Zblewo. Uciekał na przywłaszczonym motocyklu. Miał przy sobie narkotyki

  • 09.05.2020, 08:42
  • Źródło: KP Policji w Starogardzie Gdańskim
Zblewo. Uciekał na przywłaszczonym motocyklu. Miał przy sobie narkotyki KP Policji w Starogardzie Gdańskim

Podziel się:

Policjanci ze Zblewa prowadzili, 7 maja, pościg za 26-letnim motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zblewie podczas patrolu zauważyli mężczyznę jadącego na motocyklu. Jednoślad nie posiadał przedniej lampy, kierunkowskazów oraz tablicy rejestracyjnej. Mundurowi postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Jego kierowca jednak nie reagował na dawane przez policjantów sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Motocyklista gwałtownie przyspieszył i próbował zgubić jadący za nim radiowóz. Podczas ucieczki nie sygnalizował wykonywanych manewrów, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach zabronionych, na zakrętach drogi przekraczał oś jezdni oraz wymuszał pierwszeństwo na innych kierujących, zmuszając ich do gwałtownego hamowania.

Po krótkim pościgu 
policjanci zablokowali cykliście dalszą drogę ucieczki. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Podczas legitymowania okazało się, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania oraz dokumentów od pojazdu. Gdy mundurowi sprawdzili policyjne bazy danych wyszło na jaw, że motocykl został utracony w wyniku przestępstwa i nie posiada aktualnych badań technicznych.
Podczas przeszukania mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim 2 woreczki strunowe z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina. Alkomat wykazał, że mieszkaniec gminy Zblewo był trzeźwy. Aby ustalić, czy nie kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających pobrana została do badania krew.
W piątek 26-latek usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna odpowie również za wszystkie wykroczenia drogowe, które popełnił podczas próby ucieczki. Śledczy wyjaśnią także, w jaki sposób mieszkanie gminy Zblewo wszedł w posiadanie poszukiwanego przez policję motocykla.

Źródło: KP Policji w Starogardzie Gdańskim

Komentarze (0)


Pozostałe