Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 27.05.2020, 05:15
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach! Dtp Wydawnictwo Pomorskie w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Tematem głównym 22. w tym roku numeru Gazety Kociewskiej jest polityka z ogierami w tle. Tradycyjnie polecamy lekturę wersji papierowej. Kupując Polskie Gazety wspieracie Polskich Wydawców i niezależnych dziennikarzy. MY MYŚLIMY PO POLSKU!

Ciało noworodka zawinięte w plastikowy worek. Zwłoki odnalazł przypadkowy przechodzień. - Prokuratura  i Policja w Starogardzie Gdańskim wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono w niedzielę 24 maja tego roku w Starogardzie Gdańskim.

23 i 39-latek zatrzymani. Wpadli na gorącym uczynku. - Ponad 1,5 kilograma różnych środków odurzających zabezpieczyli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku w czasie kontroli drogowej.

Bez uprawnień i po alkoholu. Spowodował kolizję i... uciekł. - Policjanci zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu tczewskiego miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania. 

Bulwersujący zachowanie młodych ludzi. Skandaliczne nagranie trafiło do sieci. - W ubiegłym tygodniu w ręce inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim trafił materiał na którym widać, jak nastolatek wraz z koleżanką udają, że gwałcą kota. Nastolatkowie pochwalili się swoim „wyczynem” w sieci.

Prezydent: Stadnina została wystawiona na sprzedaż. Jan Kilian: Nie ma tematu sprzedaży Stada Ogierów. - Podczas piątkowej konferencji w Urzędzie Miasta, prezydent Janusz Stankowiak poinformował, że Stado Ogierów zostało wystawione na sprzedaż za kwotę 9 milionów złotych. Po weekendzie konferencję zwołał przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Jan Kilian, który zapewnił, że nie mam mowy o sprzedaży Stadniny. Jaki los czeka to wspaniałe miejsce z niezwykłą historią?

Radny Marek Jankowski odpowiada. - Komentarz radnego do treści przekazu z konferencji prasowej posła Kacpra Płażyńskiego, 18 maja, podczas której poinformowano o wniosku radnych klubu PiS w sprawie naruszenia zapisów art. 24 f ustawy o samorządzie gminnym.- Chcę jednoznacznie  stwierdzić, że w żaden sposób nie naruszyłem zasad opisanych w ww. przepisach prawa - mówi Jankowski.

Zesłanie Ducha Świętego. - W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, przystroimy nasze świątynie i domy gałązkami zielonych brzózek i tatarakiem. Mówimy, że to "Zielone Świątki". Zieleń jest kolorem nadziei i radości. Tylko Duch Święty jest w stanie nas ożywić do nowego lepszego życia.

W lipcu ul. Gimnazjalna będzie jak nowa. - Do połowy lipca Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A ze Starogardu Gdańskiego wyremontuje ul. Gimnazjalną. Na czas remontu ulica będzie zamknięta.

Nowy sprzęt do parku maszyn. - Urząd Gminy Bobowo kupił kosiarkę do obkaszania poboczy dróg i przyczepę ładowności 2,5 tony, do transportu materiałów. Sprzęt kosztował około 29 tys zł.

Czeka medal, a może coś więcej. - Stowarzyszenie Miłośników Czarnej Wody zaprasza inny niż zwykle IV Rajd pieszo rowerowy, pod hasłem ,,Pieszo i rowerem do lata”.

Inwestycja przy GOPS. - Przed sezonem turystycznym Gmina Osiek zagospodarowuje teren przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Urodziny miasta. - 15 maja przypadła 86. rocznica nadania Skórczowi praw miejskich. 

Na targu. Polskie sadzonki od miejskich ogrodników. - W piątek, 22 maja, ruch na miejskim targowisku był różny: na górnym -  spory, na dolnym – nieduży, choć pogoda dopisywała. Tradycyjnie dobrze sprzedawały się warzywa i owoce oraz rośliny do ogrodu i szklarni. Sadzonkami handlował pan Zbyszek, który wraz z mamą prowadzi jedyne takie w Starogardzie gospodarstwo ogrodnicze. Miejscy ogrodnicy zaczynali od zera, w 1974 r. 

Przystań kajakowa na Wierzycy. - W ramach projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie" w Czarnocinie powstała przystań kajakowa. Projekt, którego liderem jest  Gmina Kościerzyna jest realizowany ze wsparciem unijnym.

Ekspresowe tempo. - W ciągu drogi powiatowej, w okolicy Czarnocina, tczewska firma Want przebudowuje most Czysta Woda 1 na rzece  Wietcisa. Inwestorem zadania jest Powiat Starogardzki. Prace potrwają do sierpnia 2020.

Park Handlowy. - 22 kwietnia 2018 burmistrz Skarszew na fb poinformował mieszkańców, o budowie pierwszego w mieście centrum handlowego, w pobliżu nowej hali sportowej SCS. 23 maja 2020 obiekt został otwarty.  

O sportowcach i sporcie opowiadał godzinami. - Po długiej chorobie, w wieku 64 lat zmarł Andrzej Skóra (ur. 6 września 1955). Pogrzeb odbył się w sobotę, 23 maja.

Spinka wodociągowa Kolincz-Rywałd. - Zakończyła się  budowa spinki wodociągowej łączącej Kolincz z Rywałdem. Warta 188 tys. zł inwestycja zapewni mieszkańcom wodę na wypadek awarii.

Gospodynie z Sucumina. - W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich z Sucumina obchodzić będzie 63. urodziny. O kole mówi jego przewodnicząca Urszula Kapałka a historię wspomina Anna Maleszyk.

Wyrobisko. Powstaje tor dla rowerzystów. - BikeUniverse z Myślenic wybuduje na Piekiełkach w Starogardzie Gdańskim rekreacyjny tor dla rowerów górskich i BMX. 20 maja prezydent Janusz Stankowiak podpisał umowę z wykonawcą.

30-lecie samorządu w Starogardzie (2). - 27 maja przypada święto samorządu terytorialnego w Polsce. Mija 30 lat od pierwszych wolnych wyborów w Polsce – po latach sowieckich porządków. 27 maja 1990 roku szliśmy z wielkimi nadziejami do urn wyborczych, by wybrać swojego radnego. Czy dziś, po 30 latach, możemy powiedzieć, że samorządy w Polsce spełniły nasze oczekiwania - pisze Piotr Szubarczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mefisto
mefisto 05.06.2020, 18:58
STOP pisowi i nawiedzonym kościelnym pisuarom , kolesiom pedofilom...
anastazy
anastazy 02.06.2020, 16:20
nigdy więcej złodziejskich pislamistów !!!
bolek i lolek
bolek i lolek 31.05.2020, 11:42
pedofile kościelne i pisuary ich popierające - sodoma i gomora , jeden szajs !!!
ratownik
ratownik 28.05.2020, 21:43
Znowu ten ratownik Kaczor szczeka. Chłopie znajdź sobie dobrego lekarza bo się kompromitujesz. A prawdę niedługo wszyscy o tobie się dowiedzą. A gdzie twój mentor Ryszard G?
medyk
medyk 29.05.2020, 09:03
Danielek wycziluj chłopczyku
lebo
lebo 27.05.2020, 18:46
Myślałem że przestawianie niedawno zamontowanych ławek na Al. Wojska Polskiego z powodu odchodów ptasich to szczyt głupoty i marnotrastwa publicznych pieniędzy, ale się myliłem. Przed tygodniem malowali pasy na pomarańczowo-biało na Al. Jana Pawła II przy szkole, a wczoraj na tym odcinku zdarli asfalt celem nowej wyrównującej wylewki. No gratuluję!!! koszty takich idiotycznych decyzji powinni ponosić osoby odpowiedzialne za taką decyzję, to może by się zastanowili. Cytując A.Einsteina - na świecie są dwie rzeczy nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego to nie jestem przekonany. Natomiast gdyby reżyser Bareja żył to by miał gotowy scenariusz.
mans
mans 28.05.2020, 05:37
Takich głupich decyzji w mieście jest więcej. Wystarczy popatrzeć na nowo wyremontowane ulice - absurdalne poszerzanie chodników kosztem ulic, nawet jeśli nie ma takiej potrzeby, tak że potem autobusy miejskie ledwo się mieszczą na swoim pasie ruchu - to jeden z takich przykładów głupoty urzędników naszego miasta, a przykłady można mnożyć
STG
STG 28.05.2020, 22:55
Zgadza sie tak jak ul.Kopernika w str.Polpharmy,to już jest szczyt głupoty.Idące 2 os.z wózkiem i z nad przeciwka nawet 1 os.to już musi poczekać,bo albo musi wejść na ulicę, albo podeptać ich zasrane trawniczki albo bratki....Przecież oni mają przed i z tyłu domu swoje ogródki to po co jeszcze na chodniku ,gdzie nie można swobodnie chodzić? Zero pomysłu...gość
gość 27.05.2020, 20:41
A Ty uwierzyłeś, że ławki przestawiali ze względu na ptaszki :-) :-) :-)
stg
stg 27.05.2020, 14:27
Dla dobra Stada Ogierów, Kilian nie powinien się wypowiadać. Jego czas na załatwienie sprawy minął.
anty jaśko
anty jaśko 27.05.2020, 15:25
ten pisowski obiecywacz obwodnicy i nieudacznik w każdym calu nie ma prawa głosu , francyzki...
anty jaśko, gadam ze sobis
anty jaśko, gadam ze sobis 27.05.2020, 16:12
Każdy ma prawo głosu, dopóki nie rządzi totalna opozycja mamy wolność słowa i chociaż sam nie jestem wyborcą Kiliana to uważam, że ma prawo głosu.
Nawet człowiek o kulturze menela spod budki z piwem ma prawo głosu, więc korzystaj, póki możesz

Pozostałe