"Światowy dzień roweru" - wiernego przyjaciela człowieka i środowiska [NOWE ZDJĘCIA]

  • 03.06.2020, 12:10 (aktualizacja 05.06.2020, 10:54)
  • Źródło: Gazeta Kociewska
"Światowy dzień roweru" - wiernego przyjaciela człowieka i środowiska [NOWE ZDJĘCIA] fot. Janusz Rokiciński Grupa Kolarska Starogard - sympatycy Rowerowej Redakcji.

Podziel się:

Oceń:

w środę, 3 czerwca, obchodziliśmy "Światowy dzień roweru". Nietrudno zgodzić się ze stanowiskiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, że rower towarzyszący człowiekowi od ponad 200 lat to prosty, niedrogi, niezawodny, czysty i przyjazny dla środowiska środek transportu.

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła (12 kwietnia 2018 r) rezolucję o obchodzeniu 3 czerwca Światowego Dnia Roweru, który może służyć jako narzędzie rozwoju, a także dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej czy sportu. 
- Synergia między rowerem a jego użytkownikiem sprzyja kreatywności i zaangażowaniu społecznemu, i polepszeniu świadomości dotyczącej lokalnego środowiska– czytamy na portalu ekokalendarz.pl. - Rower jest symbolem zrównoważonego transportu. Jazda na nim kojarzy się z pozytywnym działaniem, które sprzyja zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz ma dobry wpływ na klimat. 

Jeden z najpopularniejszych środków transportu na świecie, używany codziennie na każdym kontynencie przez społeczeństwa o różnym statusie i zamożności, zasłużył na swoje święto.

Od lat Wasza Rowerowa Redakcja na czele z Januszem, Anną i Jackiem promuje używanie roweru jako środka wzmacniającego zdrowie fizyczne i psychiczne oraz dobre samopoczucie. Przecież Rower jest wiernym przyjacielem człowieka i środowiska. 

Życzenia
Zdrowia i wszystkiego nam dobrego Rowerowi Przyjaciele, niezorganizowani amatorzy i Wy z grup kolarskich: SCT i GK Stg, Do zobaczenia na rowerowych trasach. Jesteśmy dumni, że tych oznaczonych tras i ścieżek, jest coraz więcej w naszym powiecie, co jest zasługą wielu samorządowców, często jeżdżących na rowerach. Pewnie swój udział w tym sukcesie ma też i nasz lobbing - Rowerowej Redakcji.
Udanego świętowania życzy Wasz Rowerowy Redaktor 
Janusz Rokiciński

Zdjęcia w Galerii Janusz Rokiciński i z Fb

Źródło: Gazeta Kociewska

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kross
kross 04.06.2020, 14:45
Idę pojeździć ścieżką wzdłuż ul. Jagełly - powkurzam kierowców stojących w korku :P
didi
didi 04.06.2020, 01:16
Odwieczny problem.
Rowerzyści narzekają na kierowców a ci narzekają na rowerzystów...
Ja od siebie tylko dodam obiektywnie.
Jako rowerzysta rozumiem ze rower za 6000^ zł (szosowy) psuje się mocno na naszych pseudo ścieżkach rowerowych w których obfituje mnóstwo dość wysokich krawężników dlatego wielu decyduje się na jazdę po ulicy czym wkur*** wielu kierowców aut.
Do kierowców z kolei mogą przyczepić się pieszy (choćby na pasach) itd

Ps. historyjka z wczoraj. Facet w Pruszczu miał strzałkę na skrzyżowaniu i skręcał w prawo podczas gdy rowerzysta miał zielone. Rowerzysta wiedzac ze ma pierwszenstwo wjechał z dość szybką prędkoscią na przeście (była ścieżka rowerowa!)
Kierowcy od potrącenia go brakowało no może 50cm.
Rowerzysta omal nie przewracając się na przejsciu krzyczał coś w stylu JAK JEŹDZISZ? NIE WIDZISZ ZE MAM ZIELONE!?
A kierowca zamiast go przeprosić to powiedział spierda*** śmi*ciu bo ci wyj***e. po czym w piskach odjechał.
Pomimo tego ze osobiscie 90% u mnie to samochod to uważam ze niestety ale to wiekszość kierowców samochodów to chamy w porównaniu z cyklistami.
Sławek EU07
Sławek EU07 06.06.2020, 09:29
Powinno się zakazać używania kostki do budowy dróg dla rowerów.
U
U 04.06.2020, 09:10
A kto w Polsce uczy kultury i zachowania się na drodze?
PiS?
No to masz efekty.
Bart
Bart 03.06.2020, 20:04
Ludzie dajcie zyc rowerzystom.komentarze szok .kierowcy wielcy!!!
już nie pedalarz
już nie pedalarz 03.06.2020, 16:25
skandal , jeżdzicie z dużymi prędkościami po przejściach dla pieszych , nie zsiadacie z rowerów na przejściach , w uszach macie urządzenia grające i nic nie słyszycie , jeżdzicie w kapturach , ubrani jesteście na czarno , nie widać was , nie korzystacie z odblasków , sami prosicie się o wypadki !!!
Rowerzysta
Rowerzysta 03.06.2020, 16:14
Święto owszem też od dziecka jeżdżę rowerem kiedyś do szkoły teraz dla sportu i do pracy ale takiego chamstwa jak osobniki i GK nigdy nie będę tolerować wstyd
zębatka
zębatka 03.06.2020, 16:17
duża większość z was jeżdzi pi pijaku i powoduje dużo zagrożeń na drogach , oto szczyt bezczelności
suport
suport 03.06.2020, 15:58
pedalstwo...

Pozostałe