020, 18:31
tak zgadzam sie z tobą bez litośći
Każdy pijak za kierownicą jest idiotą
Każdy pijak za kierownicą jest idiotą 16.06.2020, 17:16
Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy i tak powinni być sądzeni
Czytelnik
Czytelnik 22.06.2020, 03:34
Nie wiem, czy każdy pijak za kierownicą jest idiotą. Ale wiem i zgadzam się, że każdy pijany kierowca na drodze, jest potencjalnym zabójcą.
eeee
eeee 17.06.2020, 20:50
No ale niestety nie jest

Pozostałe